Koktejli

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tančica9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 7. 2009
Kraj: NM

Neprebrana objavaNapisal/-a tančica9 » 31. Jul. 2009 12:00

ZeroCool napisal/-a:
tančica9 napisal/-a:Ko sva skupaj s prijatlco iskali koktejle, sva naleteli velikokrat na izraz SADNI PIRE BOIRON. Npr.:

http://hrana.50webs.com/koktejli.htm

A mi lahko prosim katera od vas razlož, kaj je to? Kje se da to kupit? A se da tole doma pripraviti?

Hvala


To je neke vrste nadomestek za sveže sadje (kjer le ta ni na voljo celo leto). Je pač stisnjeno sveže sadje, ki je prezervirano na tak način da se ga da uporabljati celotne leto.

Boiron globoko zamrznjeni sadni pireji so izdelani iz skrbno izbranega sadja, ki se ga stisne in potem precedi. Ti sadni pireji ne vsebujejo nikakršnih konzervansov ali barvil ter tako obdržijo izviren okus in originalno barvo sadja.


Več o tem na:
http://sadni-pireji.si/index.php?option ... &Itemid=37



Hvala ti zero cool!!!!
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 31. Jul. 2009 14:00

Jaz mam pa najraje jagodne, malinove ipd. koktejle. Najboljši (vendar brezalkoholni) mi je bil Copacabana na morju, Summer cooler (alkoholni: iz brusničevega đusa, oranžinega đusa, amaretto-ja in ledu), če pa grem kje pri nas žurat, pa najraje pijem jagodno vodko z jagodnim gostim sokom (če je to tudi koktejl). :D
tančica9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 7. 2009
Kraj: NM

Neprebrana objavaNapisal/-a tančica9 » 31. Jul. 2009 16:07

No če že moram jaz kakšnega izbrati bi to bil SWEET KISS!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Avg. 2009 8:25

Kje dobiti Grenadine syrup?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
KittyCat
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 9. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyCat » 25. Avg. 2009 8:44

trenutno najljubši mi je mojito :D drugače pa najraje pijem koktejle v Skeletu: BBCP, B52, Wikija,...
zvedicaA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 25. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a zvedicaA » 17. Okt. 2009 17:07

grenadine sirupi in vse ostale sirupe in likerje in vse imajo v leclerku na rudniku. sicer pa sama mam dva različna shakerja in par ostalih stvari pa je super. likerji in vse ostalo kar paše zraven pa ni tako poceni. sirupi so okoli 10€ likerji (sama mam trenutno pomarančnega, breskva) od 10 do 20 €, niso ravno poceni. V kratkem si bom kupila še strojček za drobljenje leda, ki sem ga vidla v supernovi v butlesu stane pa tam nekje do 20€. Drugač pa jst pred grem v leclerk podrobno pregledam knjigco (mam dve za koktelje) in izberem par stvari ki jih kup da z njimi mešam več različnih koktejlov. Trenutno mam doma:
vedno mam itak vodko, beli rum, malibu, sokove.
trenutno: belo teqilo, marelični liker, pomarančni liker, grenadine sirup, kokosovo pasto, ene tri sadne vodke.
iščem pa še vedno ali liker ali vodko ali karkol podobnega z okusom lubenice, ker v leckerku nazadnje nisem nič nasšla, videla sem da imajo sirup, ampak likerja ali vodke pa ne.
lp
Me.Myself.and.MY.EGO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 15. 5. 2009
Kraj: Mars

Neprebrana objavaNapisal/-a Me.Myself.and.MY.EGO » 17. Okt. 2009 18:18

v baru kjer sm jst delu- BLACK MULE NAJBOLŠI...recept pa povem če me lepo uprašate ;) :P
Suzieq
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 4. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzieq » 18. Okt. 2009 20:01

No lepo prosim za recept, sicer sm pa našla nekaj video posnetkov, kako se naredi npr. mojito

Še nisem poskusla ampak morm enkrat.
Včerajšnji dan je zgodovina, jutrišnji je skrivnost, današnji je darilo:)
tančica9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 30. 7. 2009
Kraj: NM

Neprebrana objavaNapisal/-a tančica9 » 21. Maj. 2010 5:55

[quote="Dagi"]O.k. odpiram mal prastaro temo (drucga nism najdla), ampak a kdo ve za kšne fajne koktejle z absintom oz. recepte za njih?[/quote="Dagi"]

Jaz mislim, da sem pred nekaj časa sama iskala dobre koktejle, pa sem jih našla kar nekaj tukaj: http://hrana.50webs.com/koktejli.htm

Naj mi kdo še napiše, če je videl še kje drugje kaj druzga.

PA PA
Tanja
Uporabniški avatar
miss.bunny
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miss.bunny » 16. Jun. 2010 13:47

a bi katera vedela kje bi se dalo v okolici maribora & v mariboru kupiti martini kozarce & ce slucajno poznate priblizno ceno. Jaz jih iscem ze vsepovsod, pa nimam neke srece :( ... Hvala za odgovor & pomoc ze v naprej (:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Jun. 2010 13:51

Muller :wink: Cena je pa vsaj 4€ na kozarc (ne vem točno).

Js sm jih kupila kar nekaj časa nazaj 4 za 10€ v Hoferju in super služijo namenu :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
19eval
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 21. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a 19eval » 23. Jun. 2010 20:14

Sedaj jih bodo spet imeli v Hoferju, v tem najnovejšem katalogu so.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Jun. 2010 20:17

Jp, sm ravno dons gledala v katalogu.
Slikca:
Slika
8,99€
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Jun. 2010 21:17

Aaa, jz tud dons vidla reklamo, pa nisem vedla a mamo temo, al je samo ena spraševala v "nujno potrebujem".
Dopolnjujem *malin* post z linkom http://hofer.si/si/html/offers/2867_17153.htm :)
Uporabniški avatar
miss.bunny
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 1. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miss.bunny » 23. Jun. 2010 21:35

uuuuuuu... SUPER super super super. (: .. hvala punce + zlate ste !!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov