Kuhanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 22. Nov. 2007 12:28

Skuhat znam kar dosti stvari, naučila pa sem se sama. Kaj vem, kaka moja specialiteta so špageti z eno tako fajn omakico, parmezanova rižota in še marsikaj bi se našlo. Prav fajn občutek je ko poskušam sestaviti nove okuse (rada eksperimentiram), združujem začimbe... Ampak, hjoj, tisti del, ko pa je potrebno posodo pomit je pa groza. Hvala bogu za pomivalni stroj :D
lady gumica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady gumica » 22. Nov. 2007 21:05

Znam kuhat kar precej stvari.Naučila me je mami.Najraje kuham juhe pa rižote, ki jih mam tud najraj.Ne maram pa pečt kakih peciv ali pa kruha.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 22. Nov. 2007 22:27

punchka napisal/-a:znate kuhat? kdo vas je naučil in koliko ste bile takrat stare? rade kuhate? imate kakšno svojo specialiteto? kaj pa vaši fantje, vam kdaj kaj skuhajo?

Znam kuhat / pečt, in sicer: rižoto, makarone / špagete + omaka, filane paprike, vse vrste krompirja, lazanjo, musako, pico, juho z vrečke :lach: , torte, razna peciva, njoke + omaka, raviole + omaka, slivove cmoke.. Pa zihr še kaj, sam se ne spomnim. :razz:

Naučila me je mami oz. ponavadi mi je samo povedala kako se skuha, potem pa sem sama neki čarala in se trudila. :) Prvič pa sem skuhala kosilo, ko sem bila stara 13 let.

Moja specialiteta? Torto in pico vedno vsi pohvalijo. :P

Hmm, fant.. Mi speče jajčka, naredi sendvič, tut makarone pa kej tazga bolj na izi zna skuhat. Če pa bi bilo potrebno kaj več, sem pa 100% da bi se potrudil po svojih najboljših močeh. ;)
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 23. Nov. 2007 13:38

Mislim, da znam kuhati.. :D .. Me je mami naučila ko sem bila še mlajša, zadnje čase pa sama pregledujem recepte in poiskusim kaj okusnega skuhat..
Sicer je pa moj lubi kuhar, zato mi skoraj nikoli nič ne skuha.. :P
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
arnela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 17. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arnela » 23. Nov. 2007 16:41

Priznam, da ne znam kuhat. No,pravzaprav sej znam: jajce na oko, makarone, pire, pripravljene zrezke znam spect pa se tiste vcasih prevec zapecem :D hahaha
Pa nevem no, zgleda da sem cist anti al ka, sej nevem. Pa tud volje nimam da bi si sama kaj skuhala med tednu ko sem v Lj, doma me pa itak mamica razvaja :)
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 24. Dec. 2007 1:47

Pri meni se je pa zdej precej obrnilo.. Zacela sem kuhat in prov rada kuham. In to samo zelenjavne jedi na vse mozne nacine. Naucila sem se sama oz. sem delala po receptih na internetu, scasoma sem pa dobila tistik obcutek za kuhanje, tko da tud sama kej spacam po svojem okusu.

Sem se pa nekak sama prisilila h kuhanju, ker je mama vecinoma delala stvari, ki jih ma rad fotr (se prav vsak obrok vsebuje meso), tko sem se raje spravila sama kej nardit kot pa da bi posebej obremenjevala mamo s svojo prehrano.

So pa moja specialiteta solata s testeninami in zelenjavo. To majo usi ful radi :D
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Black Kitty

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Kitty » 24. Dec. 2007 16:11

znate kuhat? Ja
kdo vas je naučil in koliko ste bile takrat stare? Z mamo sem kuhala, ko sem bila še čist micena (me je mirkala), pozneje sem mami pomagala
rade kuhate? Če se sama odločim za to
imate kakšno svojo specialiteto? Uh jih je pa že kr velik :)
kaj pa vaši fantje, vam kdaj kaj skuhajo? Mi skuha kdaj kej, bolj me vn pelje (na vsake tolk časa) v kako fensi restavracijo. Drugač ko sva bila na morju, je skos on kuhu :D (malce sem zamolčala, da znam kuhat :P )
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 25. Dec. 2007 0:39

Kuham ... obvladam solate na različne načine, prepečenc pa marmelado, sendvič, kornfleks pa mlek (opa, tut z jogurtom gre), pogrevam zlo dobr, rasturam u juhah z vrelo vodo čez, sadne kupe mi tut kr laufajo, skuham loh tut kromper (sam lupm bol slabo) ... skratka, rekla bi, da sm nasledna sestra Vendelina :D .

Resno - prpraut znam tiste najbl enostaune zadeve, če kuham več k dve svari naenkrat, bo šla ena sigurn po gobe, kadr sm sama, si prpraulam zadeve, k uzamejo največ 15 min. Nimam želje, zaenkrat pa tut potrebe po kuhanju, k bo pa pršu čas, pa vem, da mi bo mami use super razložila (kuha res dobr).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 25. Dec. 2007 1:05

Kuham.. naucila sm se sproti.. skuham vse kar zaželijo domači..
Najrajši delam zadnje čase njoke (domače!), naučila me je mama; neki stvari sm pobrala tud od golega kuharja :oops: .. od sladic najraj delam baklavo :gut:
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Dec. 2007 1:11

jst pa tko no, nisem nek Jamie Oliver, znam pa pripravit kar dost stvari.Tud recimo če se česa lotim, kar še ne znam, nikol po receptu ne izpade slabo.
kšne omakce mi mogoče delajo probleme (ampak ne te ala bolonjeze varianta), pa kšno mesenje testa in podobno.pečt pa res ne znam.
drgač pa moj dragi kuha fenomenalno.ušče mi je ker ful expirmentira z raznimi snovmi/začimbami pa res nikol nikol ne izapde slabo. :P Ko on kuha se kr topim zraven, ker je res dobro dobro, ampak noče pa kej preveč-da se noumo navadl :D
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 25. Dec. 2007 2:04

S testom tud men ne gre, tud neke zelje nimam. Se usaj ne bom zredila, ce ne bom znala pect take vrste sladic :lach:

Drgac pa kuhat sem se naucila sama, ker mama me je zmer hotla naucit kej tazga k ne maram sploh jest (so pac najbolj enostavne), tko da sem se raje spravla sama k delu in na sreco, mi gre kr dobr :P Tko da ja, rada kuham. Ampak sam ce se sama spomnem, da bi danes to pa to kuhala!

Drgac pa nardim tud zlo slastne polpete iz buck mnjami hami :love:
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 25. Dec. 2007 11:52

znam skuhat makarone z zelenjavno ali tunino omako, riž, kuskus, sataraš, potem se pa že počasi konča. :)

pečem pa vse vrste piškotov, biskvitov in peciv razen potice.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 25. Dec. 2007 13:43

Hmmm, jez pa sm med tednom u Lj, tko da večinoma jem na bone. Če pa ni nobenga prostovoljca za mi družbo delat, pa si nardim kej na hitro, npr. pašto s smetanovo omako al pa s kakšno drugo omakco al pa kr kupm že narjeno omako in jo sam pogrejem :). Potem znam kk pire pa pomfri narest, pa palento (ki so navodila itak na ovitku :D). Ma verjamem, da se bom že navadla, ko bo treba.

Drugače sm pa letos prvič torto sama nardila (ljubiju za roj.dan), ma je mama stražla zravn (ker prvič smo testo vrgli u smeti, ker je prenizko ratalo :oops: ). Pa kk tiramisu pa kokosove kroglice bi znala narest, ker ni treba nč peč. Aja, pa pico fino nardim, ma mama nardi prej testo :D. Drugače pa znam tudi jez sadne kupe delat, pa eno ful finceno solatco.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 25. Dec. 2007 14:36

sovražim kuhanje.. ker se mi ne da čakat da nekaj zavre, da se nekaj speče, končno zmiksa.. I get really bored.

Za silo pa znam kuhat ;) (rižota, palačinke, kakšen kolač, omako ipd.)
Še sreča, da moj ata rad kuha :)
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 25. Dec. 2007 14:47

Jst pa velik kuham. Pa tut dobr lahk rečem. ;) Ne vem že tko od 14ga leta sm kej sama skuhala..k je mami delala, pa sm pol jst poskrbela za to..najprej enostavne jedi, pol pa pač preide u kej bl kao zahtevnga..Rada kuham, mi ni težko sploh..Vem da sm glede tega ful samostojna, bi če bi mela svojo družino kej skuhat(pestro) :D

Pečm pa ne rada..use kr sm kdaj spekla je bla torta k se mi je posrala pa dobr izpadla,kindr pingvin-itaq je enostaven :) , pa palačinke..men se to ne da..nism za take stvari :)

Fant moj mi pa nč ni skuhou še konkretnga..Čeprou mi je nedoug nazaj neki oblublou da se bo potrudu enkat, k jst vedno kuham :)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov