Naša kuharija-slike

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 27. Feb. 2010 11:30

*mala* napisal/-a:Dodajam:
Jaffa pecivo (ki se mi ponesrečilo, ker se pomarančni nadev ni želiral, ampak se kar vpil v testo; na srečo je vsaj okus fajn :D ) recept
Slika

dvoji muffini: eni z jabolki, drugi bananini z lešniki (oboji iz knjige Mafini založbe Učila);
Slika


Evo mene je tale jaffa pecivo tko navdušu, da sm včer vse sestavine nakupla ampak mam pa še dve vprašanji: A za testo si dala cela jajca al samo rumenjake? Kok časa se pa peče? :D

Hvala za odgovor in lp ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Feb. 2010 11:32

^^ko zgruntaš (sicer je link do recepta dala) in končaš, nujno pofotkej in pokaži. :D
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 27. Feb. 2010 15:55

purple_rain napisal/-a:^^ko zgruntaš (sicer je link do recepta dala) in končaš, nujno pofotkej in pokaži. :D


Sej je link do recepta ampak tm nč ne piše, pa ponavad se uporabi samo jajca pa sladkor, če pač stepaš..ni pa nujno :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Feb. 2010 16:10

^^aja; sej niti nisem vedla kaj kej piše tam ... joj, jz se pa že veselila novih slikic, ko sem vidla novo objavo tle. :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Feb. 2010 17:00

*QueenBitch* napisal/-a:Evo mene je tale jaffa pecivo tko navdušu, da sm včer vse sestavine nakupla ampak mam pa še dve vprašanji: A za testo si dala cela jajca al samo rumenjake? Kok časa se pa peče? :D

Hvala za odgovor in lp ;)


Jaz sem kar cela jajca (+ sladkor) zmiksala najprej z mešalnikom, da barva malce posvetli. V bistvu lahko tud naprej kar vse z mešalnikom mešaš, pa sam dodajaš, ker je precej tekoče vse skup. Peče se pa kaj pa vem- gledaš, pa vidš :D Pri nas je pečica na drva in traja vedno dlje (mislim da je blo okol 35 min), na električni bi znalo bit 20-25 dovolj. Naredi preizkus takole: zapičiš zabotrebec v testo, ko misliš da pečeno in če se kaj prime, definitivno ni pečeno. Malce naj porjavi na vrhu (ne preveč seveda :D).

Pa sporoči če ti uspe želirat nadev. Ter sporoči kako ti ratal :lach:


EDIT: Dodajam še
Raffaello pecivo RECEPT; ampak brez smetane povrhu in z dodanimi mandeljni
Slika

muffini s kislo smetano in gozdnimi sadeži (recept iz knjige Mafini založbe Učila); bi morala še posut s sladkorjem, pa sem lena :lach:
Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 27. Feb. 2010 21:44

Evo sm se končno spomlna slikat, ker zmeraj pozabim.

Moje današnje delo:

Slika

Čokoladni hrustljavčki in čokoladno marelične rezine

Oba recepta sta iz knjige Čokolada.
Uporabniški avatar
Lamia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 4. 12. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamia » 28. Feb. 2010 16:51

haley napisal/-a:Evo sm se končno spomlna slikat, ker zmeraj pozabim.

Moje današnje delo:

Slika

Čokoladni hrustljavčki in čokoladno marelične rezine

Oba recepta sta iz knjige Čokolada.


Bi dala recept za čokoladno marelične rezine :) ?
And I'd give up forever to touch you.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 07. Mar. 2010 10:10

*mala* napisal/-a:
*QueenBitch* napisal/-a:Evo mene je tale jaffa pecivo tko navdušu, da sm včer vse sestavine nakupla ampak mam pa še dve vprašanji: A za testo si dala cela jajca al samo rumenjake? Kok časa se pa peče? :D

Hvala za odgovor in lp ;)


Jaz sem kar cela jajca (+ sladkor) zmiksala najprej z mešalnikom, da barva malce posvetli. V bistvu lahko tud naprej kar vse z mešalnikom mešaš, pa sam dodajaš, ker je precej tekoče vse skup. Peče se pa kaj pa vem- gledaš, pa vidš :D Pri nas je pečica na drva in traja vedno dlje (mislim da je blo okol 35 min), na električni bi znalo bit 20-25 dovolj. Naredi preizkus takole: zapičiš zabotrebec v testo, ko misliš da pečeno in če se kaj prime, definitivno ni pečeno. Malce naj porjavi na vrhu (ne preveč seveda :D).

Pa sporoči če ti uspe želirat nadev. Ter sporoči kako ti ratal :lach:


No slikala ne bom, ker ni prov estetsko ratal :D Tud men ni ratal želirat, bi očitno morala vse skp pustit čez noč, ker zjutr je tista žlica nadeva k j ostala v posodi bla želirana. Moja mami, k je živilska tehnologinja pravi, da je zgleda prekisel ta sok pa potem al sploh ne želira al pa zelo, zlo počas :D Tud se mi zdi, da j nadeva preveč, ker men je zdj prepojil celo pecivo...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Mar. 2010 10:28

Res ne vem zakaj ne rata :nixweiss: Je pa vsaj dobro, a ne? :) Upam no :D

Sem pa zadnjič spekla sledeči marmoni kolač, pa sem bla žal brez digitalca, ampak je pa božanski. RECEPT (pa ne naredit take neumnosti kot jaz in model čist napolnit, ampak le malce čez polovico). Še po 3eh dneh je bil isto rahel kot prvi dan. Njami.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 08. Mar. 2010 16:00

Slika

Slika

Miške :)
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 09. Mar. 2010 15:35

Zrolančki :D Z cimetom in orehi
Slika

Slika


Marmorni kolač
Slika

Slika
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Mar. 2010 17:10

Od včeraj/danes:
tunini zvitki, kosmičevi muffini z borovničevo marmelado in srnin hrbet(tisto v tapravem pekaču smo že pojedli :D to le ostanek)
Slika Slika Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 21. Mar. 2010 14:37

Čokoldano jogurtovo pecivo z gozdnimi sadeži...

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 21. Mar. 2010 23:45

O joj kok dobro zgleda! Bi lahko mogoče še recept napisala?
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 22. Mar. 2010 17:04

Recept...
Sicer je original recept za torto, ampak sem poskusila kar navadno pecivo, da lahko daš na krožnik in vsak vzame :D Razlika je le v tem, da tam daš testo v okrogli pekač, jaz pa sem ga dala v večjega štirioglatega... In ja super je :razz: Smo ga zmazali že včeraj :D

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov