Vegetarijanski recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Če primerjam naštete skupine izdelkov, dnevno pojem največ:

jajc
5
9%
mlečnih izdelkov
42
75%
sojinih izdelkov
0
Brez glasov
stročnic (npr. fižola, graha, leče, čičerike)
3
5%
različnih semen (npr. bučnih, sončničnih)
0
Brez glasov
različnih oreškov (npr. mandljev, orehov, lešnikov, arašidov)
3
5%
seitana
0
Brez glasov
beljakovinsko bogatih žitaric (npr. kvinoje, ajde, rjavega riža, amaranta)
3
5%
Skupaj glasov : 56

katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 17. Mar. 2010 22:45

Kje kupujete sojino mleko in koliko plačate za liter? Jaz v Hoferju, 1 eur 30 centov.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 18. Mar. 2010 8:57

V eurospinu je 1,09 eur in je dobro.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 22. Mar. 2010 18:20

Je ta iz Eurospina iz ekološko pridelane soje oz. ali ima eko certifikat na embalaži? Je sladkan ali brez sladkorja? LP
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
n4stk4
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 23. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a n4stk4 » 26. Mar. 2010 17:52

Jaz sem pred kratkim prvič kupila sojino mleko, kar v Tušu. In mi je presenetljivo dobro, verjetno je tudi malo sladkano, ker ima rahlo sladkast okus, malo se seveda razlikuje od navadnega (ki ga ne pijem več), ampak mi je vseen sojino dosti boljše. :cool:

Drugače pa moja mami naredi res najboljšo omakico iz zelenjavo (pač za testenine). Nekako takole gre: po občutku nareže malo paprike, bučk, jajčevca, čebule in korenčka. Čebulo prepraži na olivnem olju (ni potrebno veliko), potem pa se zelenjava še nekaj časa duši, doda mediteranske začimbe in voila. Res mi je ful dobra, čeprov včasih, ko preostali člani družine jedo meso, jaz kar kečap vržem gor (je hitreje, ampak vem, da res dosti dosti manj zdravo, kot pa doma narejena omakica). :D
Uporabniški avatar
N0ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 9. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a N0ty » 26. Mar. 2010 18:14

jz bi pa rada vse vegan(k)e opozorila na restavracijo Govindas v Lj.. sicer res dobra hrana pa ni da ni, ampak podtaknejo mleko tja kjer ga nebi smelo bit...
Kako to vem? Laktozna intoleranca pač... in ker v celem dnevu nism jedla nič drugega kot v tej restavraciji, in ker so bili problemi identični kot če bi spila npr. kozarec mleka... je to to. jedla sm pa izključno jedi namenjene veganom, ravno iz tega razloga - da se enkrat končno ne rabm spraševat a je mleko notr al ne...
Fightin for a peace is like fu*king for virginity
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 26. Mar. 2010 18:55

ojoj :?
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Mar. 2010 10:06

katja_t_1980 napisal/-a:Kje kupujete sojino mleko in koliko plačate za liter? Jaz v Hoferju, 1 eur 30 centov.


Jst pijem samo Alpro... Ne vem pa kok stane, odvisno kje.

A mate kšno idejo kako uporabit sejtan, razen tega da ga povaljaš v jajcu in drobtinah in spohaš? :D
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 27. Mar. 2010 10:18

Sojino mleko sem jaz opustila, že tako mi ni bilo dobro, potem pa sem zvedela, da je od njega več škode kot koristi, saj je soja gojena genetsko in je pravzaprav škodljiva. Res redko, da se najde kak izdelek z bio sojo.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Mar. 2010 17:07

Seitan jaz uporabljam namesto piščančjih oz. mesnih koščkov, na primer za sladko-kislega 'piščanca', v rižotah namesto piščanca/purana/svinjine ali pa v vege golažu. Verjetno pa bi se ga dalo uporabljati povsod, kjer se sicer uporablja meso. Pred uporabo ga zmeraj narežem in 10 minut kuham v vodi z začimbami (npr. sojini omaki, mešanici posušene zelenjave, mešanici za piščanca na žaru ipd.), da ima močnejši okus, nato pa ga uporabim v receptih.

Glede sojinega mleka in vseh ostalih sojinih izdelkov: treba je pogledati, ali imajo bio oz. eko certifikat na embalaži. Če ga ni, je velika verjetnost, da vsebujejo gensko spremenjeno sojo. Če pa je certifikat, pa so vzorci teh izdelkov pogosto testirani na GSO s strani inštitucij in dobijo potrdila, da ne vsebujejo GSO. Je pa res, da žal nikoli ne vemo zagotovo, kaj je v hrani. In to ne samo v soji.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Mar. 2010 17:12

N0ty napisal/-a:jz bi pa rada vse vegan(k)e opozorila na restavracijo Govindas v Lj.. sicer res dobra hrana pa ni da ni, ampak podtaknejo mleko tja kjer ga nebi smelo bit...
Kako to vem? Laktozna intoleranca pač... in ker v celem dnevu nism jedla nič drugega kot v tej restavraciji, in ker so bili problemi identični kot če bi spila npr. kozarec mleka... je to to. jedla sm pa izključno jedi namenjene veganom, ravno iz tega razloga - da se enkrat končno ne rabm spraševat a je mleko notr al ne...


A pa si jih kaj opozorila? Da bodo res začeli paziti na to. Predvidevam, da jim je v interesu obdržati stranke, ki so vegani/alergični na mleko.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Mar. 2010 17:50

Sessa napisal/-a:Sojino mleko sem jaz opustila, že tako mi ni bilo dobro, potem pa sem zvedela, da je od njega več škode kot koristi, saj je soja gojena genetsko in je pravzaprav škodljiva. Res redko, da se najde kak izdelek z bio sojo.


To velja bolj za ZDA, pri nas je redkokatera soja genetsko spremenjena.

Hvala, katja :)
Uporabniški avatar
N0ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 9. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a N0ty » 28. Mar. 2010 22:56

katja_t_1980 napisal/-a:
N0ty napisal/-a:jz bi pa rada vse vegan(k)e opozorila na restavracijo Govindas v Lj.. sicer res dobra hrana pa ni da ni, ampak podtaknejo mleko tja kjer ga nebi smelo bit...
Kako to vem? Laktozna intoleranca pač... in ker v celem dnevu nism jedla nič drugega kot v tej restavraciji, in ker so bili problemi identični kot če bi spila npr. kozarec mleka... je to to. jedla sm pa izključno jedi namenjene veganom, ravno iz tega razloga - da se enkrat končno ne rabm spraševat a je mleko notr al ne...


A pa si jih kaj opozorila? Da bodo res začeli paziti na to. Predvidevam, da jim je v interesu obdržati stranke, ki so vegani/alergični na mleko.


ubistvu ne, ker so se mi problemi par ur za tem pojavl takrat sem bila pa na drugem koncu ljubljane in kasneje na poti na gorenjsko, pa tudi k njim se nisem več vračala...

je pa škoda no, ker sej pravim, nasplošno mi majo tm res zelo okusno hrano. :wink:
Fightin for a peace is like fu*king for virginity
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 29. Mar. 2010 17:19

Se strinjam, da imajo okusno, sem bila zmeraj zelo zadovoljna. Samo je pa res, da nisem veganka oz. nimam problemov z mlečnimi izdelki. Dobro bi bilo, če bi jim kakšen, ki ima probleme s tem, malo namignil, da naj pazijo na mleko ipd.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 31. Mar. 2010 21:47

Ima katera kakšen dober in že preizkušen recept za indijske slaščice brez jajc? Razen halve in kheera, to dvoje znam narediti. :wink: Hvala!
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
N0ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 9. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a N0ty » 01. Apr. 2010 0:25

mene pa zanima katere sojine jogurte/pudinge/deserte priporočate? (pa če bi se dal slikco zravn nalimat, da bolj v spominu ostane :D )

(mišljeno je katerih blagovnih znamk pa kje se jih da kupt itd)...


aja, pa opažam da večinoma vse konzumirate sojino mleko... kako pa to da rižovega ne?
Fightin for a peace is like fu*king for virginity

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov