Energijski napitki

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Natashaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Natashaa » 17. Apr. 2009 10:21

lelija napisal/-a:Energijske pijače so strup za telo in še zanič so. Če jih pijemo je imamo večjo možnost, da nas zadene srčna kap (lepi kri- pride do krvnega strdka). Pijača vsebuje kofein in tavrin, ki je kot nekakšen protistrup (uporablja za zdravljenje srčne kapi).

Tako kot na hrvaškem, ko je ena punca umrla zaradi prevelike količine zaužite energijske pijače( odpoved srca)..


Moj je imel obdobje, da ko je šel ven,je ponavadi vedno ta red bull pil...in so se mu čez čas začele roke lupat (dlani) in potem je 1x šel k zdravnici..in ga je dala na te neke preiskave...in mu je takoj rekla če pije energijske pijače..
Da je to lupljenje rok povzročil ta red bull.. In od takrat ga več ne pije..
Ne samo to, da je škodljiv...Koliko sladkorja z eno pločevinko te pijače zaužijemo....PREVEČ.
Uporabniški avatar
levinja23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a levinja23 » 17. Apr. 2009 12:06

Energijskih pijač ne pijem pogosto, mogoče mi bolj pašejo poleti ko je vroče, drugač se jih pa izogibam če se le da. Je pa res d na kaki žurki paše kdaj kakšna red bull vodka, čeprav vem d je to ful škodljivo. Uglavnem ne bi bla nč jezna če energijskih pijač ne bi več prodajal...bi kamot zdržala brez :)
petrca8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 9. 7. 2009
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a petrca8 » 10. Jul. 2009 17:18

Jih pijem bolj pogosto zadnje mesece. Redbull classic, ali sugarfree - ta mi najbolj pase, ker so vsi ostali energy drinki cist presladkani in so mi :tot: ... Vcasih ce nimajo na zalogi v nasem malem Mercatorju redbulla, vzamem M-energy drink, zelooo zeloo redko Sharka.
Zadnjic sem prvic kupila BURN drink -omg KOOOK je pa to sladko, za bruhat res...
Vem da ni najbolj zdravo, ampak kavin okus se mi po dolocenem casu zagravza in takrat mi najbolj prav pride Redbul...
hippo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 23. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a hippo » 10. Jul. 2009 21:25

men se zdijo pa te energy drinki tok sladkii.. mam iskreno rajši normalno vodo, sej zapaše kdaj ampak REDKO
Uporabniški avatar
Miss_S
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 29. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_S » 11. Jul. 2009 21:32

včasih ko zapaše pijem pa M- energy napitek, ali pa Shark suger free mi je najboljši :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 13. Jul. 2009 16:57

Ne prakticiram sploh. Presladko, preumetno, prekalorično.

Sm si pa usa naudušena nabaula Che Guarano. In me nč ne useka.
Klasika, konjski organizem, običajni odmerki zdravil pa takih in drgačnih "pripomočkou" mi nikol (če sploh) ne zadoščajo.

Eh. Več sreče s kšno novo formulo.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 13. Jul. 2009 20:36

Mi2 z Mojim kr redno pijeva Sugar Free Red Bull. Ušeč nama je, ker naju sprau usaj malo pokonci in nama da energijo pa še okus je fin. Čeprau ste me zdej s temi smrtmi in ostalim kr mau prestrašle... Slika
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 13. Jul. 2009 21:47

fun napisal/-a:Mi gre pa grozno na živce, da me prevelike količine teh pijač hitro obsodijo na dolgotrajno druženje z vc školjko :? ... Ne vem, ta kofein preveč pospeši prebavo... :?

Ravno zaradi tega (no ja, ne samo zaradi tega), jaz ne pijem več energijskih napitkov. Sicer jih nikoli nisem veliko pila, je pa bilo leto in pol nazaj obdobje, ko sem pila red bull vodke in sem imela potem vedno težave s prebavo in sem najprej mislila, da je to od alkohola, ampak sem kmalu ugotovila, da je od red bulla. Od takrat ne pijem več nobenih energijskih napitkov in nobenega alkohola, ker imam že brez tega (pre)hitro prebavo in ne rabim še "pospeševalcev prebave".
Uporabniški avatar
smrketa90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 22. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a smrketa90 » 22. Jul. 2009 20:42

če bi bil Red Bull tako zelo strupen bi bil Gregor Schlierenzauer že mrtev
:lol:
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 22. Jul. 2009 23:47

^^Glej, jaz ne pravim, da je zelo strupeno. Človeku z normalno prebavo verjetno ne bo energijska pijača povzročila nobenih težav, tistim z občutljivo prebavo bo pa že nekaj "manj strupenega" povzročilo velike probleme... Meni energijske pijače škodujejo, zato jih ne pijem. Če pa tebi ne škodujejo, jih pa kar pij.
MIHAPIHA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 21. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a MIHAPIHA » 25. Avg. 2009 8:45

jaz iščem energijske napitke tukaj
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 25. Avg. 2009 8:53

^^mislim da govorimo mi o drugačnih energijskih napitkih :D

lihkar pijem energy drink iz lidla (mixxed up) .. meni je tako al tako vse isto, od red bulla do sharka, mercatorjevega energy drinka .. včasim sm kupovala v sparu v plastenki liter pa pol (mislim da je thor al nekaj takega) :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Avg. 2009 9:18

^^ Meni so pa popolnoma različni. Shark in Mercatorjev sta mi absolutno presladka (pa nekam velike mehurčke imata, al se to sam meni zdi), Hoferjev isto. Najboljši je navaden Red Bull- bi ga komot prepoznala z zaprtimi očmi.

Se pa odvajam od Red Bulla. Spijem mogoče enega na mesec, včasih je bilo pa vsaj nekrat na teden.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Avg. 2009 10:34

Ah ne, nekoč sem kdaj pa kdaj še spila kakšno, ko smo se pozno zvečer vračali s kakšne tekme, zdaj pa me ne spraviš več, da bi pila to sranje :razz:
Škodljivo pa še zanič je. Raje popijem malo hladne vode, da te zbudi, pojem jabolko.. karkoli drugega, samo teh energijskih napitkov ne.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 25. Avg. 2009 13:56

Jih ne pijem. Baje niso zdravi in redijo. Sama pa nimam potrebe po njih in so mi zanič.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov