Morske dobrote

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 30. Jan. 2009 11:56

p!ka napisal/-a:Hobotnica v solati je njami njami njami. Slika


Jp. In od vseh ribjih filejev je vitki som (panga) najbolj okusen :) Škampi so zakooon, ampoak najboljši so samo repki, ker vse uno čistit...vse živce zgubim :)
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 01. Feb. 2009 21:42

Ojej, to pa totalno ni za mene. Jem samo tuno, Rio Mare. :D

Nism rib (ne sladkovodnih ne morskih) nikol jedla, niti školjk, rakov, lignjev, hobotnic,... Uglavnem nič!

Ni ga dnarja, ki bi me prepričal, da probam. :?

Učasih sm že skor pomislila, da me bo celo prjel, ko smo šli z našimi al pa sva šla z mojim jest na obali pa vsi majo to na mizah, vsepovsod vonj (pa še moj si to uzame). Ampak ne.


Konobare vadi čevape! :P
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 01. Feb. 2009 22:06

[quote="renatka_"


Konobare vadi čevape! :P[/quote]

:bia:
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 02. Feb. 2009 18:40

Mmm, glih danes sem jedla testenine z morskimi sadeži v smetanovi omaki. :P Obožujem školjke, čist najrajši mam pa škampe, ker majo čist tak poseben okus. Njami!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 02. Feb. 2009 22:14

Midva narediva hobotnico v solati kar doma in je fuuul dobra!! :D
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 04. Feb. 2009 18:40

Jaz se bom pa skušala malo "prisiliti" in si bom jutri za kosilo privoščila ribo :D
Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 05. Feb. 2009 11:13

sovražim ribe, fuj, obožujem pa morske sadeže na vse možne načine, njami
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 05. Feb. 2009 16:10

Hehe, moje ponovno poročanje :D Za kosilo sem jedla soma in bum. Ugotovila, da mi je kr fajn pa da se bo pogosteje znašel na mojem jedilniku :lol:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Feb. 2009 11:31

Obožujem čisto vso morsko hrano. Od rib na 1001 način, do školjk, lignjev, hobotnic,.... Vse :D Njami! Če bi lahko, bi sam to jedla, nič mesa. Sam ko nebi blo vse tak drago, pa doma marajo itak samo ribe. Tak da ostalo jem le na morju al pa v kakšni dobri gostilni.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 09. Feb. 2009 15:49

Vse jem...obožujem...s škampi sem okužena od 4ga mesca. Hobotnica...slurp! Zarad mene pa če ves meso ukinjo, dokler me fiši s talerja gleda...pa morski sadeži...mnjaaami. Se pozna, da sem napol z obale :D
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 09. Feb. 2009 18:11

obožujem morske zadeve... od lignjev, dagnjev, rib, hobotnic, itd... edin tune pa res ne prebavlam in ostalih zdručkanih rib :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 09. Feb. 2009 20:14

jez ne jem nič od morskih zadev.
ne rib, ne sadežev, ne riomare... skratka nič.
ker pa se zavedam, da so zadeve zdrave, priporočljive,
me zanima: mi lahko kako svetujete, s čim naj začnem, s čim naj se ufuram, kai naj najprej poskusim, da bi sčasoma lahko jedla vso morsko hrano?
tega ne jem namreč zato ker:
- mi smrdi in
- ne prenesem tistih koščic od rib
any adivce?
mal trapasto vprašanje, ma vseen, ker vem da so ribice zdrave :)
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 09. Feb. 2009 21:03

Lakeesha pomoje najbolš, da si kupiš npr. eno konzervo Rio Mare. Če maš rada npr testenine, vzami tisto s testeninami, če maš rada koruzo in fižol, vzami to... Da ti mal omili okus.

Drugač pa si jst (ki ostalih morskih stvari tudi ne jem) dam kr navadn Rio Mare tunino(ker unih celih rib tut ne jem v konzervah) na krožnik, pa kečap zravn. Jem pa s kruhom ane. Men je ful dobro, pa še okus ti fajn zakamuflira.

Druga varjanta je pa, da si nardiš tunin namaz. Daš notr mal gorčice,kečapa,majoneze. Jst učasih dam še kako zeleno papriko, jajca,... To je pa božansko za jest, okusa in vonja pa sploh nima neki.

Vem, da je dobr jest te stvari sam jst od tunine dalje res ne morem. Niti tune kot tune ne jem. :D Drugač tunine pojem pa kr ogromno (namaz,kr vn iz konzerve,omaka na testeninah, včasih na pici...)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 09. Feb. 2009 21:38

ja, sam pa se potem loh to, da jem samo riomare primerja s tisto priporočljivo vrendostjo vnosa "teh ribjih vitaminov"???
drugač pa sem nora na testenine (skoz bi loh sam to jedla), rko d bom v kratkem probala... :P pa da vidm...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 09. Feb. 2009 21:56

lakeesha napisal/-a:ja, sam pa se potem loh to, da jem samo riomare primerja s tisto priporočljivo vrendostjo vnosa "teh ribjih vitaminov"???
drugač pa sem nora na testenine (skoz bi loh sam to jedla), rko d bom v kratkem probala... :P pa da vidm...


Kaj pa kakšne sladkovodne ribe?
Ker jaz tudi ne maram morskih rib.. predvsem zaradi vonja. Sladkovodne pa sploh nimajo takega vonja pa tudi drugačen okus.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov