Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 10. Jan. 2010 12:46

Tiste, ki pravte da nej se naučim kuhat - ne morem kuhat v stanovanju, ker živim pri lastnici, ki že tako sama kuha in ni placa, pa tudi rekla je, da lahko zajtrkujem pa vse doma, ostalo pa pač ven na bone jest al nekaj. :? Kuhno ma ona zase. :? Zato me je zanimal kej praktičnega.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 10. Jan. 2010 13:03

To je pa res bedno, da si ne moreš nič konkretnega sama skuhat. Kaj pa da bi kak kuhalniček prinesla v stanovanje?

Pa dejansko sploh ne smeš bit v kuhinji?

To je pa res trapasto, js v takih razmerah še živet nebi hotla oz. bi se prej pozanimala in nebi izbrala takega stanovanja.

Pomoje še zmeri boljše na bone jest, kot pa tiste hitre variante. Samo pač tam ne pretiravaj s hrano (ali pa da 2 en obrok pojesta, ker je vedno preveč) in naročaj čimbolj zdrave jedi.

Te bodo te vnaprej pripravljene jedi skoraj več prišle kot bon :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 10. Jan. 2010 13:21

Sej bom včasih kar dostavo naročila. Jem mehiško, tud solate in zelenjave sorazmerno dost, različno... sam zadnje čase mal na "hitro" živim in iščem bližnjice. Ne da ne bi smela bit v kuhinji, ampak dejansko ni placa za mojo hrano in že ko sem se vselila in prinesla svoj pribor in vse za kuhno kar sem mislila da bom rabila, je rekla da si pribor lahko od nje sposodim, ostalega pa itak ne bom rabila, ker ne bom kuhala sama oz. v tem smislu, da je kuhinja rezervirana zanjo, mam pa eno poličko v njenem hladlniku, da lahko vsaj nekaj shranim od svoje hrane. :? tako je naneslo, mam pa mir, tako da mi ustreza tukaj, je pa pač problem s kuhanjem ja...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 10. Jan. 2010 13:34

O kera beda, kakšna zoprna lastnica :S


Kaj pa, če si od doma prineseš stvari, ki jih potem samo pogreješ, pa da imaš vsaj za ene dvakrat, trikrat na teden? Najbrž si študentka, ki greš za vikend domov?
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 10. Jan. 2010 14:00

med vikendi včasih ostajam... ja sej kaj je pa kolikor toliko ok, če pogrejem (nezdravo vem da ni, sam za tu pa tam), ko recimo nimam časa it jest ven al pa čakat na dostavo?
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Jan. 2010 17:25

Abby napisal/-a:
SWEETprinces napisal/-a:cist tko...zadnje case mi pase jest ajdovo kaso...4 zlice surove, ki se jo potem nakuha za en kroznik (se najem) ima le 16 kkcal :) . pa kuha se samo 10-15 min :razz:


A čisto samo ajdovo kašo ješ? Kaj bi pa drugače lahko jedla zraven?


ja uglavnem samo to. ni pa slaba ideja to kar je katja_t_1980 napisala :razz:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Jan. 2010 17:27

popravljam
4 žlice ajdove kase imajo 116kkcal (da ne bom dajala napacnih informacij). ampak tudi to je vseeno malo za en obrok od katerega se najes :)
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 10. Jan. 2010 18:26

*Gaja* napisal/-a:Tiste, ki pravte da nej se naučim kuhat - ne morem kuhat v stanovanju, ker živim pri lastnici, ki že tako sama kuha in ni placa, pa tudi rekla je, da lahko zajtrkujem pa vse doma, ostalo pa pač ven na bone jest al nekaj. :? Kuhno ma ona zase. :? Zato me je zanimal kej praktičnega.


Napisala si, da ne znaš kaj dosti kuhat, potem smo sklepale, da je to problem. Če nimaš možnosti uporabe kuhinje potem bo najbolje, da hodiš jest na bone. Zjutraj in zvečer si pa že lahko pripraviš nekaj kar ni treba kuhat.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 10. Jan. 2010 19:00

saj za zajtrke in za zvečer ni problem, to si že nekaj pripravim. jaz sem mislila za kosilo, ko nimam skos možnosti jest zunaj, kuhat pa tudi ne morem.
Nina <3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 13. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nina <3 » 13. Jan. 2010 18:40

Greš jest na bone pa naročiš veggie jed; ima sigurno manj kaLorij pa mogoče je tudi bolj zdrava (če ni ravno kak pohan sir, pomfri ipd.)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Jan. 2010 22:41

buubbika napisal/-a:Men se zdi to ful zdravo, sam pač smetana je kao mastna


Saj zdrava prehrana itak ne pomeni, da cel dan samo surovo papriko žvečiš. Maščobe so del uravnoteženega jedilnika. Tako da je tvoj recept pomoje čisto kul.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 17. Feb. 2010 12:18

široki rezanci s paradižnikovo omako z mocarelo

na olivnem olju prepražimo malo čebule. Dodamo paradižnikovo mezgo in malo "prepražimo". V omako stresemo kuhane široke rezance in jim dodamo eno pest naribane mocarele (lahko dodamo še svežo rukulo). Premešamo in serviramo na krožnik. Na vrh dodamo list sveže bazilike.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 02. Apr. 2010 6:59

Kuhinjske prigode - klik

S tem receptom se vedno rada pohvalim. Res da ni pripravljena hrana, je pa zelo hitro končana :) v omako lahko vržeš karkoli želiš =) pa bo še zmeraj okusna, lahko samo meso in gobice, ali samo zelenjavo, samo eno vrsto zelenjave... kakor želiš. zraven skuhaš špagete, makarone, riž.... zmešaš... in v pol ure si konec :D zelenjavo vržeš noter čisto na koncu, tako da ostane bolj sveža in obrok je tako tudi bolj zdrav =)

lahko pa tunune špagete :D (tudi približno pol ure)

eno konzervo vržeš v ponvico z olivnim oljem. soliš, popraš, dodaš lovorov list in zaliješ z mlekom. ta čas daš kuhat makarone ali špagete. ko mleko povre, dodaš že skuhane testenine in jih na prižgani plošči še nekoliko pomešaš. In si konec :D
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 04. Apr. 2010 11:55

Sama ponavadi pridem iz šole zelo lačna in si rada nekaj na hitro pripravim.
Ponavadi so tortelini z narezanim paradižnikom, tuno in feto.
Ob malo bolj vročih dnevih pa mi paše paradižnikova solata s tuno in feto :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Maj. 2010 17:29

meni zelo dobra sladica:

Olupljeno banano pomočimo v čokolado in povaljamo po mletih orehih. (narežemo jo prej-povaljamo vsak kos posebej ali pa kasneje). Damo v hladilnik za kako uro ali dve (da se čokolada strdi, ohladi in da se okusi malo premešajo).
Meni je zelo všeč :)
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov