Nevarni E-ji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 23. Avg. 2005 11:39

kok ste s tem seznanjeni?a gledate na izdelke kaj vsebujejo?
jst sm že kr neki časa ful pozorna na to in se mi kolegice smejijo k hodm z razpredelnico po trgovini pa gledam kaj je kej not..men je to ratal že čist normalno in samoumevno d k bom šla v trgovino avtomatsko vzamem še razpredelnico...a je to tko čudno?amm sej ne rečem d ne uživam e-jev..seveda jih..niso vsi škodljivi..probam se pa izogibat tistim izredno nevarnim in se držim tega d manj kot jih je bolše je:)

mislm d bi mogu to že vsak delat..ne pa d se pol folk čudi od kje tolk alergij in nasplošno bolnih ljudi...

neki je že blo rečenga v temi Haribo bonboni..sam se tema ne nanaša točno na e-je...aja pa zanima me če vi poznate kere izdelke za katere je znano d vsebujejo nevarne E-je..npr..haribo bonboni..orbit čigumiji...
Free your mind...
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 23. Avg. 2005 11:50

Niti ne upoštevam teh Ejev. Res pa je, da se izogibam izdelkom, ki vsebujejo veliko količino Ejev. Če je pa tu in tam kakšen, si pa ne belim las.
Uporabniški avatar
XtRa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 23. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a XtRa » 23. Avg. 2005 12:08

js nej bi bla tko al tko alergična na določene E-je in praktično neb smela nobene (men dobre) hrane jest :?
no res d se izogibam take umetne hrane, ampak čis odreč se ji pa ne morm. :roll:
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 23. Avg. 2005 14:32

Jst se tudi s tabo strinjam... Sj se lahko zavestno odločamo o tem kaj bomo jedli in kaj ne. Zagotovo pa ne bom vnašala takšno hrano vase za katero bom vedla, da mi škoduje. Halo?! Itak se pa vedno več govori o teh E-jih tako, da bi se lahko usak pameten človek odrekal takšni hrani.
Uporabniški avatar
XtRa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 23. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a XtRa » 23. Avg. 2005 17:27

vbistvu bi blo najbolš če bi jo kr nehal proizvajat??
ne razumem kako je sploh lahk dovoljeno prodajat dobesedno strupe.. :?
Uporabniški avatar
MySelf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 257
Na forumu od: 3. 3. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a MySelf » 23. Avg. 2005 17:30

ker so v tako majhnih kolicinah..

jaz mam najraje izdelke ki ne vsebujejo toliko e-jev, ali pa sploh nic...

samo to so same mastne stavri, kikirikijevo maslo, smetana ... :) :)

dobro da se se nikjer ne nalaga :P
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 23. Avg. 2005 17:40

mah ja jaz bi se tega izgibala ce bi si sama kuhala pa kupovala....sam jem pač kaj dobim doma,pri babici al pa pr tasci tk da ne morem neke komplicirat pred kosilom pa gnjavit :)
Uporabniški avatar
sQo``
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Under your bed

Neprebrana objavaNapisal/-a sQo`` » 23. Avg. 2005 19:04

vedno pogledam kaj kupim, in kaj vsebuje.. gledam tudi na to da nima recimo več kot 2 ta E-ja.. katera sta, pa se nisem ravno preveč obremenjevala ker jem dokaj zdravo.ni pa slaba idea :D
mommy says i'm a special person no matter what the other kids say!
Uporabniški avatar
cebelica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 28. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelica » 23. Avg. 2005 19:34

Samo so pa zdaj že ti proizvajalci hrane pogruntali, da potrošniki gledajo tudi na to. Tako da so začeli označevati embalažo z besedo in ne s številko določenega E-ja. :( :roll:
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 23. Avg. 2005 19:38

jst tud ful gledam na to... ful je teh škodljivih emulgatorjev v jogurtih, pudingih, čokoladah, juhah iz vrečk...pa v želatinastih bonbonih!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 23. Avg. 2005 19:58

Ne upoštevam tega kaj preveč. Včasih sem, ko smo se v šoli učili o tem, potem pa vse manj
majaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 19. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a majaaa » 23. Avg. 2005 20:37

ma jest ne gledam na to. če bi pazila na vsako tako stvar res ne vem kam bi pršla. itak je že 3/4 hrane zastrupljene še v tisto k naj bi bla bio dvomim. :?
Dneva ne moreš zadržati, lahko pa ga izkoristiš
Uporabniški avatar
Dadyka15
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 503
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dadyka15 » 30. Avg. 2008 21:47

ma dobr pa kaj ne z vami...rabte nujno izobraževanje o prehrani...s črko E se označujejo aditivi, s katerimi se napravi korekcija hrane..večinoma gre za organske kisline, soli, ogljikove hidrate, arome itd,...
tko da ne paničart glede tega...včasih k si živilski tehniki niso dal tok opravka glede vnosa aditiviv v hrano je blo to hudo...ampak še noben ni umru samo zrd tega...zdj je pa vsa hrana pregledana in je količina vsakega aditiva strogo določena z zakonom za določeno živilo..ok...delam živilsko šolo program živilski tehnik in me to zelo moti, ker so ljudje premalo poučeni o teh stvareh...
P.S.: včasih so na deklaracijo pisali vsak aditiv z besedo...zdaj pa so aditivi označeni s črko in številko...
pa brez skrbi...pa dober tek...
Imej se lepo in uživaj življenje do konca.. Le enkrat živiš!!
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 30. Avg. 2008 23:01

Jst sm tud ravno zdaj ratala pozorna na te E-je. In res, povsod jih je velik...v vseh konzervah, pudingih, nekaterih namazih itd. Je pa tud grozn to, kako odkrijejo, kako E-ji vplivajo na organizem. Baje se poiskusi izvajajo na podganah in morskih prašičkih (al mogoče hrčkih...ne vem točn). In če več kot 50 % teh živali poiskus preživi, pol je hrana "dobra" za ljudi. Groza! :< Je pa res, da so nekateri E-ji naravnega izvora... Lahko pa majo res zaskrbljujoče učinke (glavobole, astmo, težave s črevesjem...). :nein: :nein:
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 30. Avg. 2008 23:09

Jaz sem vseeno še vedno bolj za hrano s čim manj ali nič E-ji ...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov