Paradižnik

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 09. Maj. 2012 10:11

Berem o nekem prekmurskem domače vzgojenem paradižniku, da naj bi ga vzgajala dva mlada prekmurca in kar nekaj pohval? Je katera že probala, kje se da to kupiti, upam, da ne samo gor v prekmurju?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Maj. 2012 11:56

^^a se zajebavaš? Poglej v najnovejši letak trgovine, ki jo pridno oglašuješ z občasnim (dokaj nejasnim) javljanjem na forumu.
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 09. Maj. 2012 12:56

Joj no, pa ne napadat boge punce, sej sam spoštuje slovensko in kupuje v tušu in tako podpira slovensko gospodarstvo, boljš to kot pa da ljudje denar nosijo v razne lidle in hoferje...paradižnike pa lahko dobiš kar direktno gor na parceli podjetja, jih pa sedaj po objavi sodeč na FBju prodajajo tudi v tuševih trgovinah, za ceno pa ne vem, sej zih bodo kaj oglaševali...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Maj. 2012 13:07

^^hehe, a ti tud :P
Ne, sam smešno mi je, k niti ne ve kaj oglašuje (oz. to mi sliči na tiste "kvazi prikrite" reklame, ko (sicer nekdo na novo prijavljen) začne temo o X izdelku, v naslednji objavi pa "o lej kaj sem najdu, X spletno stran" - rajt.

Za "spoštovat slovensko" pa ne rabiš kupovat v Tušu, kaj šele ob vsaki svoji objavi tega oznanjat, ane.


moderatorke, presodite. Mogoče se res za brezveznosti razburjam :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Maj. 2012 13:30

Jaz sem tudi prejšnji teden prvič slišala za tale prekmurski paradižnik :) Sicer tavelikega paradižnika itak ne jem, pa v živo ga tudi se nisem videla (ne hodim v Tuš, ker ga nimam blizu), ampak je pa fino, da je kaj več lokalnega v trgovinah :)

Ne vem pa, če si kar celo samostojno temo zasluži, kaj pa bi pisali sem noter, recepte s paradižnikom? :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Maj. 2012 13:42

meni se ta prekmurski paradižnik zdi fajn, fajn je ideja in vse, sicer nisem neka velika fenica gojenja na hidroponiki+ šota, ker baš ni neke ogromne razlike kot samo s hidroponiko. tako da o okusu zaenkrat malo dvomim, ampak bo treba pač probat.


lahko pa spremenimo naslov teme v bolj splošnega. paradižnik pač. mislim, da je dovolj priljubljen, da bi si zaslužu svoj topic.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 09. Maj. 2012 23:15

No, jez ga pa ravnokar jem v solati :D
in sm navdušena, ker ni primerljiv z ostalim vodenim sranjem, ki ga ostali ponujajo pod imenom "paradižnik" :cool:

Bom imela pa kmalu svojega, tako da je tole zame bolj prehodno :)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 10. Maj. 2012 9:12

purple_rain napisal/-a:^^hehe, a ti tud :P
Ne, sam smešno mi je, k niti ne ve kaj oglašuje (oz. to mi sliči na tiste "kvazi prikrite" reklame, ko (sicer nekdo na novo prijavljen) začne temo o X izdelku, v naslednji objavi pa "o lej kaj sem najdu, X spletno stran" - rajt.

Za "spoštovat slovensko" pa ne rabiš kupovat v Tušu, kaj šele ob vsaki svoji objavi tega oznanjat, ane.


moderatorke, presodite. Mogoče se res za brezveznosti razburjam :)


Sem že prej vse sama ugotovila. Podpis pa je bil ker sem predstavnica tistih ki podpiramo slovenske izdelke in tako prispevamo nekaj k slovenskemu gospodarstvu, ker če bo šlo tako naprej, ne bo več ne slovenskih izdelkov in ne gospodarstva. Me zanima če boš tudi potem tako pametna?

Je pa res da ne visim vsake pol ure na forumu, ker imam tudi druge stvari za počet za razliko od tebe. Je pa tukaj kar nekaj pametnih informacij, ki mi včasih pridejo prav. Če mogoče ne veš!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 10. Maj. 2012 11:12

Mikopina napisal/-a:Sem že prej vse sama ugotovila. Podpis pa je bil ker sem predstavnica tistih ki podpiramo slovenske izdelke in tako prispevamo nekaj k slovenskemu gospodarstvu, ker če bo šlo tako naprej, ne bo več ne slovenskih izdelkov in ne gospodarstva. Me zanima če boš tudi potem tako pametna?
purple_rain napisal/-a:Za "spoštovat slovensko" pa ne rabiš kupovat *[samo] v Tušu, kaj šele ob vsaki svoji objavi tega oznanjat, ane.

Podpiram slovensko kmetijstvo z nakupovanjem na tržnicah, pri nas doma imamo pa še posebi radi na primorskem vzgojen paradižnik sorte volovje srce :P
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 10. Maj. 2012 11:14

izi bejbe izi. to je tema o paradajzu! pa se vam ja ne bo uspelo spljuvat s standardnimi ti visič na forumu x več časa kot js, ker nevemkaj bla bla bla.

mi mamo zraven bajte samo špar in merkator, tako da bo mogu ta paradajy še malo počakat. drugače pa prisegam na tistega iz domačega vrta, težko verjamem, da ma prekmurski boljši okus, če ne drugega je naš gojen z ljubeznijo. vsak posebej :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov