Kakovost hrane v Sloveniji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 31. Avg. 2009 21:05

Živjo

Skoraj vedno, ko kopujem hrano preberem tudi etiketo, da vidim, kaj vse vsebuje izdelek.
Mi pa nekaj ni povsem jasno, zakaj skoraj nikoli ne zasledim, da se izdelek prodaja tudi v Italiji, Nemčiji, Avstriji....ampak vedno zasledim BIH, PO, HR, CZ, SLO, Madžarska, kaj to pomeni, da mi dejansko plačujemo polno ceno za neki slabši izdelek ali ..... prosim za razlago.
Cene živil pa so menda tako v Nemčiji, kot v Sloveniji skoraj enake.

lp
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 31. Avg. 2009 21:29

V Nemčiji so večinoma nižje cene, le sadje in zelenjava sta dražja.
Miss Evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 24. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss Evie » 01. Sep. 2009 13:39

Ma meni se zdi, da je enako ali pa da je tam še slabše. Vsaj pri vodi.

Sem pila vodo v plastenki v Španiji in v Avstrijji in sta obe vodi imeli toliko klora not, da brezveze. Pri nas pa voda za njihove razmere skoraj brez klora.

Cote - ja men se zdi, da ti ne bodo vse Zare pripeljali sem, ker ni pri nas takega velikega trga. Je pa kvaliteta oblačil enaka.
Mogoče se pozna pri kaki Milka čokoladi ali pa določenih znamkah, samo jaz tega niti ne opazim tako zelo. Pač kupim slovenske znamke.
...Life’s a game but it’s not fair
I break the rules so I don’t care
So I keep doing my own thing
Walking tall against the rain...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 01. Sep. 2009 14:13

buubbika napisal/-a:Sj ni tako sam pr hrani, skor povsod je tako.
V Zari (že) v Avstriji majo ful več in lepšo ponudbo cotovja in šuhov kot pr nas. Js sm si gor kupla ene (za tule) čist unikatne šuhe, in grem ven, pa me cela horda folka sprašuje, kje sm jih kupla. :roll:


v Zari pri nas in v AT imajo čist enake cune... edin mogoče kšno stvar pr nas dobijo v zlo omejenih količinah in posledično hitrej zmanka... u bistvu majo naše Zara po mojem opažanju clo več izbire kt avstrijske (tuki mislm Celovc in Graz)... kako zgleda zadeva na Dunaju pa ne vem... mogoče majo pa tam res kakšno stvar več...

drgač pa kot sm že parkrat napisala... jst sm se na lastne oči in izkušnje prepričala, da so stvari, delane v vzhodnih podružnicah multinacionalk za vzhodni trg, k jih pr nas prodajajo štacune ala špar, mercator, tuš ipd. slabše kvalitete kt one k so delane na zahodu za zahodni trg... zarad mene lohk zveza potrošnikov ipd. še tko flancajo da ni razlike v kvaliteti, JE RAZLIKA :!: ... samo en na prvi pogled viden in otipljiv primer (ki sicer ni s področja prehrane ampak useen)... vložki always, k jih k kupš v mercatorju in oni k jih kupš v Müllerju (kjer eni redkih prodajajo robo delano za zahod) so čist drgačne "sestave" oz. materiala, čeprov so isti "model"... now go figure
The secret of success is consistency of purpose.
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 02. Sep. 2009 12:38

micamaca napisal/-a:
buubbika napisal/-a:Sj ni tako sam pr hrani, skor povsod je tako.
V Zari (že) v Avstriji majo ful več in lepšo ponudbo cotovja in šuhov kot pr nas. Js sm si gor kupla ene (za tule) čist unikatne šuhe, in grem ven, pa me cela horda folka sprašuje, kje sm jih kupla. :roll:


v Zari pri nas in v AT imajo čist enake cune... edin mogoče kšno stvar pr nas dobijo v zlo omejenih količinah in posledično hitrej zmanka... u bistvu majo naše Zara po mojem opažanju clo več izbire kt avstrijske (tuki mislm Celovc in Graz)... kako zgleda zadeva na Dunaju pa ne vem... mogoče majo pa tam res kakšno stvar več...

drgač pa kot sm že parkrat napisala... jst sm se na lastne oči in izkušnje prepričala, da so stvari, delane v vzhodnih podružnicah multinacionalk za vzhodni trg, k jih pr nas prodajajo štacune ala špar, mercator, tuš ipd. slabše kvalitete kt one k so delane na zahodu za zahodni trg... zarad mene lohk zveza potrošnikov ipd. še tko flancajo da ni razlike v kvaliteti, JE RAZLIKA :!: ... samo en na prvi pogled viden in otipljiv primer (ki sicer ni s področja prehrane ampak useen)... vložki always, k jih k kupš v mercatorju in oni k jih kupš v Müllerju (kjer eni redkih prodajajo robo delano za zahod) so čist drgačne "sestave" oz. materiala, čeprov so isti "model"... now go figure


Kaj pa v DM? A majo tko k v Muellerju al tko k npr. v Mercatorju?
Uporabniški avatar
Blondie7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 28. 3. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondie7 » 02. Sep. 2009 21:35

Mislim, da smo to že v drugih pogovorih ugotovile. Pač za vzhodni trg deljao"slabšo" kvaliteto kot za zahodnega. To je vbistvu že iz časa socializma... Pa ja to šteje za VSE izdelke, ki se jih lahko kupi, tudi npr v tistih trgovinah ki so kao tuje... zato eni v tujini nakupujemo :D
Miss Evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 24. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss Evie » 03. Sep. 2009 9:36

Blondie7 napisal/-a:Mislim, da smo to že v drugih pogovorih ugotovile. Pač za vzhodni trg deljao"slabšo" kvaliteto kot za zahodnega. To je vbistvu že iz časa socializma... Pa ja to šteje za VSE izdelke, ki se jih lahko kupi, tudi npr v tistih trgovinah ki so kao tuje... zato eni v tujini nakupujemo :D


Če živiš blizu meje Ok, ampak drugače pa že za bencin tolko plačaš, da se ne splača.

V Leclercu in Muellerju pa imajo ,,zahodno'' robo.
...Life’s a game but it’s not fair
I break the rules so I don’t care
So I keep doing my own thing
Walking tall against the rain...
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 07. Sep. 2009 19:26

Pozdravljeni


Pa bom, kar začel z današnjim nakupom v LIDLU. Hladilnik doma je bil že bolj prazen in sem moral it v eno trgovino po nakupih živil. Odločil sem se za LIDL, ker je menda tam pocen in res pridem tja in vse je bilo res ugodno...nakupim....zložim na blagajno....trgovka potegne čez in izstavi račun ....uf sem si rekel danes bo pa zneslo, kar dost, ampak sem odšel vesele volje, ker sem prišparal le nekaj evrov.
Pridem domov in me je že mikalo kakšna je kaj pašteta, ribe, mesni izdelki (hrenovke), sokovi, pir......madona, ko sem poskusil vsako stvar se mi je obrnil želodec.

Pa pi*da pa kaj je to spet za en šrot pri nas
A se res lahko vse živo prodaja

No OK si rečem, da ne bom več hodil v to trgovino.
O trgovini HOFER nimam pojma, kakšna je kaj roba.
Največkrat nakupujem v Spar-u in Mercatorju in so izdelki NEDVOMNO boljše kvalitete.

In vi, kje vse nakupujete in s katero trgovino ste najbolj zadovoljni.
Vse, kar je pocen pa tudi ni dobro, ampak sej osu gre samo enkrat na led.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 07. Sep. 2009 19:29

v sparu ker ga imam ful blizu...
hofer mi je smotan ker se ne pocutim dobro not, ker mi vse deluje nametano,...
glede merkatorja...marsikaj imajo drazje kot v sparu (ce je pa v akciji je pa cena ista)
lidl....je pa cisto predalec stran od mene
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 07. Sep. 2009 19:35

Jst kupujem večinoma samo v Merkatorju (oz. moja mama in posledično tudi jst). Lidla ne maram-mi ni všeč roba, v Hoferju se pa tudi kdajpakdaj ustavim in sem z izdelki kr zadovoljna.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 07. Sep. 2009 19:38

SWEETprinces napisal/-a:v sparu ker ga imam ful blizu...
hofer mi je smotan ker se ne pocutim dobro not, ker mi vse deluje nametano,...
glede merkatorja...marsikaj imajo drazje kot v sparu (ce je pa v akciji je pa cena ista)
lidl....je pa cisto predalec stran od mene


Lidl predaleč, kolk kilometrov pa imaš do tja.
Uporabniški avatar
Blondie7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 28. 3. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondie7 » 07. Sep. 2009 19:47

Špecerijo večinoma kupujem v Sparu in Hoferju. Samo Hofer ma zanič skoro vse razen sladke smetane, kisle smetane, jogurta, Ballycastla, pa tiste lešnikove palčke so tut vredu, aja pa riževi vaflji obliti z jogurtom. Pa enkrat sem si piđamo tam kupla, sam je v 3 tednih razpadla :D
Drugač pa kozmetika pa DM, Müller in Bipa (avstrija) Aja pa tut hrana iz DM, ona bio, ni slaba... sam jo redko jem...Drgač pa ma moja mama iz Lidla eno omaro za čevlje, pa je to bil najkvalitetnejši nakup :D Aja pa zanimiva stvar glede topljenega sira iz Lidla...namreč ta sir je (iz ne vem kakega razloga) slan :tot:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 07. Sep. 2009 19:48

ma ne dost...drug konc ljubljane sam se mi ne da tja vozt za dva jogurta, mlek pa kruh :?

je spar blize :P
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 07. Sep. 2009 19:51

Mi največ kupujemo v Merkatorju in Šparu. Lidl in podobne trgovine mi niso všeč že na pogled, ker mi ni lepo, da je vse kar nametano po škatlah + pri hrani res ne mislim šparat. :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Sep. 2009 20:21

v lidlu imajo odličen čokoladen in orehov sladoled - oba od istega proizvajalca - EISSTERN
v hoferju imajo odličen kremni namaz z okusom hrena - ALPENMARK

pa tudi nutoka, za katero sem slišal na tem forumu, je dovolj dobra za tisti denar.

v to temo bi lahko pisali, katere proizvode iz nizkocenovnih trgovin priporočate!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov