Kuhanje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tasikaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tasikaa » 18. Sep. 2009 20:07

zanimivo......zaj ko sem brala kar veliko punc ne zna kuhat, jas pa se zeloo obremenjujem ker ŠE ne znam kuhat....no čist osnovne jedi znam pripravit (jajce, palačinke, hrenovke, solato.....pa še bi lahko naštevala) kaj bolj "zakompliciranega" pa ne znam......no saj mi niti ni treba kuhat....ampak zaj sem se odločla da začnem kuhat (recepte že veselo išem) :D
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 18. Sep. 2009 20:12

Pa sej kuhat se naučiš mimgrede.. jaz že znam, skuham glih kar je treba, itak pa se pri kuhanju vsakič kaj novega naučiš in če to naslednjič upoštevaš, je jed lahko le še boljša.
Uporabniški avatar
M|nChy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a M|nChy » 19. Sep. 2009 10:44

jaz morem rečt da kuham že vse od OŠ...sem vedno prišla domov pred starši tak da so me kar "ponucali" :) na začetku samo kakšen krompir skuhat in kaj lažjega, pol pa vedno več. Tak da sem kuhala skoraj vsaki dan v SŠ, pa tud zdaj ko sem na faksu. Razen če pridem domov za starši ali če grem jest na bone. Edino čez vikende kuha mama. Morem rečt da ful rada kuham, ker me vedno pohvalijo, tak da me je mama dobro naučila :) Fant ne kuha skoraj čisto nič, razen kake hrenovke zna skuhat :) Raje meni vse prepusti, ker mu je vse dobro. Se pa pritožuje da se je zaradi mojega kuhanja že zredil :oops: Kaj še edino ne znam kuhat so kakšne enolončnice, ampak tega tak sama nimam preveč rada :)
Ko sem bla mlajša mi ni blo preveč všeč, da sem mogla kuhat, zaj pa mi ni niti malo žal, da sem se že hitro vse naučila. :)
*¤* It''s the little things that drives me crazy *¤*
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 20. Okt. 2009 11:38

Kuhanje se začne z malim, torej najprej s preprostimi jedmi, pozneje pa že z malo več fantazije. Jaz sem se vadila v kuhi postopoma in danes lahko rečem, da zelo dobro kuham. To pa še ne pomeni, da znam skuhati vse, kar je možno. Vendar kuham zelo raznovrstno. Še vedno iščem nove in nove recepte. Na spletnih straneh jih je veliko in sem prav vesela, da se bom naučila še veliko novih. Nove jedi, nove okuse je zelo prijetno raziskovati in okušati. Kar pa se tiče peke pa nimam prav veliko znanja. Kak zavitek, tortico, rolado, kekse še napravim. Vendar mi tu manjka še veliko znanja. Problem je v tem, da ne pečem toliko, ker peciva redijo. Vsi doma smo nagnjeni k debelosti. No, jaz sem na srečo shujšala 28 kg in sem zdaj suhica. Ampak, če bom delala peciva, bo tehtnica zagotovo kazala vedno več. :D To pa želim na vsak način preprečiti.

Učimo se torej kuhati postopoma vedno več in več. Leta kuhanja prinesejo bogate izkušnje.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Okt. 2009 11:45

jaz postajam pravi moojster kuhanja :D zdaj ze kaksno leto in pol redno skoraj vsak dan kuham. ponavadi pogledam malo recepte, ene 3 razlicne za isto stvar, pa po svoje skombiniram in je odlicno! edini problem je da si vedno pozabim zapisat, ker delam po obcutku, tako da pri meni ma ista jed vedno drugacen okus :lach: (to se bo se treba mal zvadit :) )

drugace bi pa FUL rada sla na kaksen kuharski tecaj, ve katera za kaj takega, bla katera? :) pac da se res naucim to svoje kuhanje mal bolj v okvire spravit in to...sploh obstaja to v slo. ? :D
aja-pa se en problem, more bit za vegeterijance tecaj...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Mar. 2012 10:45

NOVO:

Nisem vedla kam bi tole napisala, pa bom kr v tole temo:
mam problem, ko naredim zrezke v gobovi omaki, da omaka full "skupaj skoči" :D Pač, na koncu ko dodam kislo smetano, se vse full preveč zgosti. Jaz bi pa rada da bi bilo bolj redko, več omake...
Kaj nardit?
A da bi gobam dodala malo vode? Mogoče mleko???? Bi to šlo?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Mar. 2012 12:17

Jaz dam mleko.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Mar. 2012 12:30

Pa ne bo nobenega problema (beri: skisanje ipd?) če skupaj zmešam mleko in kislo smetano?

Jebi ga, vse življenje se učimo :D
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Mar. 2012 12:46

Jaz za smetanove omake sicer ne uporabljam kisle smetane, ampak tisto prav za kuhanje (sladko), ampak meni ne naredi nič kislo. Pa saj je mleko pa smetana skor isto, pač široko gledano, glede na izvor :D
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Mar. 2012 19:29

Mleko, meni se te smetane za kuhanje zdijo toook brezveze :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Mar. 2012 21:59

_patchouli_ napisal/-a:Jaz za smetanove omake sicer ne uporabljam kisle smetane, ampak tisto prav za kuhanje (sladko)
Enako :) razredčim pa, po potrebi-če delam s sirom, kar z vodo.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Mar. 2012 7:36

Sem včeraj probala z vodo.....blo full boljše. Naslednjič bom poskusila še z mlekom.

Tenx :D
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 09. Mar. 2012 14:12

Voda - manj okusa in rata vodeno ne samo bolj redko - MILK je odgovor :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Apr. 2012 20:53

Bi lahko rekla, da kr znam ja. Uglavnm obožujem kuhanje. :D Mal me je naučila mami, mal sama, TV, internet, 1x smo neki še v osnovni šoli kuhal se spovnm. :D Zmeri sm bla zravn, ko se je kej kuhalo... še zdej sem včasih. Stara sm bla pa pomoje kkšne 13 al 14 let, ko sm nrdila kej že čist sama. Svojo specialiteto... pa zaenkrat še nimam (vsaj mislm. :D).
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Vincent
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 12. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Vincent » 11. Apr. 2012 22:25

Men je pa grozn slišat, da eni folki ne znajo kuhat ... pravzaprav ne verjamem, da ne znajo ... mislim, kako ne znajo ... kaj, a če bi familija šla recimo za en teden nekam, bi pa taki folki en teden po restavracijah jedli al bi cel teden pico naročal al bi en teden samo sendviče jedli al kaj ... preprosto ne štekam ...

V moji familiji smo vsi kuhal .. fotr je neki delal, mtka neki, babi je najboljš spet neki tretjega naredila in tako.

In tud zdaj s fantom zmeraj skupi kuhava. Tud jedi, k jih še nikol noben od naju ni pripravljal. Pogledava na net za recepte in to je to. Kdaj jed rada, kdaj pa ne. Jaz osebno sicer rajši kuham, fant pa ful rad kakšne sladice speče.

Tud nastalo štalo v kuhinji potem oba pospravljava. On neki, js neki. Če se nama pa reees ne da, pa pač pustiva za pospravit kasnej.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov