Hitri recepti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

M!NA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 319
Na forumu od: 17. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a M!NA » 23. Jul. 2007 8:56

*tamalla* napisal/-a:a mi lahka kera pove na hitrco recept za testenine carbonara..
prosim :)

POTREBUJEŠ:

- špagete
- sladko smetno
- rumenjak
- sol, poper
- parmezan
- slanino ali šunko
Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 08. Nov. 2007 18:35

Eno vprašanje imam. Ali morajo biti pri morski pici sadeži zamrznjeni in daš tako gor ali kako? Prosim, če katera napiše kakšen dober recept :)
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 08. Nov. 2007 21:55

A ma katera kaksen dober recept za tortilje?
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 09. Nov. 2007 9:47

^ prav za tortilje ali nadev? No, za nadev damo mi obicajno popeceno in na koscke narezano piscancje meso, kislo smetano, salso, nacho sir, papriko popeceno, paradiznik, koruzo, cebulo popeceno... Tko malo popeces meso in zelenjavo pa dodas kaksno omako. Lahko pa das tud tuno not pa nacho sir pa koruzo, na vrh pa kislo smetano... Je cisto odvisno kaj imas rada..
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 09. Nov. 2007 11:57

Jaz delam malo bolj "zahodnjaške" tortilje... :D

1. Piščančje ali goveje meso (lahko tudi oboje mešano ali kaj drugega, kar ti pač paše) razrežeš na trakce, začiniš in popečeš na olivnem olju.
2. Dodaš šampinjone v slanici in jih malo popečeš
3. Preliješ s kislo smetano, malce znižaš temperaturo in pustiš par minutk da se malo pocmari ;)
3. dodaš papriko* narezano na trakce in koruzo in pustiš da se vse skupaj kuha par minutk (vsake tolko lahko malo pomešaš)
4. čist na koncu naribaš malo sira, da je bolj sticky ;)


* jaz dodam papriko bolj na koncu, da se ne preveč zmehča, ker to ni všeč. Če ti je všeč da je paprika ful mehka, jo pač daž že prej, recimo hkrati z gobicami.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 29. Jul. 2008 12:26

Puding s kokosovim mlekom :)

Zadnje čase, ok, okrog enga meseca, odkar sem postala veganka, si ful rada pripravim čokoladni puding s kokosovim mlekom. Skuhaš ga isto, kot s kravjim mlekom-štos je, da kuhaš pač na kokosovem mleku.

Kokosovo mleko narediš ful na izi-v mešalnik/multipraktik(js uporabljam unga majhnega; magic bullet) vsuješ 1 skodelico kokosove moke in priliješ 2 skodelici vode(obvezno tople, da se lažje zmeša). Zmiksaš na največji hitrosti, precediš skozi krpo in cedilo. Nato preprosto skuhaš vrečko pudinga na tem mleku. Meni je res dober, ker se ful navzame okusa po kokosu. Se moram prav nazaj držat, drugače bi ga vsak dan kuhala :D
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 29. Jul. 2008 14:44

^^ aaaaaaaa, super se sliš ! Ravno sem gledala če imam puding pa kokosovo moko in grem ta trenutek nardit. :P Njami. :razz:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Jul. 2008 20:48

prinzessin napisal/-a:Puding s kokosovim mlekom :)

Zadnje čase, ok, okrog enga meseca, odkar sem postala veganka, si ful rada pripravim čokoladni puding s kokosovim mlekom. Skuhaš ga isto, kot s kravjim mlekom-štos je, da kuhaš pač na kokosovem mleku.

Kokosovo mleko narediš ful na izi-v mešalnik/multipraktik(js uporabljam unga majhnega; magic bullet) vsuješ 1 skodelico kokosove moke in priliješ 2 skodelici vode(obvezno tople, da se lažje zmeša). Zmiksaš na največji hitrosti, precediš skozi krpo in cedilo. Nato preprosto skuhaš vrečko pudinga na tem mleku. Meni je res dober, ker se ful navzame okusa po kokosu. Se moram prav nazaj držat, drugače bi ga vsak dan kuhala :D


Sem danes naredila in je res super. :zustimm: Domači so pa tut rekl da je ful bolš kot z navadnim mlekom :wink:
Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 29. Jul. 2008 21:17

^^ No, js sm ga tud.. mmmmmmmm, ful dobro. :D Res dbestično.
ssaaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 31. 10. 2004
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a ssaaby » 04. Avg. 2008 12:05

Jst sm tud nardila ta puding s kokosovim mlekom, sam ni po mojem okusu. Mi je bolj z navadnim mlekom.

A mate kak recept, kjer bi lohk uporabila mozarelo?? Kak na easy?

Zanima me tudi kako se naredi omaka s kumar-ker so glih aktualne v tem času?

No, sej pričakujejo se tud kaki drugi hitri, easy recepti...sladice...mmm
Uporabniški avatar
_*lunca*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 4. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _*lunca*_ » 04. Avg. 2008 12:39

z mozarelo...vem jz 2 taka recepta, sam sta v kombinaciji z zelenjavo...pa sta tak bolj lahki hrani

en je, je tak, da daš mzcarelo na kos paradižnika pa pol vse skupi na kruh(najboljš je francoski kruh)..vmes med paradižnik in kruh lahka še daš šunko...po želji

pol drugi recept je pa, da daš na en krožnik rukolo, pa gor paradižnik, pa na paradižnik gor mocarelo in vse skui preliješ z olivnim oljem...

upam, da ti bo kir od receptov všeč...je pa res bolj lahka hrana to...mozarelo pa lahka drugač upotabiš tut na pici, kr kao najbi bla prava pica z mozarelo
I don't have love to share and I don''t have one who cares...I don''t have anything since I don't have you
ssaaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 31. 10. 2004
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a ssaaby » 04. Avg. 2008 12:52

bom probala to, pa sporočim kak je blo.

A se da tut kaka omakca za testenine nardit al pa kako solatko z mozarelo??
Uporabniški avatar
bucka_*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 8. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bucka_* » 04. Avg. 2008 13:24

moja specialiteta so pa zrezki v omaki pa njoki :D

Greš u trgovino pa kupiš : gobovo juho, piščančje meso, gobice v konzervi, njoke - zmzjene, drobtine

Prvo narežeš meso na kocke, lahk so tud zrezki sm men so kocke bolš, jih prepršažiš na olju, ter vodo dolivaš do takšne mere da meso malo vreje v vodi da se zmehča.. pol pa malo zapečemo meso pa dodamo gobovo juho ful manj juhe pač počasi dodajajte da vidite kk bo okus, iz konzerve precedimo gobice ter jih speremo z vodo da nimajo ˝ugabnega˝okusa po konzerevi.. po možnosti lahk še solite če vam gobova juha ni dovoj solena, pa če ni dovolj gosto zmešate vodo in moko ter dodate da se omaka malo zgosti.
Vmes smo že dali kuhat njoke. ko priplavajo na vrh so kuhani! v ponvo damo malo olja dodamo drobtine ter jih prepražimo. Njoke vsujemo v ponev da se droptine primejo na njih :)

To znam najboljš narest :)
Uporabniški avatar
_*lunca*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 4. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _*lunca*_ » 04. Avg. 2008 14:59

ssaaby napisal/-a:bom probala to, pa sporočim kak je blo.

A se da tut kaka omakca za testenine nardit al pa kako solatko z mozarelo??



ja lahka daš...daš zeleno solato, rukolo, papriko, paradižnik, pa pol mozarelo...
I don't have love to share and I don''t have one who cares...I don''t have anything since I don't have you
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 04. Avg. 2008 15:09

mene pa zanimajo enostavni (in dobri :wink: ) recepti za kuhanje v kampu,seveda poleg klasike kot so testenine,ocvrta jajca,čokolešnik in podobno... mela bom samo en kuhalnik,tko da bi bla vesela kakšne ideje

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov