Solate

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Feb. 2011 18:45

@haley: tti prelivi so res povsod; splača se ti pogledat v hladilnikih zram namazov pa tega al pa jogurtov pa kislih smetan, če ne najdeš pri solatah. Vem da tud Lidl pa Hofer mata, Spar ziher, za Mercator pa Tuš pa ne vem, ampak po moje majo vsi.

Koštala sn pa do zdej sam enga iz Špara, pa mi je bil ful preveč masten, tak da če že, si ga nardim sama.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 05. Feb. 2011 19:09

haley napisal/-a:Kje se lahko kupi razne prelive za solato? Zadnjič sem cel Tuš pregledala, pa nisem nikjer nič našla...


V trgovini bi morala vprašat, pa bi te usmerili :wink: ... vsaka trgovina jih ima verjetno na drugem mestu - so pa ponavadi v hladilnikih npr. zraven majoneze ipd. ... tiste tamale prelive v vrečkicah imajo pa pogosto kar v hladilnikih poleg zelenjave :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Feb. 2011 20:36

Pogledala sem zraven jogurtov, majonez, namazov... pa jih nisem nikjer našla. Poleg solat pa nisem pogledala, tako da moram naslednjič še to prešnofat. Hvala za usmeritev. :D :wink:
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 06. Feb. 2011 17:33

zadnjič sem pri fantu doma jedla endivjo z jajcem, orehi in koščki gorgonzole, preliv pa je bil olivno olje in jabolčni kis... slišalo se mi ni najboljše, ampak je bila potem res dobra :)
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 06. Feb. 2011 17:52

^^ Super se sliši :) - samo jajce in olje bi morala stran, da bi bilo po mojem okusu :D. + jaz kis v takih kombinacijah raje nadomestim z limoninim sokom, ker je bolj nevtralen okus :P
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 07. Feb. 2011 13:20

haley napisal/-a:Kje se lahko kupi razne prelive za solato? Zadnjič sem cel Tuš pregledala, pa nisem nikjer nič našla...


Kaj pa če ga narediš kar doma? Verjetno je bolj zdrav kot kupljen- jogurt, majoneza in pa zališča. Zmešaš in to je to.

Sicer pa kolikor vem, jih jimajo v hladilnikih.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Feb. 2011 13:28

^^ Se strinjam. Obstaja toliko možnosti, pa so veliko boljši in bolj zdravi. Pa ekspresno hitro narejeni.

Moj jogurtov preliv (jogurt+malce olivnega+malce limoninega soka+ malce česna+ kaka začimba) je edini način, da sestrična je zeleno solato. Prov bori se za vsak grižljaj.

Komaj čakam, da bo spet zelenjava na vrtu, da se bom spet skoz basala s solatami.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 07. Feb. 2011 14:29

spice girl napisal/-a:
haley napisal/-a:Kje se lahko kupi razne prelive za solato? Zadnjič sem cel Tuš pregledala, pa nisem nikjer nič našla...


Kaj pa če ga narediš kar doma? Verjetno je bolj zdrav kot kupljen- jogurt, majoneza in pa zališča. Zmešaš in to je to.

Sicer pa kolikor vem, jih jimajo v hladilnikih.


To sem bolj tako vprašala, ker sem se ravno zadnjič v trgovini spomnila na te prelive in jih nisem nikjer našla. Sej dvomim, da bi katerega sploh kupila, ampak sem samo hotla mal pofirbcat kakšne sploh imajo...
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 07. Feb. 2011 14:32

Tuš, Spar in Mercator vem, da jih majo. V Tušu in Mercatorju jih najdeš poleg solat v hladilniku. V Šparu mislim, da isto. Men so res dobri tile prelivi tako da jih večkrat kupim.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Feb. 2011 15:39

prelive si doma nardim sama, ker sem ugotovila, da so mi bolj všeč od tistih kupljenih.

priporočam zličko gorčice, ker da prelivu svez in malce pikanten okus.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 07. Feb. 2011 21:07

@haley, ne vem kolk si pro/anti Hofer, ampak dans sn opazla da jih majo v akciji, nahajajo pa se na policah nad zmrzovalniki tam zram ko so začimbe pa jušne kocke pa te stvari, če te firbca kaki so
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Feb. 2011 14:27

^^O hvala! Žal nimam nobenega Hoferja v bližini, da bi šla pogledat.
Larisa<3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Larisa<3 » 04. Jul. 2011 6:59

mene pa zanima koliko tega preliva date na solato? da je zalita s prelivom ali ravno toliko da je malo okusa? :oops:

sama zadnji mesec in pol jem samo še to kombinacijo: zelena solata + rukola + paradižnik <3 nebesa, vam rečem. sploh za večerjo paše, ko pridem domov, se osvežim bolje kot nevem, s sladoledom.
*my needs are simple: all I want is everything*
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 04. Jul. 2011 16:29

Odvisno od preliva, če je bolj voden, z manj okusa, ga dam več, če ima pa močan okus pa manj. Ker si jih večinoma delam sama, večkrat naredim s šibkim okusom in ga dam več, da je vsa solata zalita.
Uporabniški avatar
lipstick69
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 4. 6. 2011
Kraj: LJ (okolica)

Neprebrana objavaNapisal/-a lipstick69 » 08. Jul. 2011 12:29

Ne maram solate, obožujem pa kis :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov