Morske dobrote

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 27. Jan. 2009 21:42

Yazmeen napisal/-a:Ja, men se zdi tud vse neki nagravžn, vse je neki gumjast, k da bi radirke jedla :D Lan sva šla na Korčuli na večerjo in sm si naročila lignje (ker so mi vsi govoril, da v Dalmaciji morš nujno lignje probat), pa tko dobim dva res velka lignja na krožniku, odrežem košček, dam v usta...in dobesedno skor bruham :heul: Čist so bli še taki trdi, pa gumjasti, k da bi bli še surovi! Čist vse sm pustila. O fuj, nagravžno :tot:

o fak...zgleda da niso bli dost pečeni...meni tud niso tisti na pol pečeni,ki jih baje majo sam 10min na žaru niso dobri.jaz jih ornk spečem da kr hrustajo.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 27. Jan. 2009 22:32

Uuf, jaz pa sploh ne maram morske hrane pa tega. Ribe sem pred leti jedla, zdaj pa nič več.. Pa zavedam se, da bi bilo dobro tudi kakšno ribo uplesti v jedilnik, ampak ja.. pri tem potem tudi ostanje. Kar se tiče dejanj pa nič :D Mja, bo treba ukrepati ^^
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 28. Jan. 2009 9:58

jest mam ribe ful rada,samo niso velikokrat na jedilniku. školjke se mi gravžajo,ker so take sluzaste in čudne oblike pa baje se hranijo s svinjarijo tko da tega res ne maram. lignji so mi dokaj ok,samo ponavadi jih povsod tko čudn nardijo da je samo po olju okus,tko tud teh ne vem več velikokrat
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 28. Jan. 2009 15:29

Zame ni boljše hrane od morske hrane :)
Edino kar ne maram so tiste ribe v kozervah ki so zalite s litrom ojla bljaaaak :x
Pa enkrt smo nek na Pagu jedl eno hobotnico oziroma so jo jedl, js kr sm od tega dala v usta sm tut plunla vn.
Live your life like you want
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 28. Jan. 2009 15:29

Aja pa teh kroketov ribjih ne jem. To mi pa sploh ni ušeč.
Live your life like you want
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 28. Jan. 2009 16:04

Ne maram kej preveč rib in nasploh nič morskega, razn kalamarou. 1x v 2. razredu OŠ me je sicer navdušu morski pes, tko da to bi bilo še za probat, hehe. Najbolj mi pa smrdi losos, ko se peče. :?

Pri nas doma drugače vsako nedeljo jejo ribe in zelenjavo, js se pa vsakič zgražam zravn, hihi.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 28. Jan. 2009 18:21

V obvestilo: določeni predeli Dalmacije (ne spomnem se kateri) oz. določene restauracije slovijo po tem, da dajo na mizo tud neočiščene kalamare in to nazovejo specialiteta hiše... Tko, da ni nujno, da so vam kalamar pozabli očistit. :D
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 28. Jan. 2009 18:25

Lignje se lahko je na različne načine... Eni ponudjo samo mal popražene, pr nas se pa večinoma dobi normalno popečene (in pomožnosti prepojene z oljem)...

In ja kakšni starodobni kmečki turizmi po dalmaciji imajo kot hišne specialitete napol surove lignje. In znajo bit zelo dobri, če jih kombiniraš z dovolj močno omako... AMpak jaz mam vseeno raje bolj pečene. :P
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 28. Jan. 2009 19:16

Jaz ful dagnje obožujem :) .sm jih danes kupla pa fotru domov nesla,da jih bo skuhal,ko naslednič z dragem prideva k njim na obisk :razz: joj ko pa jih moj ata tak dobro skuha!
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 28. Jan. 2009 19:19

morska hrana - vkljucno z ribami, skoljkami, raki, hobotnicami in vsem kar plava je moja njaljubsa nasploh! na morju sploh ne jemo druzga kot morsko...vadlja se je treba za zimo najest :lol: ..hec..

doma si rada nardim morsko rižoto, domaco tunino pasteto,..
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 29. Jan. 2009 16:46

Obožujem ribice, če se le da, nej bodo sladkovodne.
Najljubša mi je bla vedno postrv direkt iz plitviških jezer, k jo je usakič, ko sm pršla na obisk, posebi zame peku dedek. Vedno pojedla dve.
Rada mam tut prebivalce morja (zobatec, brancin), zravn obvezno blitva+krompir, česenček+limonca, aaaah, nadnarauno super.

Medtem ko mi pa morski sadeži nikol niso šli u promet. Dečko me je mal navaju na kšne gamberčke z njegouga krožnika, sm pa tja sm prežvečla kšn ligenj, medtem ko sm se lansko poletje pr njem na morju skregala, ko sm komentirala vonj in izgled školjk za večerjo. Je pa zanimivo, da sm jih dobri dve desetletji nazaj na jadranju tok napadla, da me je mogla mami ustaut, da mi ne bi blo slabo (sicer se ne spomnem, kako in zakaj mi je bla ta sluzi guma takrat užitna, ampak po moje je šlo za neko otroško preseravanje in se mi je fajn zdel :D ).

Aha, isto nekje dve desetletji nazaj sm se pa strmala u neki gostilni na hrvaški obali, ko sm u "bazenu" vidla plavata jastoge in na usak način hotla to met ... Mojedva sta me komi prepričala, da so čevapčiči bolš. In tko jastoga nism probala do dons, pa se mi zdi, da bo tko tut ostal.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 30. Jan. 2009 0:06

Bljak, mene pa držite samo proč od morskih sadežov in rib. Probala in nikoli več. Smrdijo, okus je zanič, vse kot guma... A-a, to ni zame...

Edino, kar jem, so kalamari (na vse možne načine) in tuna iz konzerve... To pa je tudi vse. Amen.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 30. Jan. 2009 10:17

^^ Me veseli da nisem edina. :cool:
Uporabniški avatar
Blair
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Blair » 30. Jan. 2009 11:30

Jst mam ribe zlo zlo rada, od tune v konzervi, do svežih.. zadnč sva s fotrom odkrila eno ribo, k se ji reče vitki som, in ma tak fuuuul dober "sladkast" okus :D

Kar se tiče školjk - jih ne prenesem. Zato k čudno zgledajo in ker so take ... zdrizaste :D

Škampi, lignji - mljask! Hobotnice pa nisem še probala!

Najbolš od vsega mi je pa jastog.. sam k se preklet namučm s tistimi klešči, da pridem do kšnga konkretnga mesa :D
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 30. Jan. 2009 11:47

Hobotnica v solati je njami njami njami. Slika
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov