Žgane pijače

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali pijete žgane pijače?

Da.
30
63%
Ne.
7
15%
Občasno ob posebnih priložnostih.
11
23%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
anjica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anjica » 23. Feb. 2009 12:11

MissBitch napisal/-a:
anjica napisal/-a:obožujem malibu :D

zdj sm pa zasledila da obstaja tut malibu z okusom ananasa, banane, manga... a mogoče kdo ve kje se da to kupiti?


vem da obstaja z okusom ananasa in manga in da se ga dobi v leklerju... meni je ananasov boljši od kokosa, se kar solidno meša z anansovim sokom, ampak nasplošno nisem ljubitelj malibujev...



o ful fajn, hvala, bom šla pogledat
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 23. Feb. 2009 13:13

Največkrat jegra, čistga ali pa s coca-colo. Drugač pa še malibu-kolo ali malibu-sprite. Če ni druzga, potem tud kšno viski-kolo (ampak z zelo velik coca cole), jabi vodko, nikakor pa ne prenašam več tekile. Zelo redko padejo kšne borovničke, malince, ribez, ampak to res enkrat na leto mogoče kšn kozarček.
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 28. Feb. 2009 18:01

Jaz pijem vodko samo z gostim sokom. Najbolš jagodni, gre pa tud breskev. Z juicom je preveč okusa po alkoholu.
Drugač mi je od vodk najboljša absolute, po možnosti z okusom vanilije. Po kakšnih cheap vodkah (ala trojka) mi je vedno slabo...

Pol so pa tle še koktejlčki. Zmaga cuba libre, dobre so mi tud jagodne margerite.
Doma si pa dostkrat nardim martini koktejl (vem da ni žganje, da ne bom kregana ;)). Daš v kozarec koščke limete, mal speštaš, led, martini, do vrha pa schwepes bitter lemon. Full dobro. Sploh za tiste, ki jim žganje obrača želodec, ker ni tok močno.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 27. Sep. 2012 11:09

Ja, kej se zvrne na vsake toliko.
Včekrat razkužim s kakšno mehkejšo rakijo, drugače pa viski, beli rum pa likerji.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Sep. 2012 12:07

sem brala, da vas veliko pije viski z ledom, kar je pravzaprav popolnoma narobe. Viskiji se pijejo v "tulipanastem kozarcu" in z dodano žličko vode, da se razvije vonj in aroma.
Ampak dobro, saj večinoma žganih pijač ne pijemo ravno zaradi dobrega okusa :)
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 27. Sep. 2012 12:58

majchy84 napisal/-a:Največkrat jegra, čistga ali pa s coca-colo. Drugač pa še malibu-kolo ali malibu-sprite. Če ni druzga, potem tud kšno viski-kolo (ampak z zelo velik coca cole), jabi vodko, nikakor pa ne prenašam več tekile. Zelo redko padejo kšne borovničke, malince, ribez, ampak to res enkrat na leto mogoče kšn kozarček.


Heh, kako se stvari spremenijo v dobrih treh letih - ne pijem čisto nobene žgane pijače več, ker ne smem - pa mi včasih ful zapaše, da bi kakšnega zvrnila :cry: Najbližje žganemu sem, če naredim mini požirek brinovca, če me ful boli želodec, ampak se lahko potem za tri ure samo še uležem :roll:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 27. Sep. 2012 13:56

Uuuu, pa si našla svoj ta star post. :)

Nisem vedla za viski, sem mislila, da veljajo le za konjak taki kozarci.
Za viski je pa že kar nekakšna praksa, da kar avtomatsko dobiš led.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Sep. 2012 14:18

Leto 2009:
*mala* napisal/-a:Po tanovm ne pijem več vodka + juice :D se mi od včeri zamerla.
Še zmeri tekile all the way :)


Ni dolg veljalo prvo. Še zmer večinoma vodka+jabolčni/red bull/juice, ali tekila, ali sam jeger.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 27. Sep. 2012 14:36

hahah :D dbest :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Sep. 2012 16:02

*mala* napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Po tanovm ne pijem več [vstavi poljubno] :D se mi od včeri zamerla


Ni dolg veljalo prvo.
No kidding, teh besed izjavljenih "dan kasneje" ni resno za jemat :D

Men vsake toliko viski prav zelo paše :oops:
(ja, žal s kokakolo - kar je tudi edini primer, ko se mene vidi pit kolo, heh)
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 27. Sep. 2012 19:17

Mene je mal minilo glede teh pijac. Mi je pa kul kdaj naredit koktejl. Za obiske ali ko se kaj dogaja, tak za vzdusje. Imam mini "laboratorij" za jih ustvarjat. Najlubsi so mi taksni ki se ful dobro pobarvajo in z dosti sadja. Da so lepi na pogled. :D Pa vecino jih kar na blef zmesam kakor se mi zdi pa pridejo kar kul. Odteh nezmesanih zadev sta mi najboljsa martini pa sangria.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 27. Sep. 2012 20:19

Domače borovničke in limonce. Pa prej ste nekatere omenjale martini (sam mora nujno imet olivo zraven), mi je kar žal, da so štacune zdle že zaprte... :D Ostale žgane zadeve so pa ponavad samo degustativne narave (sploh jegru ne nasedam nikol več, pa tega se držim že skoraj eno leto, he he).

Ne bom pa nikol pozabila borovničk iz bratislave. Ble so prozorne...in zanič, da se ti je želodec obrnu že samo da si flašo na deleč povohal :/
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 21. Okt. 2012 10:11

Moje pijačke pa so: gin tonic v poletnih večerih, jack cola, jager cola v zimskih, havana cola vedno

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov