Piknik/žar

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 08. Maj. 2009 14:53

jullia_ napisal/-a:Eh, mesar bo itak rekel, da potrebuje vsaj pol kile mesa po osebi. :)

"moj" mesar pravi 400g na osebo, če je piknik daljši, in ne tak da se poje in gre.

:D
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 08. Maj. 2009 14:54

Sej res ja, Žuža je omenila, da bojo dvakrat pekli...sam sej v drugo najbrž ne bojo tok pojedli kot v prvi rundi...sploh, če bo hrana ista...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Maj. 2009 17:18

Će sm js na pikniku je zame treba minimalno pol kg čevapčičev, ker čist nora na njih :-) njamiiii

Meni je pa super solata z rižem, tuno, malce majoneze, papriko, paradižnikom, itd...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 08. Maj. 2009 18:26

Kadarkol se kje roštilja, zase odredim pečene bučke in melancane, če se lahko zmišlujem pa ribico ... :)
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 08. Maj. 2009 18:39

obožujem piknike waa :D
letos jih že ful pogrešam in kar gnjavim folku, da me morejo povabit :D ni ga boljšega kot perutničke na žaru s papriko in domačim črnim kruhom :P
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 09. Maj. 2009 8:43

meso na žaru(razen mleto) lahko pred peku premažemo z marinado iz gorčice,medu in zažimb...zelo,zelo dobr...sladka,hrustljava skorjica.priporočam;)
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 09. Maj. 2009 17:56

No uzela sem 5kg čevapčivev pa 4 pakete hrenovk in smo mel več kot dovolj :D . Bilo nas je 15; pekl smo pa trikrat in na koncu je par čevapčičev še ostalo; najbrž zato ker je nekatere kr pivo nasitilo hehe :P .


Drgač pa jst obožujem zdj ko je sezona piknikov :jump: . Doma parkrat na teden pečemo uzuni na žaru: razno meso, čevapčiče, slanino, bučke, malancane (njami). Zraven pa paradižnikovo solato z bučnim oljem. Obožujem to.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 09. Maj. 2009 18:05

Jeeej, pikniki!! Rada jih mam, fuŁ :) . Ker so to ena fajn druženja, ker je dobra hrana, ker je lepo sončke, ker.... njami :D

Letos nisem še bla na kakšnem pikniku, a ste mi naredile take skomine, da bom verjetno kmalu kakšnega organizirala :wink:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 09. Maj. 2009 20:31

Haaam, mi ga imamo jutr doma :razz: , hladilnik je čiiiist poln!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov