Kakovost hrane v Sloveniji

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 18. Jan. 2011 20:58

jaz kupujem polnozrnate špagete, men so kul. če piše bio, pol so bio.
drugač je treba pa kupovat pri source-u.
Jaz na eko kmetiji dobim vse eko: mleko, moko, kaše in to po zelo dobri ceni. Pa si naredim sama polnozrnate pšenične (ali ržene ali ajdove) testenine, rezance.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 18. Jan. 2011 21:21

Jaz v Lidlu in Hofru kupujem predvsem sladkarije, pa kakšne žemljice, jogurte, sir...je poceni, pa niti ni tok slabo, sploh oni keksi k jih je positive vibration nalepla so zakon. Edino za meso pa nisem lih navdušena, grem rajš v Merkator iskat :) Tak čuden mi zgleda, itak pa nisem ljubiteljica mesa.
Morm pa še sprobat te napol pečene bagete, moj jih zadnč ni hotu vzet, ampak jst jih bom pa sprobala. Pa če pravite da so kul...
Kruh pa tud pri mojem doma kupujejo v Lidu, ampak men ni prav zlo všeč.. mi je boljši domač, ki ga mami nardi.

Sicer pa vsaka hrana ki je na trgu mora vrjetno ustrezat nekim standardom, ki veljajo v državi proizvoda, ali kako je s tem?
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 18. Jan. 2011 21:28

seveda, če hočeš met v Sloveniji BIO nalpeko na proizvodu, morš pač dosegat določene standarte. vem da so bila nekaj let nazaj pravila manj strožja in je ta certifikat loh dobu skorej vsak. zdej so pa kr zahtevni, pač dajo ti navodila kako morš delat in kakšne surovine morš uporabljat da dosegaš standarde, pol te pa hodjo preverjat.
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 18. Jan. 2011 21:28

... ups, 2x poslano.

OT: a v tej temi mami pa še vedno knof uredi? :eek:
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 18. Jan. 2011 21:30

Kaj pa recmo za ostale izdelke, ki niso bio? Nevem, recmo meso. A tle so tud kakšni standardi?
Nimam pojma kako je s tem, za bio vem da maš neke nalepke na embalaži..
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 18. Jan. 2011 21:44

Za meso pa žal ne bi vedla.

Drugače je pri meni tako, so nekateri izdelki, ki jih grem z veseljem iskat v Lidla (jogurt, feta sir, kakšno sadje včasih, kakšne sokove, tut kruh, žemljice in to mi je ok). Meso, salamo in take stvari pač kupujemo v Merkatorju, ampak to je stvar navade moje mame. Za to si res vzame čas. Pregleda vse reklamne prospekte (Tuš, Špar, Merkator) in gre kupit tisto kar je znižano. Čist preveč ma časa in energije :D
Our passion is our strength <3
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 18. Jan. 2011 22:31

Bio mesa pri nas v trgovinah nisem zasledila.
Bio meso prodajajo kmetje, ki se gredo ekološko kmetovanje. Gre vse z roko v roko, živino hranijo z eko krmo, brez prevenetivnih antibiotikov, živali dajo eko mleko, eko gnoj in tudi ta žival je potem eko. Do takega mesa je nekoliko težje pridt.
V Avstriji sem vidla pa dobiš tako meso tudi v trgovinah. Je posebaj označeno.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Jan. 2011 23:10

Presneto, spet bom zamudila azijski teden v Hoferju :evil:

Lahko pa pohvalim še Hoferjev tortilja čips. Njami.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 19. Jan. 2011 11:32

u super!

*mala* čisto si mi polepšala dan s to informacijo.
danes grem po zaloge azijskih zadevščin! vok zelenjava iz hoferja mi je super, me zanim ače se tudi ostale azijske stvari tako dobro obnesejo.

mnjam, mnjam.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 19. Jan. 2011 11:34

^^ O, kok fajn!
Kakšno je pa kaj sezamovo olje? Jz kupujem Geinga, ampak je 3x dražji, tko da bi blo za sprobat.
suomi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 3. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a suomi » 19. Jan. 2011 12:04

Sezamovo olje iz Hofra naj bi bilo hladno stisnjeno. Jaz sem ga nekaj časa kupovala, sem ga imela za kuhanje (ker prenaša visoke temperature). Cena je ugodna, ampak če kupiš bolj kvalitetno- dražje sezamovo olje je veliko bolj okusno, ima močnejši vonj. Pač kokr si lahko privoščiš.

To je nekaj takega kot ekstra deviško oljčno olje ... ga imajo praktično v vsaki trgovini, ampak za ceno 3-5 eur ne more bit the real thing.
Jaz zanj plačujem 14 eur/liter (ekološko, hladno stisnjeno, grenko-pekoče olje s certifikatom iz primorske). Tako olje se brez skrbi segreva do 175C in ne spremeni sestave.
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 29. Jan. 2011 10:53

hofer naj bi biu nekak najbolša izbira?
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 29. Jan. 2011 16:47

Jaz u Hoferja sploh ne hodim, mi je tak čudno vzdušje tam.

S fantom največ nakupujeva v (Inter)Sparu in Lidlu.

V Sparu ponavadi kupujeva vse sorte - vse vrste testetnin, zelenjavo/sadje, razne salame, pršut in te narezano meso, olje, kis in vse osnovne zadeve...

V Lidlu pa obožujem vse mlečne izdelke (ki so meni za kvaliteto res ugodni), zadnje čase sva še sadje začela tam kupovati in sem tudi zadovoljna. Navdušena sem tudi nad kruhom v Lidlu, ker ga skoraj vedno dobim še toplega (tiste vrste, ki se pač tam peče - obožujem tisto pecivo filano s skuto - mmm) in je nasplošno meni res najboljši, tak hrustljav. Pa sladkarije tudi kar v lidlu kupim, so mi ene zadeve tudi dobre.

Aja, meso (piščančje/puranje/svinjske zrezke) za pečenje pa sva nedavno nazaj začela kupovati pri lokalnem mesarju. Sploh ni dražje, a je veliko bolj kvalitetno in vsaj vem, da ni iz kake druge države.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 29. Jan. 2011 17:02

Men je pa Hofer postal nepogrešljiv, ga imam na poti iz službe domov, kar je super in se redno ustavim, da kupim pakirane večzrnate žemljice ali tisti hlebček s semeni, jogurte, smoothieje, sadje, dimljenega lososa, občasno nutoko...
Po testenine grem pa v Eurospin, ker se mi zdi, da so cenejše in jaz tukaj pač ne opazim nobene razlike, v Eurospinu imajo v hladilniku tud ene super okusne sveže testenine in si jih občasno privoščiva :)
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 29. Jan. 2011 17:18

Ja itak, jaz bi tudi verjetno največ hodila v tisto trgovino, ki bi bila na poti domov, sploh če bi bila edina. Tako pa nimam nobene, dokler ne pridem iz službe "domov"...kjer pa so dejansko vse in skoraj vse na kupu. Hehe.
Ja tudi v Eurospina naju včasih zanese, ene stvari imajo res uredu in sploh niso slabe kvalitete.
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov