Sladice

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 22. Nov. 2012 1:14

^^ Eh jst sm zihr, da ti bo kdo pomagu :wink:

Je kera delala tale marmoriran bananin kolač:

http://okusno.je/recept/marmoriran-bananin-kolac ?
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Nov. 2012 12:01

legally blonde napisal/-a:mmmmmmm, nom nom nom, js bom tut to delala
Podpiram to idejo :D
btw, vidla sem recept tudi na okusno.je, ki ima sicer mal več masla (jz ga v moji sicer nisem pogrešala), manj sladkorja (za "preliv"), kar jim dam prav in pa - zakaj tega nisem tud jz naredila! Slika - več čokolade v nadevu.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 22. Nov. 2012 22:09

haylee napisal/-a: Je kera delala tale marmoriran bananin kolač:

http://okusno.je/recept/marmoriran-bananin-kolac ?


Jst sem ga delala lih par dni nazaj in mi je bil full dober, sicer je men mal presladko, ker so že itak banane + nutella, tko da bom naslednjič dala manj cukra, drugi so ga pa tud pohvalil. Samo, da sem ga jst pekla v navadnem pekaču, tko da je bla druga oblika.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Nov. 2012 11:46

Jz sem še 1x naredila "blatno pito" :oops:
Ampak z manjšimi popravki, nekako kombinacija obeh receptov - v nadev je šla večja količina sestavin, ker ta del mi je bil najboljši, heh, in pa za podlago sem tokrat uporabila "sendvič" piškote...še čaka pokušino. :)
High heels
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a High heels » 27. Nov. 2012 13:33

Meni so pa všeč Nutellini piškoti. http://marmelina.si/kuhalnica/recepti/nutellini-piskoti. Ravno včeraj sem jih naredila (uporabim pa kar šparov lešnikov namaz, ne prave nutelle.)
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 28. Nov. 2012 12:45

uuuu purple ful dobro zgleda :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Dec. 2012 21:14

_patchouli_ napisal/-a:upam, da mi tole uspe naredit drug teden.


Torej, naredila :) Ampak koza jaz pozabila slikat. Tako da mi morate verjeti na besedo ali počakati par mesecev, da jih spet naredim.

Res so preprosti za naredit in očitno so bili dobri (meni jih niti ni uspelo veliko pojesti), ker so jih sodelavke pohvalile in obljubile, da jih ne bodo delile s celotnim kolektivom :D
Super so ker:

- so lahki za naredit, tudi za začetnike v pecivu, kot sem jaz
- imajo zelo malo sestavin (ampak ni nujno, da so zato poceni za naredit, ker je res fajn, če uporabiš kvalitetno čokolado)
- lahko se igraš in malo ustvarjaš s kombinacijami okusov z glazurami
- ko poveš, iz česa so, izpadeš pravi mojster, ker zveni tako gurmansko
- za kakih 18 pralinejčkov porabiš le en lonček piva, kar pomeni, da je preostanek zate :bia:
- vsebujejo pivo in čokolado. A je treba še sploh kaj dodati?

Minus je, da je kar dosti packanja, česar pa ne maram, ker ne maram čistiti kuhinje. Tokrat je bila čokolada povsod.

Sicer sem pa največ pozornosti namenila glazuri, saj sem naredila kar 4 različne vrste: z belo čokolado (po vrhu okrašeno s temno), kombinacijo bele in temne, s temno čokolado s pomarančo - po vrhu sem posula še cimet (te so bile najbolj pohvaljene) in s temno s ščepcem soli (my favourite). Naslednjič bom v temno glazuro vmešala še čili.

Torej, če povzamem: super, bom še naredila. Mislim, da je to celo moja nova najljubša home made sladica :cool:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Dec. 2012 21:27

_patchouli_ napisal/-a: - vsebujejo pivo in čokolado. A je treba še sploh kaj dodati?


Nič ni treba dodat, jaz se že po tej izjavi odločim, da me ne bo blizu :D Brrr, pivo, a to vam je všeč :? No, izgledajo pa lepi, pa čokolado imam tudi rada :gut:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Dec. 2012 21:44

V bistvu niti nimajo po pivu samem okusa. Samo malo pogreni, ker sem dala guinnessa.
Drugače pa ja, pivo nam je všeč :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Dec. 2012 14:07

^^ Zelo všeč! :D

Zgleda zanimivo :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Dec. 2012 15:28

Oooo, kok to zgleda fajn, patchouli! :) Pohvale za podvig. :D
Jz tud ne maram takih reči delat, predvsem ker mi je škoda čokolade :lach:, ki ostane na podlagi in žličkah, itd.

_patchouli_ napisal/-a:s temno čokolado s pomarančo - po vrhu sem posula še cimet (te so bile najbolj pohvaljene)
Te bi bile tud meni najbolj všeč (minus cimet).

--

Jz sem pa že dolgočasna s čizkejks, ma če so pa tako simpl in doooobre!
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1255 ... cheesecake
Tokrat sem imela legitimen izgovor za delat torto (rojstni dan), za kavnega navdušenca (ne, ni bilo zame, heh), ampak sem premal kavnega likerja dala not in se ni nič čutilo, škoda; je bila pa vseeno velik uspeh.
(uporabila sem navadne "albert kekse", pa vrhnji sloj smetane kar spustila)
Cincanje
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Cincanje » 05. Dec. 2012 16:10

Jst mam tud en super recept za sirovo torto, ki je najbolj simpl možna in res dobra.
Najprej daš po pekaču albert kekse, ki jih prej zdrobiš, razporediš po modelu in dodaš par kapljic masla, da se dno lepše sprime. Posebej pripraviš skuto, v katero vmešaš jajce, limonin sok in vanilin sladkor. Potem skuto premažeš čez kekse in daš v pečico, 180 stopinj, 20 minut. Ko je torta ohlajena premažeš z dvema kislima smetanama, katera predhodno sladkam s sladkrojem v prahu. Potem pa nujno za osem ur v hladilnik in voila!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Dec. 2012 16:42

^^ Ja, to je moja mami baje v 80ih skos delala, ker ni bilo veliko sestavin za dobit :D Samo mislim, da je zgornjo plast iz kisle smetane še malo zapekla, da je dobila skorjico, nisem pa zihr :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 13. Dec. 2012 13:14

purple_rain napisal/-a:Hudo, kakšni fajn "fluffy" mafini ratajo po temle receptu!
+ mango :wtg:
(ja, sladkorja samo cca 1/3 od navedene količine; pa pol žličke sladkorja v prahu sem dala v mangov "pire", za vsak slučaj, ker sem prvič delala z njim, pa sem se bala, da zna bit kiselkasto kej)
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 13. Dec. 2012 16:33

skor pol kile cukra not :D
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov