Post

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 29. Mar. 2010 20:48

Jaz sem si nekoč isto želela malo prečistit telo. Ampak ne samo s sokovi, ker to sem že prej vedela, da ne bi zdržala. Poiskusila sem uživat samo sadje in zelenjavo, ampak tudi tole ni šlo. Po enem tednu sem prekinila, ker mi je zmanjkovalo volje, moči in energije. Pomoje to ne gre kar iz danes na jutri.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 30. Mar. 2010 17:39

emanuela : se pazi kaj je, ampak vedno manj.. :?

ampak js sm ful skepticna u to, da raka lahko izstradas oziroma ocistis z zelenjavnimi sokovi - a se ni neki podobnega tut drnovsek su pa se je slabo koncal?
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Mar. 2010 17:42

Kot da bolnikom z rakom, ki so (nekateri) že na koncu svojih moči, res lahko pomagajo sokci.Če bi bilo to tako, ne bi hodili na obsevanja in kemoterapije.
Sploh pa 42 dni za težkega bolnika....zagotovo naredi več škode kot koristi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 29. Jun. 2010 12:26

Post je super zadeva, če prebereš kaj o tem in govoriš s kom, ki ga je že dal čez in ne govoriš v prazno. Se gibljem v krogu ljudi, ki se redno pustijo in so stari od 23-60 let. Primerno se pripravijo na post, postijo in klistirajo (post, ki traja več kot 3 dni, se nujno moraš klistirati, da se ti telo ne začne zastrupljati) ter potem počasi nazaj privajajo na navadno hrano. Moraš vedeti, da če je tvoj telo zastrupljen (težave z migrenami, druge zdravstvene težave), bo verjetno po enem tednu nastopila kriza - vročina, pretirano izločanje sluzi, šibko telo in se bo po krizi stabiliziralo - ob krizi potrebuješ nekoga, ki je že imel izkušnje z daljšim postom, da ga pokličeš, ti svetuje,.. Vsak, ki se odloči za post ali zaradi zravstvenih težav ali zaradi želje po boljšem počutju, naj prej prebere par knjig o postu in se pripravi nanj.

Pozor: za osebe, ki so imele motnje hranjenja se odsvetuje post!
A goal without a plan is just a wish.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 29. Jun. 2010 23:48

Ne tega delat, če nimaš neke smrtne bolezni. Moj ati je imel točno ta post, ko je zvedel, da ma enega najbolj agresivnih rakov ever. Zdržal je 36 dni, bil je totalno izstradan, suh, na koncu z močmi... Valda ni rak šel stran, to je pomoje skoraj nemogoče. Ampak so zdravniki po njegovi smrti rekli, da mu je to najbrž pomagalo živeti dlje. Zdravniki so mu napovedali 3 mesece življenja, živel je še več kot leto in pol. Seveda s kemoterapijami, amputacijo, 15imi operacijami...

Ne vem zakaj bi nek razmeroma zdrav človek šel tole delat. Lahko se praktično ubiješ. To ni dieta, to je poskus samomora.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 30. Jun. 2010 15:44

To ni dieta. To ni poskus samomora :roll:
Moja tašča in tast delata 2× letno po 40 dni, nona tudi (20 dni), brata in sestra tudi (večinoma 10 dni, tudi že 20). Poznam tudi 3, ki so si tako pozdravili raka, v Sloveniji jih je več deset, ki so si ga tako pozdravili. Res je, da ne smeš mešati s kemoterapijo (ali eno ali drugo) in da ne sme biti zadnja faza raka. Ne razumet kot napad, moj dedek je umrl za rakom, ampak ni poznal izbire - verjetno je tudi tako ne bi imel, ker on živ ne bi nehal kadit.
Sama grem na post za kakšen teden, kadar rabim energijo in da se dobro naspim. Vsem zdravim ljudem bi priporočala post (pravilno izvedenega!) kot preventivo in če se hočejo počutiti boljše. Predvsem pa pred/med izpiti, ker je koncentracija odlična :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Jun. 2010 16:10

Kot preventivo za kaj?
Sama se bojim, da bi me ob kateremkoli postu kaznovala še večja slabokrvnost.Priznam pa, da tudi nisem šla brat v nevem kakšne detajle.
Ker se ne bi branila kg manj ter večjega zavedanja samse sebe :D
The world is as you are.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 30. Jun. 2010 16:55

Ajča napisal/-a:To ni dieta. To ni poskus samomora :roll:
Moja tašča in tast delata 2× letno po 40 dni, nona tudi (20 dni), brata in sestra tudi (večinoma 10 dni, tudi že 20). Poznam tudi 3, ki so si tako pozdravili raka, v Sloveniji jih je več deset, ki so si ga tako pozdravili. Res je, da ne smeš mešati s kemoterapijo (ali eno ali drugo) in da ne sme biti zadnja faza raka. Ne razumet kot napad, moj dedek je umrl za rakom, ampak ni poznal izbire - verjetno je tudi tako ne bi imel, ker on živ ne bi nehal kadit.
Sama grem na post za kakšen teden, kadar rabim energijo in da se dobro naspim. Vsem zdravim ljudem bi priporočala post (pravilno izvedenega!) kot preventivo in če se hočejo počutiti boljše. Predvsem pa pred/med izpiti, ker je koncentracija odlična :)


Moj ati je mel ta post na začetku raka, ko je bil v odlični formi in še ni imel kemoterapije. Nehal je kadit, postal vegan, itd itd. In ja, na koncu je bil hujši kot taboriščniki, zato je pa en teden prej prekinil, ker bi zelo verjetno umrl. Tko da ta post je čist lepo poskus samomora, glede na to, da sm na lastne oči vidla, ti lahko povem :) Dvomim, da poznaš "3 ljudi, ki so si s tem pozdravili raka". Svašta ej, rak ni prehlad. Raka se ne da izstradat. MOČNO dvomim, ker bi se o njih precej govorilo, če bi bilo to res.

S tem postom si kot zdrav človek narediš več škode kot koristi. 1 teden ok, ampak ne svetovat ljudem, da 42 dni ne jejo ej fak.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 30. Jun. 2010 20:20

sončk napisal/-a: Dvomim, da poznaš "3 ljudi, ki so si s tem pozdravili raka". Svašta ej, rak ni prehlad. Raka se ne da izstradat. MOČNO dvomim, ker bi se o njih precej govorilo, če bi bilo to res.


Lahko ti jih enkrat predstavim brez problema (piši na ZS). In o tem se govori, zato je tudi Lojze Petrle "priskrbel" Marjanu Videnšeku govor na mednarodni zdravniški koferenci (nekaj takšnega). In še nekaj za info: ena slovenska zdravnica je ugotovila, da se z polovično dozo kemoterapije doseže boljše rezultate pri zdravljenju raka, ampak so to vse pomedli pod preprogo (članek v Oni; govori tudi kje so raziskave, da so pravilno izvedene, bla bla..)
Konec OT
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Marienkäfer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Marienkäfer » 08. Feb. 2012 14:15

Tako, po dolgem času ponovno prijavljena na forumu.
Pišem, ker sem se odločila za 10 dnevno čiščenje telesa in moj namen je, da svoje občutke zapišem tukaj. Danes je moj drugi dan in še ni pretirane lakote, niti pretiranih luštov po drugi hrani.
Zanima me, če je že kdo izmed vas poskusil to očiščevalno kuro z javorjevim sirupom? Izkušnje, mnenja, nasveti dobrodošla :).
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Feb. 2012 15:17

sončk napisal/-a: To ni dieta


Logično, da ni, upam, da je vsakomur jasno, da post ni dieta za hujšanje o.O
Uporabniški avatar
Chikitaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 5. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Chikitaa » 08. Feb. 2012 16:54

nevem, če sem kje zasledila ali se ti gre samo za čisčenje telesa ali želiš tako shujšati??
z zmanjšanjem hrane oz manj hranjlivo hrano boš seveda izgubila del energije zato ti v času konkretnega študija res ne priporočam.
samo za info, da je znan rek da raka izstradaš, kar pomeni da če bolje ješ je za rakave bolnike slabše, če pa jejo bolj pusto hrano pa rak bolj popčasi napreduje...kot bi se rakave celice hranile z dobro hrano.:/ tako, da verjamem da je tistmu "geniju" to uspel.

kar se tiče raznih prečiščevalnih metod ki je tako aktualno zadne čase pa se mi zdi malo pretirano, tudi vsi zdravniki se ne strinjajo s to metodo... če bi rada kaj naredila za svoje telo naredi to trajno ne samo kratkoročno 42 dni, in sicer tako da spremeniš prehrano oz način življenja, ješ bolj zdravo, več sadja in zelenjave, se izogibaš beli moki, belemu rižu, soli in sladkorju seveda in se aktivno gibaš vsaj 2x na teden.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 20. Feb. 2012 15:25

Gre se za čiščenje telesa, ki mora biti izvedeno pravilno (drugače lahko pride tudi do zastrupitve telesa). In mene prav nič ne zanima, kaj zdravniki pravijo, ker velikokrat naredijo več škode kot koristi s predpisanimi terapijami.
Samo en primer dobre zdravniške prakse: Če je holesterol povišan, je največkrat zaradi tega ker oseba premalo zaužije tekočine (večletna dehidracija telesa), zdravnik predpiše tablete proti visokemu holesterolu, čeprav so mnoge neodvisne študije pokazale, da je holesterol tako visok kot mora biti za tisto telo in ga telo uravnava na svoje potrebe (če je visok, je zato ker mora biti). Zaradi tablet se začne kopičiti voda v telesu in prepišejo še zdravilo za odvajanje vode - še večja dehidracija. Da ne omenjam, da jetra začnejo nepravilno delovati, kratkoročni spomin se poslabša... Čisto naravno se da odpraviti visok holesterol, ampak bog ne daj, treba 2 vrsti zdravil prepisat.

In če ješ več sadja in zelenjave, si lahko narediš več škode kot koristi, če ješ kar vsepoprek. Domač sadje in zelenjava je ok, preveč kupljenega pa z vsemi pesticidi naredi več škode kot koristi. Ne na kratek rok seveda, ampak dolgoročno.
Ampak ljudje radi kar vse posplošujejo in gledajo postrani tiste, ki te zadeve preučujemo in se izobražujemo na tem področju :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 20. Feb. 2012 20:09

Chikitaa napisal/-a:samo za info, da je znan rek da raka izstradaš, kar pomeni da če bolje ješ je za rakave bolnike slabše, če pa jejo bolj pusto hrano pa rak bolj popčasi napreduje...kot bi se rakave celice hranile z dobro hrano.:/ tako, da verjamem da je tistmu "geniju" to uspel.


Samo za info, znani rek pravi da je glavni nutrient ki ga rakave celice pridno papajo, stara dobra glukoza (that biatch). Če je pa to najboljšejša ''hrana'' pa če so beljakovinsko bogati obroki pusta hrana, je pa subjektivno.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron