Kako reči STOP sladkemu?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 09. Nov. 2011 17:31

kikyca napisal/-a: Sama se težko uprem in če vzamem en košček čokolade se dokaj hitro zgodi, da jo celo zmažem.
pri meni je isto..zato se mi je malo začelo poznat na teži..sploh ker sem jedla čokolado pa samo sedela pa se učila ali pa tv gledala.. potem pa mi je vse preko prišlo,pa sem se odločila, da naredim nekaj koristnega za svojo telo.. pa se začnem več gibat pa malo omejim sladkarije oz. čokolado.. no moj ''recept'' je tudi, da enostavno NE kupim čokolade (v trgovini samo hitro grem mimo polic s sladkarijami. :D ). vglavnem,enostavno sem si zadala cilj da NE bom jedla več tlko čokolade in sem jo omejila samo 1x na teden. :D zaenkrat moram rečti, da mi kar dobro gre.. :D samo trdna volja mora bit pa je. :wink:
smile.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 22. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a smile. » 10. Nov. 2011 11:48

Kot je že nekdo omenil so tud tudi težave z aknami!
Nisem več najstnica, a imam še vedno probleme z njimi :/
tudi to je eden izmed vzrokov, ki sem jih, se opravičujem, pozabila navesti.
Drugače pa da, morda čokolada in vse te sladice nimajo trenutnega vpliva na celotno moje zdravje in življenje, lahko pa imajo dolgotranjega!

Hvala za vse odgovore !
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 10. Nov. 2011 13:03

barbie_girl_85 napisal/-a:Je pa res, da mam slabo samodisciplino in hitro ratam odvisna.


podpis.

predvsem je scary dejstvo, da od tega ratas dejaansko odvisen.. sem mela kr hude scene s tem, ceprav nikol nebi rekla, da te cuker tako zjebe.

odvadila sem se tega tezko.. najhuje mi je blo, ko sem delala v cokoladnici (ddd), tam se se valda tudi na polno zredila.. na koncu sem potegnila crto in nehala tam delat.. nasla sem si ful enih zaposlitev, da sem si zamotila misli in pac ja.. se nekaj casa izogibala situacijam, kjer bi lahko bla izpostavljena nevarnosti..

pri meni zal ne deluje tisto: koscek cokolade, da se zadovoljis. al vse ali pa nic. nekaj casa se je treba drzat striktno brez cukra, po enem casu se pa tudi ze da malo kontrolirat tisto zeljo.. :)
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 10. Nov. 2011 15:12

jaz, če že kupim čokolado, pazim, da je taka visoko vsebnostjo kakava, ker je itak majn pojem že v osnovi, ker je manj sladka.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 08. Apr. 2012 19:55

Js cukr ponavad nadomestim s sadjem. Da ne jem vseh teh čokoladic pa kolačkov.. uglavnm ne bom naštevala da ne bom šla kej iskt. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 10. Apr. 2012 8:23

S sladkarijami mam tudi jaz težave. Predvsem s čokolado in s sladoledom. Meni 1l sladoleda ni problem pojest. Pa tudi eno Milko zmazat tudi ni panike. Odrečt pa se temu ne morem. Še dobro da vsaj migam, da se potem to ne pozna na kilah. Ampak dolgoročno vem da to ni OK.
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 11. Apr. 2012 8:56

Uf ta bo pa težka, jaz na žalost brez sladkarij ne morem, probam se brzdat kolikor se da, vendar ne mine da da ne pojem nekaj sladkega. Obožujem pa predvsem Haribo bombone. Ti so mi pa res top!
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 04. Avg. 2012 16:05

Pred približno dvema letoma sem se popolnoma odpovedala prečiščenemu belemu sladkorju. Opistila sem vse sladkarije, pijače....

Kako mi je uspelo? Enostavno...
Začelo se je tako, da sem v eni izmed revij prebrala članek o tem kako je prečiščen sladkor škodljiv in kje vse se nahaja. Ker mi za moje zdravlje ni vseeno, sem se še malo bolje poglobila v to temo.

Tako sem iz prehrane izločila 4 bele smrti (beli sladkor, belo moko, belo sol in mlečne izdelke).

Na začetku ni bilo najbolj lahko. Ampak naredilo mi je klik v glavi in ko sem enkrat prišla čez začetno krizo, potem enostavno nisem imela več potrebe niti lušt po sladkorju....ravno obratno...sladkarije so mi postale ogabne.

Na to temo je napisanih dosti člankov in pa tudi knjig.
Ena izmed njih je SAMOMOR S SLADKORJEM....že naslov je tak, da te mine :)

Priporočam branje kot zanesljivo in trajno obliko zdravljenja odvisnosti od sladkarij!
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 17. Avg. 2012 11:39

Jst sem ukinila sladkor tam kjer ni potrebno - v kavi, čaju, kupujem manj sladkarij za domov, če že npr. frutabelo danes zjutraj, doma pa kakšne piškotke, pa še to ob kavi do 2 in to je to. Najlažje pa je, če tega sploh ni v omari. Potem imaš samo še jabolka na voljo za glodat.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 17. Avg. 2012 12:03

Joj, jaz sem sladkor tudi omejila na minimum pijem samo vodo in ne sladkan čaj itd. Ampak sem opazila, da zadnje čase ogromno meda in marmalade (kao brez dodanega sladkorja) pojem :?
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 26. Avg. 2012 12:16

Kar se tiče sladkarij, nisem nikoli bila nevem kako mahjena nanje. Pač pojedla sem kakšno čokolade, bonbone, ampak seveda v neki normalni meri.
Tudi sedaj (ko še redkeje) pojem kaj sladkega, ne čutim neke potrebe po tem, da bi npr. pojedla celo milko, ko pa mi že npr. 3/4 koščki zadostujejo.

Kar se tiče sladkanja kave/čaja, brez tega pa ne gre. Grenkega ničesar ne spravim v sebe :tot:

Piškote jem vsakih toliko časa, pa tudi takrat jih pojem nekaj malega. Nisem pa nikoli razumela tistih navalov ljudi na celo čokolado/škatlo piškotov, ko jih zmažejo v enem šusu. :D
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 28. Avg. 2012 10:19

jaz mam zelo rada sladkarije, predvsem peciva, edino kar me ne gane, so bonboni. No včasih sem bil v stanju pojest pol pekača peciva naenkrat, potem sem se začela temu odrekat, najperj tako da sem popolnoma nehala jest vse sladkarije. Čez čas sploh nisem imela več potrebe po sladkem, ampak ko sem začela jest npr. pecivo, se nisem mogla ustavit. Šele po kakšnem letu, dveh lahko brez težav pojem en kos torte, eno rebro čokolade, itd. Tako da kar vztrajat punce!
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 28. Avg. 2012 20:03

pa zakaj bi človek rekel stop sladkarijam? :D
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 28. Avg. 2012 20:30

^^ Zdj bom pa zanalašč tih :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov