Klepetalnica

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Jun. 2012 14:29

Klepetalnica v kuhinji

Dot, jaz sem ji tisto spisala predvsem zato, ker sklepam, da ma punca res neke težave. Na drugem forumu je tudi napisala, da so ji zdravniki predpisal tist čoko drek za to, da bo pridobila na teži. In če se baše sam z nizkokaloričnim sadjem, je nekako čudno vse skupaj. Dam glavo, da ma prenizko težo, potem pa kompenzira te čoko dodatke, ki jih je prisiljena pit, s tem, da je sam sadje.
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Jun. 2012 15:17

no, sej če doma normalno je se temu pač ne reč punca na dieti ali s težavami ampak punca, ki si ne zna nič sama skuhat.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 29. Jun. 2012 19:02

@Evelyn: A res, tega pa nisem videla :) Samo potem ne bi bilo ravno logično, da bi šla vsakodnevno cele 200-gramske vrečke suhega sadja ali oreškov jest, ki imajo ogromno kalorij :nixweiss: Če ne bi želela pridobiti na teži oz. bi se temu upirala, mislim. Tile zdravniki pa itak vedno s temi zvarki opletajo okoli, meni je hotela zadnjič podturit Nupo izdelke, naj jih jem poleg ostale hrane, da ja ne bom kej shujšala, ker sem alergična na pšenico in je ne smem o.O (ha? pa saj imamo cel kup drugih naravnih živil, od riža, koruze, ovsa itd., ki so lahko namesto pšenice, zakaj bi se morala basat z nekimi praški :tot: ).

aisha1992 napisal/-a: je pa res, da tist kar pojem, pojem ogromno količino. Včas mam npr. sam suhe slive za kosilo. In jih pojem 200 g. Al pa oreščke..jih pojem celo vrečko-tut 200 g. Pač to so kr ornk porcije za tako hrano. Vem pa, da pojem preveč cukra-OH in zato se mi ne zdi smiselno da dodajam še dodatne OH-je, npr. riž, testenine,...


Pa sej ni treba dodajat, ampak probaj raje nadomestit :) Namesto vrečke suhega sadja si privošči npr. raje skledico rjavega riža in zelenjavo. Je hitro pripravljeno, pa samo en lonček z vodo rabiš za to in je :D Ali pa če si iz Ljubljane, npr. v Nami imajo zdaj že nekaj časa tak bolj zdrav kuharski kotiček - jaz drugače absolutno ne maram že pripravljenih jedi, čudnih mastnih in ocvrtih zadev, pizz itd., ki jih ponavadi ponujajo v takih trgovinah, ampak tukaj ti pa sveže pripravijo majhen zdrav obrok za domov in je super :) Sveža zelenjava, kus kus, rižek, bazilika, ješprenj s šampinjoni, piščanec, polnozrnate testenine itd. Vsaj za kak dan v tednu npr. Ali pa recimo kak polnovreden pumpernickel kruh z lahkim sinim namazom ali skuto, če ne maraš kuhat.. Ali pa tuna zraven solate (še bolje kak losos)..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Okt. 2012 10:18

NOVO:
Kje kupiti cream cheese? Konkretno Philadelphia cream cheese? To verjetno ni kar tisti namaz, ki se dobi pri nas (oz. mi je to mal čudno v sladice dajat :D)- al je isto? Ne vem :D

Npr. takole:
Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 31. Okt. 2012 11:08

Prav tega v blokih pri nas nimajo, kakor vem (tudi drugod po Evropi ga še nisem zasledila, samo v banjicah... je pa tudi res, da nisem ravno iskala :D)... sama sem vedno uporabila kar tisto Philadelphio v banjici in je bilo tudi super (tudi za sladice, skutine torte). Itak je podobno oz. razlika je bolj v trdnosti (tega v bloku lahko laže režeš), ne v okusu. Če je bil kak tak recept brez pečenja, kjer mora biti jed malo bolj kompaktna, sem dodala pa en del lahke pasirane skute (da ni bilo preveč redko vse skupaj) :). Nekateri pa uporabljajo tudi mascarpone za take recepte :nixweiss:

Če bi pa sučajno kje pri nas imeli tele v blokih, bi pa jaz preverila Leclerc ali Maxi market, tam se ponavadi najdejo kakšni ekskluzivni izdelki :) Recimo Philadelphio v majhnih kockicah za k narezku sem nekoč že videla, če se ne motim.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Okt. 2012 11:30

Sej vem ja, sam preverjat se mi ne da :D Že zelo večnost si želim naredit Carrot cake :oops:

Tole je pri nas, a ne? (res nikol nisem SPLOH pozorna na to)
Slika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 31. Okt. 2012 13:40

Jaaa, jaz sem pred leti delala zelo podobno korenčkovo pecivo s cimetom in Philadelphia oblogo :gut: Zelo dobro je bilo, uporabila sem pa točno Philadelphio iz banjice. :) (samo se ne spomnim, možno da sem zmešala z malce gladke skute, da je bilo bolj trdno). Pri nas imajo takšno kot na sliki, ja... pa še tako z manjšo vsebnostjo maščob, zeliščno in čokoladno z Milko. Pa ponekod mislim, da tudi neke pikantne različice z dodatki, ampak to itak ne bo uporabno za sladice :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Okt. 2012 13:58

Ok, pol bom pa kar to uporabila. Hvala.

Zdej mi je žal, da nism že dons kupila, da bi blo zdele že v delu.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Nov. 2012 17:16

Jp, jz tud kar tole navadno uporabljam. Mi je blo tudi res, reeees hecno ta prvič, ker jo jz povezujem z bolj slanimi okusi, ampak je blo čist fajn :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Nov. 2012 17:46

A res, jaz pa v bistvu to ponavadi samo za tortice oz. sladice uporabljam, s slanimi zadevami niti ne :) (imam že dolgo prav od Philadelphie knjigo in sem same sladke recepte prakticirala:)). Saj je podobno kot skuta, ki je tudi super za sladice :) Pa s čokolado mi je tudi všeč, sem že parkrat prej sama tako kremo naredila, še preden so začeli prodajat Milkino Philadelphio :D

*mala*: fino, boš pa čez vikend v miru pripravila :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 01. Nov. 2012 22:30

*mala* napisal/-a:NOVO:
Kje kupiti cream cheese? Konkretno Philadelphia cream cheese? To verjetno ni kar tisti namaz, ki se dobi pri nas (oz. mi je to mal čudno v sladice dajat :D)- al je isto? Ne vem :D


Je isto ja. Cream cheese je sirni namaz.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Nov. 2012 22:59

^^ Isto ni, tisti v banjicah je malo redkejši oz. drugačne strukture, kot že povedano :wink: Tisti iz receptov, ki ga je *mala* iskala, je pa v bloku in se ga lahko reže :) Se pa oboje imenuje enako cream cheese, ja (samo pač na tem čvrstem piše ponavadi še Original, tisti v banjicah pri nas je pa soft, kot namaz). Za sladice je tudi ta v banjici kul, kakšnega Philadelphia fudge-a in sirnih kroglic pa žal nisem mogla iz njega delat :? (v receptu je bil naveden čvrst, ampak sem pač vzela tega v banjici) oz. je bilo čisto preredko... samo še vseeno okusno :) Saj sta oba izdelka tudi na njihovi strani, prvi je brick cream cheese za skutine torte, drugi pa soft cream cheese kot namaz (tega imajo pri nas).

Ampak smo itak že vse pogruntali zgoraj, bo baje kar tega v banjici uporabila... zdej samo še slikce korenčkove torte pričakujemo od *male* , heh :gut:


Slika Slika Slika
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 02. Nov. 2012 1:02

Ja, ampak v bistvu gre za isto zadevo. V soft verziji je samo vec zraka v primerjavi z brick, da je bolj mehak in mazljiv, drugace so pa sestavine iste.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 02. Nov. 2012 1:19

Jp, saj tisto sem pa že zgoraj v tistem čisto prvem postu rekla, da je razlika v strukturi, ne v okusu :) Pač za različne namene je mišljeno... Za te recepte tortic je potreben čvrst cream cheese (medtem ko je namaz pač mišljen za na kruh in za recepte omak za testenine, dipov in podobnega), zato je *mala* spraševala, kje ga dobiti. Ampak za tisti namen, kot je v njenem receptu, bo tudi ta v banjici ok, itak gre za premaz peciva :) Razne zloženke brez pečenja ali fudge bi se pa sesedli oz. bi bili preveč tekoči zgolj s tem namazom, tam bi bilo pa treba kakšno skuto še dodat za trdnost (ali želatino, samo tega se izogibam) :)..
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Nov. 2012 18:01

dot napisal/-a:A res, jaz pa v bistvu to ponavadi samo za tortice oz. sladice uporabljam, s slanimi zadevami niti ne :)
No, sej v zgornjem postu omenjaš primere (men je bilo tole predvsem dobra "podlaga" za sendviče); odkar sem pa prvič jo uporabila v skutni torti, je pa drugač ne uporabljam več, hehe.

dot napisal/-a:(imam že dolgo prav od Philadelphie knjigo in sem same sladke recepte prakticirala:))
Iiiii, pa kje se ti skrivaš, dej kaj pokaži kdaj :D
(sem vidla, da majo sicer tud na spletni strani neke recepte; bo za pogledat in uporabit).

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov