Kruhomat

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kakšno je vaše mnenje o kruhomatu?

Imam, z njim sem zelo zadovoljna.
23
38%
Imam, a imam z njim kar nekaj težav.
4
7%
Ga nimam, ampak razmišljam o nakupu.
8
13%
Ga nimam in ga ne potrebujem.
25
42%
Skupaj glasov : 60

Uporabniški avatar
lizzie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a lizzie » 01. Mar. 2006 15:10

caw! zanimajo me vase izkusnje s kruhomatom, kaksne posebnosti, da vam uspe res dober kruh, posvetujmo se o tezavah z njih itd.

no bom kar zacela. imamo nov kruhomat, prvi kruh ni uspel :) hotela sem speci ponozrnatega, delala sem po navodilih ura je bila nastimana na 3h30min (manj se ni dalo) in je kruh vzhajal 3krat! tretjic je seveda padel dol in ni ratal. navznoter je bil tak pacast, vlazen. kako naj to napako odpravim?
Uporabniški avatar
x_nika_x
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 20. 5. 2005
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a x_nika_x » 01. Mar. 2006 15:55

Mi ga mamo že skor eno leto pa je kul in velikrat spečemo kruh doma...
Kruh ki ga spečeš doma mi je uredu sam zato k veš kaj je notr in si ga lah nrdiš kokr ti paše :) ...
Dost pomembno je da daš sestavine po določenem zaporedju notr čene kruh ne bo uredu,pa najbolš je če daš kvas v prahu ker se bolš zmeša :wink: ...pa ni nujno da če se ti je na treh urah pa pol sesedu da se ti bo tut če ga pečeš dl časa...
Če jočeš, ker je iz tvojega življenja izginilo sonce, ti solze preprečujejo, da bi videl zvezde...
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 01. Mar. 2006 17:56

Sm že vidla to stvaritev pri enih doma. Ma nimaš kej, to je za nas ne-kuharje. ;D

Drugače pa ga čez domač kruh, moje mame, ni! :)
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
beyonce_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 2. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a beyonce_ » 01. Mar. 2006 18:39

Tale stvarca zna bit zanimiva. Še posebi zto k veš kaj daš notr, in veš da ne more bit slabo. Kakšna je pa kej cena?
Moč je zmožnost,da z golimi rokami razlomiš celo tablico čokolade...in potem poješ le en košček. HaVe A NiCe DaY**
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 01. Mar. 2006 18:50

Nam tut po tistih receptih iz knjige ni nikol ratal in je zmeraj dol padel. :roll: :D
Drugač pa smo zadnje čase malo pozabil na njega... Smo dobil recept nekje od enga tipa, pa je pol ratalo... Sam ne vem na pamet, ga moram najt zdej? :)
Je bil pa drugač zlo dober kruh, samo naslednji dan je bil že ful trd. Pa ful nasiten je bil... Sam moraš najbrž pogruntat eno tapravo formulo, da čim dlje zdrži, itd...
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 01. Mar. 2006 18:57

Mi ga nimamo doma pa ga tut ne rabimo. :D Kruhek pač kr lepo kupujemo v trgovini. :wink:

Ga majo pa pr fantu doma in mogoče kkšn vikendek res prou pride, da ni treba zjutri takoj v trgovino laufat pa si kr doma lepo sam spčeš kruhek ... pa tut dobr je ... ampak da bi blo pa to zame neko njuno zlo ... to pa sigurno ne! :)
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 01. Mar. 2006 19:13

Mi ga mamo in kruh je res fajni...
Če ti je kruh 3x vzhajal in ni bil dober že pri prvi uporabi pejt zamenjat ker je mogoče aparat fuč... naša soseda je mela iste probleme, sam da njej ni vzhajal pa je šla zamenjat...
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 01. Mar. 2006 19:45

Pri nas ga nimamo in ga tudi ne rabmo.
Mami ima obdobja ko peče kruh ... in je fuulll dobr. Pa v tistem kruhomatu se ga ful mal speče ... pr nas nardi ful velik hlebec in ga da v pekač in lepo v pečico pa je. Prov paše domači kruh.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 01. Mar. 2006 19:59

Moja mami ga ima in je zelo zadovoljna z njim. Res je super kruh. SPloh ji je to všeč ker lahko sama naredi več različnih vrst kruha, š posebej ker imajo doma vsi full radi polnozrnati kruh. Moja mami je že prej pekla sama kruh,ampak se je naveličala skoz mesit,...pa en kup dela je z kruhom,kle pa sam notr zmečeš sestavine in imaš super kruhek. In ga pojejo preden se dobro ohladi. Tako da tudi midva razmišljava da bi si ga kupila,ker itak ne pojeva ne vem kolk kruha,pa še mal bova lahko eksperimentirala.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 01. Mar. 2006 21:00

Midva imava kruhomat. Uporabila sva ga ene parkrat. Kruh je meni osebno zelo ustrezal, čeprav je v tisti knjižici cel kup "čudnih" receptov. Edini problem, ki ga imam je ta, da je knjižica v nizozemščini jaz pa le-te ne znam. Zato se pridružujem prošnji deklet za kakšen dober recept!
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 01. Mar. 2006 21:04

Moj brat ga je kupil mami. Na začetku nismo bili kaj preveč zadovoljni s tem "umetnim" kruhom, potem pa smo se navadili. Mama je ugotovila kaj je boljše in sedaj je kruh mnjami :) . Pa vedno svež in hrustljav ;D
Malo je treba eksperimentirat pa boš izboljšala tehnike in ti bo vedno boljši :gut:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 01. Mar. 2006 21:11

Jaz ga pečem vsak drug dan. Sem zelo zadovoljna.
Evo recept za polnozrnat kruhek:

350 ml vode
600 g polnozrnate pšenične moke
50 ml jogurta
2 žlici sončničnih semen
1 žlico bučnih semen
žlička soli
vrečica instant kvasa


Po receptih iz navodil dol pade, ker je preveč kvasa. Na pbl 700 gramov suhe snovi pride 1 vrečka kvasa.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Mar. 2006 22:24

Ja to sem sklepala :D samo zanima me, kako ta reč zgleda in kaj ti pomaga pri kuhanju riža... vem, da sva OT, pa sem res firbčna.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Mar. 2006 22:31

Hvala. Konec OT :wink:

Sicer pa jaz nimam kruhomata in podobnih stvari, samo običen mikser, paličnjaka in grelec za vodo.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 02. Mar. 2006 1:32

Tud midva imava vse žive avtomate...sam kruhomata pa nimava...pa si ga tud ne želim imeti....mi je še vedno domači kruh, pečen v navadni pečici najboljši.

Sem pa delala v Big Bangu takrat ko je ta kruhomat postal ful aktualen in so ga vsi na veliko kupoval in potem so prihajale razne reklamacije in pritožbe čez to zadevo.
Amapk očitno moraš z njim samo znat delat.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov