En dan v tednu brez mesa

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 13. Avg. 2009 13:41

softTouch napisal/-a:haha, vsakič znova me presenča kolk ljudi tukaj gor ne zna brat med vrsticam. kaj ste to še osnovnošolke al kaj?


Samo res ne znajo brat. Iz zgodbe o mesu preidejo na pretepanje. In to takšne ženske, ki v drugih temah pišejo kako so jih starši tepli. Res ne vem kje živijo. Potem se pa zgražajo nad enim povprečnim slovenskim dekletom, ki fantu skuha kosilo. Ja ene pač še znajo kuhat ne.
ines_ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 21. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ines_ka » 13. Avg. 2009 15:08

matr, šele zdj sm vidla da sm se tolk razjezla da sm 3 odgovore poslala :D :D :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 13. Avg. 2009 15:43

ana27 napisal/-a:Samo res ne znajo brat. Iz zgodbe o mesu preidejo na pretepanje. In to takšne ženske, ki v drugih temah pišejo kako so jih starši tepli. Res ne vem kje živijo. Potem se pa zgražajo nad enim povprečnim slovenskim dekletom, ki fantu skuha kosilo. Ja ene pač še znajo kuhat ne.



Torej po tvojem mnenju sploh ne smemo govoriti o pretepanju? A je to kšna sveta beseda, ki se jo lahko uporablja samo v praksi?
Povprečno dekle? Mogoče v starih časih, dandanes pa mislm da smo že tko napredni, da lahko tudi - o moj bog - fant punci skuha kosilo in ne obratno. ;)

In kaj ma veze to, kje živijo, s pretepanjem? Ne vem, razjasni, ker si že dvakrat to ponovila in me res zanima :D

In mislm da bolj ti ne znaš brati, ker si dojela, da densy zagovarja pretepanje (?) iz njenega posta, ki je bil namenjen nečemu totalno drugemu.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 13. Avg. 2009 16:45

ana27 napisal/-a:
softTouch napisal/-a:haha, vsakič znova me presenča kolk ljudi tukaj gor ne zna brat med vrsticam. kaj ste to še osnovnošolke al kaj?


Samo res ne znajo brat. Iz zgodbe o mesu preidejo na pretepanje. In to takšne ženske, ki v drugih temah pišejo kako so jih starši tepli. Res ne vem kje živijo. Potem se pa zgražajo nad enim povprečnim slovenskim dekletom, ki fantu skuha kosilo. Ja ene pač še znajo kuhat ne.



Vse kar lahko rečem: :lol:

And just when I thought I've seen everything :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Avg. 2009 20:34

koliko prispevkov za v temo izjava dneva :rofl:
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 13. Avg. 2009 21:47

sončk napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Samo res ne znajo brat. Iz zgodbe o mesu preidejo na pretepanje. In to takšne ženske, ki v drugih temah pišejo kako so jih starši tepli. Res ne vem kje živijo. Potem se pa zgražajo nad enim povprečnim slovenskim dekletom, ki fantu skuha kosilo. Ja ene pač še znajo kuhat ne.



Torej po tvojem mnenju sploh ne smemo govoriti o pretepanju? A je to kšna sveta beseda, ki se jo lahko uporablja samo v praksi?
Povprečno dekle? Mogoče v starih časih, dandanes pa mislm da smo že tko napredni, da lahko tudi - o moj bog - fant punci skuha kosilo in ne obratno. ;)

In kaj ma veze to, kje živijo, s pretepanjem? Ne vem, razjasni, ker si že dvakrat to ponovila in me res zanima :D

In mislm da bolj ti ne znaš brati, ker si dojela, da densy zagovarja pretepanje (?) iz njenega posta, ki je bil namenjen nečemu totalno drugemu.


Samo ene pa mislite, da ste pametne. A se tebi sploh ne da dopovedat, da bluziš nekaj kar ni nihče napisal!!! Kdo pravi, da moški ne sme kuhat. Pol teme se piše o tem, da ni nič čudnega, če ženska skuha kosilo tudi za moškega, in da nekateri pač ne kuhajo, ker imajo drugo delo, itd. Ti pa tega ne dojameš.
Ja kje se pa pretepajo v družini se je pa res za vprašat kje živijo, oz. v kakšnem času živijo - zate ker ne razumeš posta.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 14. Avg. 2009 0:36

ah djte no, za drek prštukat je use dobr :lol: hahaha
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 14. Avg. 2009 7:56

chiqqa napisal/-a:ah djte no, za drek prštukat je use dobr :lol: hahaha


Imaš čisto prav :)

Brez veze se tukaj nekaj bunit. Vsak zase ve kaj mu odgovarja jesti, vsak ima svoj dogovor kdo bo kaj delal,...

Eden nekaj rad je, drugi drugo, in če imaš nekaj rad zakaj si tistega ne bi privoščil? Navsezadnje živimo samo enkrat.
Jaz osebno ne maram kurjega mesa, ker sem bila enkrat na eni piščanjčji farmi in takrat se mi je vse to zagnusilo. Piščance krmijo z iztrebki od goveje živine, ker so vmes pomešana tudi krmila, ki jih živina strese. Poleg tega so piščanci nabasani v kletke in to se mi res smili.
Rada pa imam meso od goveje živine, ki se normalno prehranjuje s travo (frišno ali suho), ne neko silažo.

Vsekakor se pa mesu ne bom odrekla, ker ga imam rada.
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 14. Avg. 2009 10:24

Večina ljudi se le težko upre hamburgerjem, še posebej v Ameriki, je to kar standardni obrok, kjub temu da vsi vemo da to ni najboljša izbira hrane....

Ja in v hamburgerjih je meso?? Ne se hecat :lach:
Meso res ni zdravo, če je meso za vas hrenovka, polike, paštete :lach: (sami konzervansi :D ... pa celulit :D ...)
Vemo kakšna je v večini vzreja živali v Ameriki, tako da če tam živiš je res boljše da si vegič.
Drgač pa lahko pridete vegiji k men na pršut ali pa domačo salamo, pa bomo vidl kak dolg boste še vegiji. Pa k ste tolk pametni glede solat.. Zelena solata recimo vsebuje vlaknine, te ti pa želodec narazn držijo, da lahko čimveč poješ, tak da če kdo misli, da bo shujšal če bo veliko solate pojedel :lach:
Danes je pa toliko bolezni zato, ker je že vse napol umetno.
Od tega, kar boš ti dal v usta je odvisno, kako zdrav boš.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 14. Avg. 2009 10:38

LaHauteCouture napisal/-a:Danes je pa toliko bolezni zato, ker je že vse napol umetno.
Od tega, kar boš ti dal v usta je odvisno, kako zdrav boš.


Se ne strinjam. Toliko bolezni je, ker je toliko ljudi pod stresom. In kdor ni pod stresom - vsaka mu čast.. Takim ljudem ne more nič prit do živega, pa če jejo bio hrano, al če jejo največje sranje.
Eni jejo fast fooda tolko da samo gledam, pa so bolj zdravi od mene, ko pazim, da jem čimveč zdravega...tak da ni nujno da je hrana odgovorna za bolezni.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 14. Avg. 2009 10:53

LaHauteCouture napisal/-a:Večina ljudi se le težko upre hamburgerjem, še posebej v Ameriki, je to kar standardni obrok, kjub temu da vsi vemo da to ni najboljša izbira hrane....

Ja in v hamburgerjih je meso?? Ne se hecat :lach:
Meso res ni zdravo, če je meso za vas hrenovka, polike, paštete :lach: (sami konzervansi :D ... pa celulit :D ...)
Vemo kakšna je v večini vzreja živali v Ameriki, tako da če tam živiš je res boljše da si vegič.
Drgač pa lahko pridete vegiji k men na pršut ali pa domačo salamo, pa bomo vidl kak dolg boste še vegiji. Pa k ste tolk pametni glede solat.. Zelena solata recimo vsebuje vlaknine, te ti pa želodec narazn držijo, da lahko čimveč poješ, tak da če kdo misli, da bo shujšal če bo veliko solate pojedel :lach:
Danes je pa toliko bolezni zato, ker je že vse napol umetno.
Od tega, kar boš ti dal v usta je odvisno, kako zdrav boš.


:gut:

V Ameriki res jedo samo nezdravo hrano na hitro pripravljeno. Saj kdaj tud sama sežem po hamburgerju, ampak to kdaj za vmes, ker je dober.

Nekih poli salam tud jaz ne maram (itak saj ne jem piščancov).
Se mi pa zdi, da je najbrž bolj zdrav domač pršut kot kupljena 10x prešpricana solata, če pogledamo še iz tega zornega kota.
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 14. Avg. 2009 11:17

Lady_Cristina napisal/-a:
Se ne strinjam. Toliko bolezni je, ker je toliko ljudi pod stresom. In kdor ni pod stresom - vsaka mu čast.. Takim ljudem ne more nič prit do živega, pa če jejo bio hrano, al če jejo največje sranje.
Eni jejo fast fooda tolko da samo gledam, pa so bolj zdravi od mene, ko pazim, da jem čimveč zdravega...tak da ni nujno da je hrana odgovorna za bolezni.



Ja stres je kriv, ko si enkrat pod stresom, ne boš ti zdravo živel, se prehranjelal, pa smo spet tam...
Tudi tisti, ki jejo ogromno fast fooda, poglej jih čez par let, če bojo še tak zdravi.
Jaz nisem pod stresom. Odvisno je tudi od tega koliko si že v življenju dal skoz, če so s tabo prej skoz v rokavicah delal, potem valda da boš pod stresom, ko boš prišla v novo okolje, nov način življenja in bodo od tebe naenkrat veliko zahteval.
Stres je bolj posledica tega, kako imaš v glavi pošlihtan..
zala123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a zala123 » 17. Avg. 2009 9:24

En dan v tednu brez mesa se mi zdi, da je v Sloveniji čisto normalen pojav, v Ameriki najbrž res ne. Poznam ljudi, ki ga sploh ne jedo in tudi takšne, ki živijo skoraj samo od mesa.
Sama nisem hud pristaš mesa, vendar bi bila težko brez njega. Obožujem dunajski zrezek, zrezke v omakah, pečenko, jedi iz mletega mesa, čevapčiče in še kaj bi se našlo. Na jedilniku ga imam večkrat, a mi zadostuje manjša količina.

In če še sama zaidem iz teme kot ste nekateri... Mislim, da je trenutni čas in trend takšen, da mora za štedilnik stopiti tudi moški. Kajti, če tudi ženska hodi v službo, potem naj tudi moški opravlja gospodinjska opravila. Nepošteno bi bilo, da bi bil moški po službi prost, žensko pa bi čakala še vsa hišna opravila. Kakorkoli že je, delo si je treba pošteno razdelit, ne da je nekdo polovico dneva prost, drugi pa ima kup obveznosti. Mogoče je lahko stvar dogovora kaj bo kdo počel. Navsezadnje pa ni slabo, če znamo postoriti še kaj drugega kar ne bi bilo obvezno, ker se lahko nekoč znajdemo v dilemi, če ostanemo brez partnerja.
V svojem krogu prijateljic pa opažam, da je vse več takšnih, ki mogoče ne postanejo ravno prikljenene za štedilnik, vsekakor pa za hišo, oz. fanta. Ko najde 1001 izgovor zakaj nima časa na pijačo z nobeno od prijateljic več, čeprav vse vemo, da je razlog drug.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 18. Avg. 2009 10:58

:rofl: svašta česa use ne obdelate v eni tko trivialni temi kt je tale... zdej sam še čakam kaj bo kdo najdu povezavo med za razmnoževanje dezinteresiranimi pandami in enim dnevom na teden brez mesa :lol:

drgač pa back to the subject... men ni noben problem tud po ceu teden zdržat brez mesa... u bistvu mi je to že stalna praksa ker mesa (razen perutnine) sploh ne maram preveč in ga jem res sam na usake kvatre enkrat
The secret of success is consistency of purpose.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov