Jabolčni kis

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 12. Jan. 2007 7:27

Joj, samo ne jabolčnega kisa!
Moj oče je hotel shujšat in je pil jaboljčni kis v mericah pol kisa in pol vode. Na koncu mu je po 3 mesecih začel nagajat želodec, potem še kislina in zdaj je spet na starem. Brezveze. Tudi sama sem probala, ker so rekli, da je zdravo in ni delovalo.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 12. Jan. 2007 8:13

uh, to pa je prava količina. se mi zdi, da je pol pol kar močna "raztopina".

kot ste že nekatere napisale se tudi meni zdi, da kis ni za hujšanje, mogoče kot stranski pripomoček pri hujšanju, bolj pa se mi zdi za pospeševanje prebave. sama sicer nimam blemov z prebavo, pa vseeno zdaj vsako jutro spijem malo kisa (pol cm, nič več) in 1 deci vode. pozneje pa nič več.

kis je res močna zadeva za želodec...
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 12. Jan. 2007 12:09

Laura22081987 napisal/-a: v mericah pol kisa in pol vode


:eek: Se ne čudm, da je meu pol take probleme z želodcem. Praviloma nej bi se dal kisa sam eno veliko žlico na kozarc vode. Js si dam ponavad za kšn centimetr, ne več, k drgač me use peče po grlu k pijm.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 30. Jan. 2007 16:33

Hm....jaz sem si ga danes kupila in ga bom pila s polovičko medu zraven...zjutraj na tešč kot dodatek k 90 dnevni dieti...

Am...koliko nej ga dam v 2dcl kozarc? En prst al eno veliko žlico?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 30. Jan. 2007 16:44

toiko, da ti bo pitno. jaz sem dala približno eno žlico - dve. sem enkrat poskusila z medom, pa mi ni šlo skupaj. čist x okus.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 31. Jan. 2007 9:12

Jaz sem si dala v pol litra velik kozarec eno veliko žlico kisa ostalo pa vodo...lahko dam eno in pol ali dve?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 31. Jan. 2007 10:50

^^Itak da daš loh- sej u 1/2litrskem kozarcu še čutla nauš kisa :D Sicr pa, zakaj piješ sploh iz tolk velzga kozarca? A zarad okusa al zato, da tut spijš čimveč tekočine??
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 31. Jan. 2007 11:17

Men je ašičev kis (pila sm cca. 2 žlice + ogromno vode) čist zjebu črevesno floro in so mi ga prov prepovedal. Zdravnica je rekla da tut ni tok zdravo kukr govorijo... Sploh pa ne za hujšanje. Shujšala nism pa niti grama. Sam nalivala sm se pa si uničla prebavo.
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 31. Jan. 2007 12:01

js sm od jabolčnega kisa sam drisko dobila...pa slabo mi je blo ko sm ga spila... tko da ne hvala (pila sm uno mešansco z vodo in medom)
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 31. Jan. 2007 18:57

Jah jst bom sam ene 14 dni to delala...dala si bom pa dve žlici v pol litrski kozarec...ja dala sem zato v ta kozarec, da popijem več tekočine itak zmer pijem iz tega kozarca, da vem koliko tekočine sem popila čez dan...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Nina <3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 13. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nina <3 » 13. Jan. 2010 22:49

Obujam temo :razz:

Jaz sem se odločila, da bom pila mešanico kisa in vode; na tešče, po zajtrku, pred kosilom, po kosilu in preden grem spat. ker sem prebrala v eni knjigi, da menda telo oz. možgani rabijo neko sestavino ki je v kisu, za hujšanje in da je to najbolj aktivno ko je telo sproščeno/ko spi... bi kar verjela :ja:

Med in kis mi pa ne potegne.. mam raje ašičev kis en zamašek ga dam jaz, pa 2dl vode in spijem.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 16. Jan. 2010 18:59

Pazi,da ne boš pretiravala,če boš pila 5x na dan. To se mi zdi full preveč. Baje sta 2 čajni žlički ali ena velika zjutraj na tešče čist zadost in najbolj učinkovito.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov