Kosilo za starše

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2009 8:35

Polovica moških v moji familiji piščanca ne je, tako da se to prej pozanimajte, da se ne bo bodoči tast preveč zmrdoval, ker ne bo pujsa na krožnik dobil :)
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 04. Sep. 2009 8:43

pa da ob svečkah ne bo pomislil, da je na parah
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2009 8:46

Tudi to. V bistvu je vse odvisno od tega, kakšni ljudje so. Če so bolj preproste sorte, bi verjetno bolj cenili piknik varianto s čevapčiči in pivom, kot pa da jih posedeš za mizo, polno cvetličnih aranžmajev, daš gor klasično glasbo, zato ker tebi to sede, njim bo pa potem nelagodno.
Uporabniški avatar
Seyfullah
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 851
Na forumu od: 4. 6. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Seyfullah » 04. Sep. 2009 9:06

Jaaaa to pa še najboljš ei piknik uzun lepo čevapi,pivo,ajvar,ražniči ooo njami...in daš eno musko gor lih tko da neki špila in zakon!Men je to najbolš in najbol sproščeno :D
***Everything is possible...Impossible just takes a while longer***
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 04. Sep. 2009 9:13

Vprašanje, če je piknik izvedljiv, glede na to, da se skupaj selita. Predvidevam, da v stanovanje in če nimaš ravno velikega balkona oz. atrija, je piknik bolj ali manj no go.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2009 10:24

To je res. Vzemite piknik kot prispodobo za sproščeno kosilo s preprosto hrano :)
Ne komplicirat, po možnosti naj bo hrana taka, da je lahko vsaj v večji meri pripravljena že vnaprej (tudi tisto s hladnimi predjedmi se mi je zdela fajn ideja), da ne bosta staršev po prihodu samih pustila in se ukvarjala samo s štedilnikom, ker verjetno ne boste jedli takoj, ko bodo stopili skozi vrata.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 04. Sep. 2009 12:36

*skokica* napisal/-a:
punkie_ napisal/-a:sej nisem rekla da se morjo, samo meni je zanimivo. ker verjetno se ne selita skupaj po 1 mesecu veze da se starši nebi poznali, ali pač ... no konec OT


Še malo OT. :D Očitno imaš drugačne izkušnje, ampak meni se ne zdi nič čudnega, če se tudi po ne vem, dveh letih starši ne poznajo. Konec koncev sta v zvezi fant in punca, ne starši. :D Jaz še nikoli nisem šla načrtno spoznavat staršev, ko se je zgodilo, se je zgodilo slučajno. Če pa še živijo malo bolj oddaljeno eden od drugega, se mi pa zdi nadvse verjetno, da se dolgo ne spoznajo. Me pa res zanima, kaj bi druge punce rekle, ampak to bi bilo že za drugo temo.


Druge punce bi rekle, da se moji in fantovi starši niso še nikoli poznali med seboj, ker niso bili nikoli iz istega kraja pa čeprav so bile vmes tudi triletne veze.

Sedej pa še odgovor na temo. Na kosilo bi jih jaz povabila v nedeljo in pripravila nedeljsko kosilo kar sigurno znaš.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Sep. 2009 12:43

buubbika napisal/-a:Sploh pa me je mama "naučila", da ko pridejo gosti na kosilo, da se skuha več vrst jedi ravno zato, ker ne veš komu bo kaj pasalo. Če maš cajt in se ti da tolk s tem ubadat, zakaj pa ne.


js bi tut verjetn vec stvari naredila. ampak vegeterijanskih, ker pac ne znam pripravljat jedi iz mesa. in noben oce se ne bi zmrdovau da hoce pujsa na mizo, ker so spostljivi ljudje in ce pridejo na kosilo bodo jedli ponujeno.

ko so bli pri nama vsi njegovi - starsi, sestra in stari starsi, je bil njegov rojstni dan, in so mu oni prinesli torto. midva pa sva pripravla narezek, kruh, dodatke, pijaco, hladno testeninsko solato, pa js sem naredila ene ogromne sadne kupe s sladoledom. je blo super pa ful smo se najedli :D

ampak to seveda ne pride v postev ce jih povabita prav na kosilo...je bolj vecerni prigrizek :D

je pa problem s kuhanjem, da bo malo neprakticno ce oni pridejo ti se bos pa ukvarjala z vso hrano...poskusi si vse skuhat ze najmanj uro prej, pa potem samo pogrej, ali pa ponudi hladne priloge ;)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2009 14:14

red_rose napisal/-a:in noben oce se ne bi zmrdovau da hoce pujsa na mizo, ker so spostljivi ljudje in ce pridejo na kosilo bodo jedli ponujeno.


A res? Kaj pa, če bi oni tebi kranjsko klobaso ponudili? :P
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Sep. 2009 14:34

^^ja jullia_, res ;) tut js se nad hrano ko sem na obisku nikol ne zmrdujem, pojem kar mi dajo, in ker so vsi seznanjeni z mojimi naceli okrog uzivanja mesa, mi kranjske pac ne ponudijo. :) sem bla ze velikokrat pri kom na kosilu, pa se mi se ni zgodilo da bi bil obrok mesni :D zakaj bi namrec vabli vegeterijanko na kosilo, potem bi pa skuhali golaz? :)

obratno je pa drugace, mesojedci pac lahko jedo brezmesni obrok.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Sep. 2009 14:41

*zverinica* napisal/-a:predvidevam da bi jo z veseljem pojedla, ker je spostljiva in ce pride na kosilo bo jedla ponujeno - morda bi iz vljudnosti prosila še za repete :wink:


tole je blo pa nesramno.

komentirala sem kar je jullia napisala, takole sem si pa predstavljala situacijo: bodoca snaha se vseli skupaj s fantom, povabita starse na kosilo, cel dan se trudi in kuha in pece piscanca, potem pa pride tast, zarobanti in ''zahteva pujsa na mizo'' oz. se zmrduje nad kosilom, ker je pac piscanec...

moji starsi in fantovi starsi se pac ne obnasajo tako :D nevem kaksne navade mate pa drugje =)) pri nas smo na obisku bolj prijazni in spostujemo to da nas nekdo povabi in se potrudi.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 04. Sep. 2009 16:36

Mislim, da ne bi smelo bit problema, ker gre za vajine starše in sigurno bolje od nas vesta kakšne so njihove prehranjevalne navade.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2009 17:53

red_rose napisal/-a:komentirala sem kar je jullia napisala, takole sem si pa predstavljala situacijo: bodoca snaha se vseli skupaj s fantom, povabita starse na kosilo, cel dan se trudi in kuha in pece piscanca, potem pa pride tast, zarobanti in ''zahteva pujsa na mizo'' oz. se zmrduje nad kosilom, ker je pac piscanec...


LOL no, pa saj ni bilo mišljeno, da bi se kdo dobesedno zmrdoval za mizo :D Ampak če se že greste s svečkami, tremi različnimi vrstami solate in eksotičnimi kuhinjami, bi bilo pametno za začetek preverit osnove - kaj kdo je in česa ne.
In sem pač omenila, da poznam precej moških, ki piščanca ne jejo, zato jim tako kosilo ne bi bilo ravno všeč, pa če bi bili cvetlični aranžmaji še tako slavnostni.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 05. Sep. 2009 7:40

Sploh ne vem kje je problem. Jaz predvidevam, da za svoje starše pa že vesta kaj jejo saj se ja poznajo. Tistega kar kdo ne je se pač ne pripravi.
Oz, če je več vrst mesa in solat, se bo tud za vsakega nekaj našlo.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 05. Sep. 2009 12:18

Joj, no, boga reva, da ne boš ki res šla delat dveh juh, 3 vrst mesa in 15 prilog.
Daj no :lach:
Saj pa tvoje stanovanje ni gostilna, ti nisi kuharca/kelnarca, vsaj v prostem času ne, bistvo življenja ni hrana, pa tudi bistvo obiska ni, da se gostje najejo :eek:

Če jih boš že zdaj začela navajat, da so pri tebi vedno 3 rihte pri obroku...ne vem, no. Pol si boš boga :)

Eno lazanjo naredi, pa zeleno solato, neko kremno juhco, npr. česnova je zelo dobra in enostavna, pa bo.
Sladice ne rabiš, saj pa bojo verjetno prinesli kaj sladkega zraven :D
Morš mal pazit na holesterol in nivo sladkorja svojih i nnjegovih staršev.

Glej, rajši poskrbi, da se bote meli fajn, da bo prijetno vzdušje, pa magari bote jedli na bone od Halo katra.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov