Pizza

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

A radi jeste pizzo?

DA
411
95%
NE
22
5%
Skupaj glasov : 433

Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 16. Avg. 2011 13:08

Rada jo naredim sama doma.

Ena najboljših mi je pa pica z imenom Obrekljiva Sofornia (al neki tazga), dobi se jo v piceriji Boccaccio v Lj :D
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 16. Avg. 2011 16:59

Jst prvič poskusla nardit pico iz pirine moke in je suuuper njam njam. Obložila pa sem jo s svežim paradižnikom (mal manj slabe vesti kot pa če je na njej ketchup) pa s tuno in sirčkom.

A ktera ve, kje je v Ljubljani bi se dalo dobiti pico iz pirine al pa polnozrnate moke? al pa še mal OT: kakšne polnozrnate testenine, riž v restavracijah na bone npr.?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Avg. 2011 9:44

Polnozrnato testo za pico lahko zahtevaš v Foculusu.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 21. Avg. 2011 20:47

Če koga zanimajo veganske pizze imajo v lj city parku v al caponu in v mercator centru v šiški v angelu. :) Slednji ti celo ponudijo vegansko različico sira.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 09. Sep. 2012 15:19

Obožujem pizzo! :D Najrajš mam pa kakšno bolj zelenjavno al pa morsko. :love: A mogoče katera ve s čim naj nadomestim sir, ker zdaj ne smem mlečnih izdelkov? xD
Tu es dans toutes mes pensées.*
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 11. Sep. 2012 8:43

Jaz sem predkratkim provala pico s testom iz koruzne ne vem al je bila moka al pa polenta primešana navadni moki... zelo dobro, skoraj boljše kot navadno testo
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 14. Sep. 2012 11:21

*cukrr* napisal/-a: A mogoče katera ve s čim naj nadomestim sir, ker zdaj ne smem mlečnih izdelkov? xD


Hm, če mogoče ne smeš zaradi laktozne intolerance, lahko kupiš tisti sir brez laktoze oz. razne sojine nadomestke (samo ne vem, kako se to obnese na pizzi)... lahko pa tudi v pizzeriji naročiš pizzo brez sira, se spomnim, da ko je bila pred leti moderna ločevalna dieta, je dosti folka naročalo pizzo zgolj s paradižnikovo omako in oblogo (baje je okusno, jaz sicer nisem probala). :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 14. Sep. 2012 15:53

Mja sej to, ker ne vem kako bi delovalo pol s temi sojinimi rečmi. :P No sej pol je pa po en stran vseen a je sir gor al ne... čeprov čudno zgleda. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 17. Sep. 2012 9:55

Pica, če je dobro testo in sestavine, je seveda super. Nedolgo nazaj sem jedla v Lj pico iz polnozrnatega testa in je dobr.
Radovednost je ubila mačko
MBrando
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 11. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a MBrando » 25. Sep. 2012 7:28

Dobra je iz PZ testa ja, pa tudi iz konopljinega. Oboje je zdravo. Pa tudi občasno jesti klasiko iz bele moke ne bo nikogar spravilo v prezgodnji grob. OBLJUBIM :wtg:

Meni je super pizzerija: AFRIKA (Braslovče), Lovski dom (Sl. Bistrica), POMODORE (Maribor)

Katera, po vašem mnenju, je najboljša pizzerija v Mariboru in kateri okus vam najbolje odgovarja?

Katero vrste pizze najpogosteje naročite, kljub temu da imate ponudbo 50+ vrst pizz?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov