Klepetalnica

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Dec. 2017 18:49

Očitno je že nekdo mel podobne ideje :D

Slika

http://www.bhg.com/recipe/gingerbread-cake-pop/
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 13. Dec. 2017 19:16

O uau, ful so lepe.

Za gingerman piškote sicer ne vem, da bi kdo prodajal, ima pa Hofer vsako leto take velike špekulas srčke z luknjico, skozi katero lahko napelješ vrvico. So kot nalašč za okraševanje pa še zelo okusni. Tako da če ne najdeš kaj boljšega, je tudi to ena opcija :) Najdeš jih v okrogli plastični škatli.

Pasto za okraševanje pa z lahkoto tudi narediš - stepeš beljak z veliko sladkorja v prahu in nekaj soka limone, nadevaš v plastično vrečko in odrežeš vogalček, da lahko skozi iztisneš pasto. S tem se dobro da risati, lahko pa se uporabi tudi za lepljenje različnih okraskov na piškote (razne kroglice, zvezdice, lunice...itd.).
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Maj. 2018 8:18

Hej, kje ste kaj jedli dober steak?

Lahko Ljubljana, ali kje drugje po Sloveniji, sem se priprevljena peljat da probam še kaj novega :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 19. Maj. 2018 8:22

Sicer že nekaj časa nazaj, ampak Argentino. Res dobra hrana.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 03. Jun. 2018 14:12

Ko sem se vselila v stanovanje, so bili uni zažgani robi, madeži okoli kuhinjske plošče... sicer sem skušala zribat ampak rees ni šlo dol. meni, kot clean freaku, je to kr težko gledat. a ima katera ideja kako se tega znebiti?

Hvala!
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Maj. 2022 8:06

Bambusovi lončki za kofe (ali iz drugega podobnega materiala, da se ti kofe po poti počasi ohlaja - torej ne termovka).

Cca 5 let nazaj so bili strašno popularni, meli so jih v vseh trgovinah.
Zdaj guglam in razen par opcij, ki mi niso super privlačni ni neke izbire/ponudbe. Jih je katera morda zasledila v kaki fizični trgovini?

Imela sem 4 e-coffeejeve - lepi ,vzdržljivi a smo vse sčasoma razbili in zdaj ne vem kam po nove, ker so še na njihovi uradni strani po večini sold out.
Slika
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Maj. 2022 8:48

1001 dar? Jaz sem 1x na leto v Sloveniji, tako da ne vem, ce je ravno v pomoc pri takih vprasanj8h :lach: Ampak se mi zdi, da sem jih tam videla. Ali letos ali 3 leta nazaj, to pa ne vem :D
Na njihovi spletni strani imajo nekaj, mogoce tudi v fizicnih trgovinah.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Maj. 2022 6:33

Na pošti sem jih vidla ne tako hudo daleč nazaj.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Maj. 2022 20:45

Patchouli, zdej sem našla na spletni trgovini od 1001 dar, hvala! Tam sem že gledala ampak sem šele zdej videla da so kot "biorazgraljivi lončki" označeni. Pa tudi luškani motivi!

Bom pa pogledala še pri nas na pošti preden naročim.

Yaaay :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Jan. 2023 16:03

Help! Kaj naj naredim s celo ogromno skledo avokada? Je ze razrezan in narejen v napol-guacamole, ker je bil tako zrel, da ne bi vec pocakal.
Jutri bo avocado toast za zajtrk, za vecerjo zavitki s piscancom in guacom, se za pol sklede ga moram porabit? :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 31. Jan. 2023 18:58

Meni je ful fin tunin namaz z avokadom :) je na netu vec verzij recepta.

Ali pa kaj sladkega, npr. cokoladni mousse?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Feb. 2023 11:51

Hvala, v smeti je sel :D
Ampak dobra ideja za namaz s tuno, bom naredila naslednjic, ko dobim 3 kile prezrelih avokadov.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Feb. 2023 12:53

:D

Jaz normalno jem avokado izključno na en način, samo za zajtrk - če ga kdaj slučajno kupim, ga ful redko kupujem, ali mi ga doma dajo kakšnega(ker moja mama rabi peške, da pol sadi v lonce tiste avokade :D ) in sicer - na popečenem (polnozrnatem) kruhu, gor pomečkan/namazan avokado in na avokado pokapljano limono in česen v zrnju.

In enkrat sem po enem receptu delala iz njega kot omako v tortilji (s kislo smetano in česnom v zrnju?, limeto?, ne vem več točno..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Feb. 2023 5:03

Ja, jaz sem enkrat naredila z grskim jogurtom in je bila super omakica za tacose (sem mi zdi, da sem prav od tebe hayley dobila navdih).
Drugace bi se pa jaz in tvoja mama fajn razumeli, trenutno imam 3 koscice avokada v pripravi na sajenje :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 02. Feb. 2023 10:20

Dejansko sem jih naredila večkrat, po istem receptu, po receptu je v originalu, da daš navaden jogurt skupaj z avokadom, ampak ko sem jih delala v prvo nisem imela jogurta, samo kislo smetano, potem ko sem jih delala naslednjič z jogurtom, sem ugotovila, da je bil še boljši okus s kislo smetano.
Ok, mogoče sem to že kdaj omenjala. Ok grški je verjetno po neki okusnosti, maščobi lih nekje vmes med navadnim jogurtom in kislo smetano. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov