Pogostitev

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 25. Jun. 2010 16:35

Narezek je dobra rešitev, malo dela pa vsem paše. Drugače pa golaž, zunaj kuhan. Pa žar, če je toplo zunaj. Sladko tudi zmeraj paše. Od pijač pivo, nekaj brezalkoholnega, ter kak jegr.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 25. Jun. 2010 18:30

Sem pristaš narezka in peciva. Poleti se lahko peče na žaru. Za otroke pa včasih spečem pice.
Uporabniški avatar
arabela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 22. 6. 2010
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a arabela » 26. Jun. 2010 6:56

ponavadi narezki, pa kaka zelenjava, sveža ali vložena, pa kake solate. ko je toplo pa piknik , pa spet kake solate poleg, zelenjava in tak.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Jun. 2010 10:44

*mala* napisal/-a:katja_t_1980- a imaš vedno vse goste vegetarijance? Kaj pa če niso? Vseeno ne dobijo nič mesa? :D Moram vprašat.


Nimam vedno samo vegetarijancev na praznovanju, ampak mnogi tudi niso dojeli, da ne jejo npr. mletega puranjega mesa, ampak sojino 'meso' ali pa da ne jejo svinjske šunke, ampak vegetarijansko šunko. :) Še vedno so pohvalili jedi in so prišli tudi ob naslednjem povabilu.
Edino, kar jih je pogosto motilo, je bilo to, da so se preveč najedli, zato sem začela kuhati tudi lažje menije. :D
Kar pa se tiče alkohola, so pa med mojimi prijatelji in znanci ljudje, ki so ali popolni abstinenti ali pa jim alkohol za dobro zabavo ni nujen, tako da ni bilo zahtev po pivu, vinu ipd.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 27. Jun. 2010 13:29

Vina in piva tudi jaz ne bi pogrešal. Bi pa pogrešal meso.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 28. Jun. 2010 14:36

matjazd napisal/-a:Vina in piva tudi jaz ne bi pogrešal. Bi pa pogrešal meso.


Odvisno, kako je pripravljeno. Mnogi sploh ne vedo, da niso jedli mesa. :)
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 28. Jun. 2010 17:42

Tisti, ki bi "pogrešali meso", se lahko kr spokajo iz moje zabave, kjer bi jaz kuhala. Kot da prideš tja jest aveš. :D Itak pa večina folka sploh ne ve, da ni not mesa, če je dobr pripravljeno. Al pa ne vem, pico margarito itak vsi jejo, ne poznam folka k bi res maru tisto šunko gor. Pa itak so raznorazni čipsi, torte itd, tko da mastne hrane ne bi manjkal.
modralaguna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 28. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modralaguna » 28. Jun. 2010 21:40

Malo se je ja treba prilagodit. Kaj pa če bi tebi nekje samo meso pripravili?
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 28. Jun. 2010 22:24

Seveda se je treba prilagoditi okusu vsejedcev. Rabijo tisti okus po mesu, ki ga v bistvu ne daje meso, ampak določene začimbe in prekajevanje. Zato se postreže recimo:
1. zavitek z mletim 'mesom' oz. 'mesna' pita,
2. 'šunka' v testu,
3. 'meso' na žaru,
4. dunajski 'zrezek',
5. vege golaž iz sojinega 'mesa',
6. vege pasulj s prekajeno 'šunko'
7. bruscette s 'šunko', paradižnikom in sirom
8. 'ham'&eggs za kakšen zajtrk za tiste, ki prespijo
ipd.

Če ne povem, da ni pravo meso, mnogi sploh ne zaštekajo, da ni. Celo enkrat mi je eden rekel, da po tisti fešti vsaj 3 dni ne bo jedel mesa, ker ga je pri meni tolk pojedel. :D
In tako je volk (celo še preveč) sit in koza cela. :)
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 01. Jul. 2010 13:04

ne vem no ....pri nas doma ponavadi v poletnih mesecih je obvezno žar varianta ( čevapi, pleskavice, kotleti, klobasice, ...) pečen krompir, solatke, ...če mamo kakega vegetarijanca v družbi pol spečemo še kakšne bučke na žaru, pa sir...itd. , za pit vse možno alko in brezalko, ledena kava, ledena čokolada, ...frapeji, ...sladoled+pecivo+torta nujno :D

glede vegijev poskrbimo lepo, čeprav imamo tudi take ki so pa že prav nadležni (se ne sme pečt na istem žaru kot meso, ipd. zahteve!! ) takrat pa mojemu očetu ''potegnejo živec'' in pol se morajo znajdit po svoje.... :)

drugače pa meni se zdi da tudi če si vegi, pa veš da povabiš ljudi ki so ''nori na meso'' in kake strice, ki si ne predstavljajo piknika brez mrzlega piva....a vam bo padla kronica iz glave če naredite 5 obloženih kruhkov s pravo salamo, pa če daste v hladilnik 6pack piva ???
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 01. Jul. 2010 13:55

Letos je bilo takole:

- šampanjec z jagodami
- mini pice iz skutinega testa, s svežim paradižinikom in mozzarelo
- piščančnji ražnjiči taki mini, ki so se celo noč cmarili v tajski marinadi in potem za zraven kikirikijeva omaka
- od pijače pa sokovi, vino, vodka, ...
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 01. Jul. 2010 14:15

christianna cruz napisal/-a:drugače pa meni se zdi da tudi če si vegi, pa veš da povabiš ljudi ki so ''nori na meso'' in kake strice, ki si ne predstavljajo piknika brez mrzlega piva....a vam bo padla kronica iz glave če naredite 5 obloženih kruhkov s pravo salamo, pa če daste v hladilnik 6pack piva ???


Glede salame oz. sendvičev sem že napisala, da ni težav, ker se vege šunka ne razlikuje od mesne. Tudi vege salama ni nič drugačna od navadne.
Kar se pa alkohola tiče, pa nisem imela nikoli težav s tem pri praznovanjih. Itak vse vejo, da se pri nas streže brezalkoholne pijače in so večinoma abstinenti. Nikoli me tud ni nihče vprašal, če imam pivo al kaj drugega alkoholnega. :nixweiss:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Jul. 2010 14:17

Tudi če se ne razlikuje.Kolikor smo strpni ne-vegiji, ste lahko tudi vegiji.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 01. Jul. 2010 14:44

ok, eno so alergije na določena živila, drugo je pa navadno preseravanje. nobenga ne bo pobral, če 1 dan ne bo mesa jedu oz 1 obrok, pa če je še nevemkak mesojedec. js sm anti zelenjava in s tem anti vegi, in mi je prav ravn, če se moji vegi gostje pritožujejo, da majo sam sir, kruh pa papriko za jest(na srečo nimam vegi prijateljic). na žur se pride zarad človeka, ne hrane :P

jaz za rd običajno povabim prijateljice na pijačo, in pol pač častim, dokler jim ni že nerodno pit na moj račun :D včasih se pa prej dobimo še pri meni, pa imamo večerjo: zrezki, krompir, riž, solata, pecivo, torta. pijača večinoma brezalkoholna (doma), mogoče borovničke za aperitiv.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Jul. 2010 15:00

^^ Še dobr da nimaš vege kolegic :P Ker tole je malce nesramno.

Sicer pa v vsakem primeru ločim vege salamo od taprave, verjemte :P Še nihče me ni preslepil.

Na srečo imam s svojo družbo in z ljudmi h katerim hodim na piknike podoben okus in poznam le 1 vege, pa še ta le sošolka iz sš :D Pa na srečo tud vsi pijemo alkohol :lach:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov