Romantična večerja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miss.bunny
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miss.bunny » 16. Nov. 2010 20:32

Kaj skuhati za romanticno vecerjico s svojim dragim?? kaksne ideje?

& kaksne zanimive in zabavno romanticne nasvete imate za romanticno vecerjico :) in prijetno noc za tem :)
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 16. Nov. 2010 21:04

mislm, da ni neke določene jedi, kaj pripraviš za večerjo. pač nekaj, kar veš, da tvoj partner res rad je. poj pa še malo poskrbiš za ambient in zmagaš ;)
Mene je zadnjič moj res lepo presenetil...celo kuhinjo je zatemnil, mizo pa je okrasil s svečkami, školjkami in gumi srčki bomboni. Skuhal pa je kruhove knedlne, krompir v koščkih in gobovo omako. Pa ledeno kavo za sladico :) čisto preprosto, ampak presenečenje je blo res lepo.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 16. Nov. 2010 22:44

Evo, nekaj primerov, kaj je bilo mojemu všeč:
1. sojini medaljoni v omaki, mladi krompir in mešana zelenjava (kuhani v sopari), čokoladni fondue (banane, jagode, koščki riževih oblatov)
2. rižota s popečenim radičem in bananina krema z mandlji in čokolado
3. zelenjavne lazanje, zelena solata in jabolčna krostata
4. vegetarijanska šunka v testu, vložene gobice, olive in kumarice ter sladoled z vročimi gozdnimi sadeži
5. vegetarijanski buritosi, bananin sladoled s koščki ananasa in čokolade v polovici ananasa
6. rižota z beluši in parmezanom ter hruške lepe Helene

Itak pa mora biti tudi pravi ambient (svečke, lepo pogrnjena miza, mirna glasba).
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Nov. 2010 22:48

Skuhaj nekaj, kar dobro skuhaš (da ne bo slučajno spodletelo). Lahko tudi čisto preprosto. Spečeš dobro sladico, če ti to gre. Pa kakšna buteljka vina, to je vse kar js rabim :D Ne se preveč matrat, da ne boš po pol dnevu kuhanja samo komaj čakala, da greš spat :lach:

(žal pa nisem ravno romantična oseba, tako da bodo drugi več povedali)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3409
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 17. Nov. 2010 9:21

jaz se tudi strinjam s tem, da skuhaj nekaj kar znas, ne rabis full neki komplicirat. Vazno da on to rad je.
Ce ti kuhanje ne gre prevec od rok, speci samo kako sladico in malo poskrbi za ambient (klasika): svecke, rozice, malo zatemnjen prostor...potem bo itak dol padu od presenecenja :D in itak ena stvar nato vodi k drugi....

.....have fun.

(jst tut komaj cakam, da bom kaj podobnega lahko uspicla mojemu dragemu, ko se preseliva na svoje :D)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 17. Nov. 2010 10:39

točno tak. ne kompliciraj!

nekaj kar najbolje znaš pa veš, da mu je dobro pa pol še malo svečk pa kakega cvetja oz čist po okusu.

prvo pravilo pa je: ne kompliciraj!
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Nov. 2010 10:45

Hm jaz romantične večerje nisem skuhala niti enkrat-mogoče zato, ker pač skuham kosilo in je to to.Na neko šmexy večerjo pa grem raje ven jest.
Kot *mala* tudi jaz nisem nekaj romantična.Sicer bi mi bilo všeč, če bi mi skuhal tip, ampak da bi sama metala neko cvetje po mizi in prižigala svečke?To pa ne :)
Drugače je pa tudi veliko receptov, ki ne zahtevajo nekega posebnega znanja kot so npr- puranji trakci v smetanovi omaki, kakšen piščanec v listnatem testu s pršutom in sirom, v glavnem jedi, ki so okusne, pa zanje ni potrebno biti neka kuharica.
Za sladico lahko navsezadnje skuhaš tudi puding ali pa pripraviš sladoled s kakšno toplo sadno, karamelno omako, itak je vzdušje važno ane :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 17. Nov. 2010 10:51

emanuela napisal/-a:ampak da bi sama metala neko cvetje po mizi in prižigala svečke?To pa ne :)
Se strinjam; to se mi zdi bolj fora "kaj bi si punce želela, da nam fantje pripravijo", ampak v obratni smeri pa ne vem kolk kaj deluje..oz. verjamem, da lahko, ampak ne tolk kot bi "delovalo" na (bolj romantične)punce.

Aja, glede idej: ne vem kaj predlagat "za", vsekakor pa "ne" - (zimske) "jedi na žlico"! :lach: Ne vem za ostale, sam men ni to prov nč romantično. :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Nov. 2010 10:54

Da pasulj ni romantičen?Je je....posebej pa rafali kasneje :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
foxy.lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 16. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a foxy.lady » 18. Nov. 2010 12:42

nekaj 'simpl':) prej preveri če ni na kaj alergičen, da ne bosta imela potem problemov. moj bivši je bil alergičen na gluten, jaz pa sem skuhala chow mein (kitajski špageti z zelenjavo in piščancem), rezultat romantične večerje je bil pa potem obisk na urgenci zaradi otečenega žrela.
Še je živ, jaz sem pa zdaj bolj previdna ko komu kaj skuham :)
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 18. Nov. 2010 18:15

Skuhaj tisto, kar ima tvoj dragi najraje. Ko sem bila še v lj in je moj kdaj priletel, je bil najbolj vesek, če sem naredila piscnsa na koskih v smetanovi omaki pa zraven pečen krompircek.

Enkrat sem pa naredila kanapejcke v obliki srckov :D
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 20. Nov. 2010 17:46

*mala* napisal/-a:Skuhaj nekaj, kar dobro skuhaš (da ne bo slučajno spodletelo). Lahko tudi čisto preprosto. Spečeš dobro sladico, če ti to gre. Pa kakšna buteljka vina, to je vse kar js rabim :D Ne se preveč matrat, da ne boš po pol dnevu kuhanja samo komaj čakala, da greš spat :lach:

(žal pa nisem ravno romantična oseba, tako da bodo drugi več povedali)


Tuki sem pa profesionalka, po prvem kozarcu vina grem lahko spat ja,......
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Nov. 2010 17:57

meni se čokoladni fondi zdi dosti romantičen. Pa še preprosto je za nardit :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
foxy.lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 16. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a foxy.lady » 25. Nov. 2010 10:45

al pa pica. ne moreš zgrešit! :D
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 25. Nov. 2010 14:43

Ali pa kaj z afrodiziakom nabitega...... Ostrige, školjkice, ježice, pa kakšno fino belo vino......

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov