Dnevni obroki

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Katere obrok je pri vas največji ?

zajtrk
7
7%
kosilo
90
84%
večerja
10
9%
Skupaj glasov : 107

Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 02. Jul. 2007 21:47

Kosilo je moj največji obrok dneva.. večerja manjši..zajtrk najmnajši :D vem vem, bi moral bit obratno bla bla, pri meni pač ni in počutim se ok :)
Uporabniški avatar
TiGy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TiGy » 02. Jul. 2007 21:57

Kosilo moj največji in po možnosti veliko kdaj tut edini obrok.Pač enostavno nisem lačna :wink:
Uporabniški avatar
Leann
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leann » 03. Jul. 2007 2:20

Odvisno od dneva in razpoloženja. Dostikrat se zgodi, da sploh nič ne jem po cel dan ali pa imam le kak prigrizek (kako jabolko, košček ali dva prepečenca...); včasih si celo privoščim normalen (kuhan) obrok... Običajno pa je tako, da pojem nekaj enkrat dnevno, potem pa samo veliko pijem. No ja, so pa tudi dnevi, ko vsake pet minut nekaj žvečim...
I know there's no forgiveness for the things I've said and done; at least I know what I am and I'm not the only one
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Jul. 2007 14:22

Leann napisal/-a:... včasih si celo privoščim normalen (kuhan) obrok...


:eek:
(ne buljim zato, ker si privoščiš topel obrok, ampak zato, ker to storiš le občasno)
:eek:
Uporabniški avatar
Claudia22
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 327
Na forumu od: 18. 12. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Claudia22 » 03. Jul. 2007 15:52

Jaz jem 5 obrokov dnevno.

Jem zajtrk (4 krekerje pa kavo), pol malica (jogurt/musliji/corn flakes/tud kak sendvič/sadje), kateremu sledi kosilo, ki je pri meni najobilnejši obrok dneva (tu ponavadi piščanje ali puranje meso, če le gre, brez prilog, če pa že, pa sem udarjena na riž, solata, aja, pa seveda juha), nato spet malica, tokrat popoldanska (podobno kot dopoldan) in še večerja, za katero pa spijem beljakovinski napitek. Vsak dan namreč telovadim (ali fitnes ali vadba doma).

Si pa privoščim tud čokolado pa sladoled pa pico, samo to bolj redko oz. takrat, ko mi paše, takrat se recimo da ne šparam ravno. :D

S tem stilom prehranjevanja in vadbe mi uspe vzdrževati idealno težo, obenem pa mi prinaša tudi dobro počutje v mojem telesu in zdravo mero samozavesti oz. pozitivno samopodobo. :)
" I am FREE no matter what labels you put on me. I am a no-name brand human being." (Simone Hudson)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 03. Jul. 2007 16:17

Jaz imam 6 - 8 obrokov dnevno. Si ne predstavljam več drugega načina. :D
Uporabniški avatar
Kiwy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 2. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kiwy » 03. Jul. 2007 16:49

zdj med počitnicami je moj prvi obrok okol 12h al pa poznej (rada dolgo spim :D) potem mam pa še ene 5, 6 včasih tud 7 obrokov (vse do polnoči) :D pač rada jem ... :D
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 03. Jul. 2007 17:32

med šolskim letom ne jem zajtrka, ker se mi ne ljubi zjutrej in rajš v šoli pojem malco. zdej ko sm pa frej pa jem zajtrk, ki pa ni obiln, ampak glih tok da želodec zalaufa :) kosilo je najobilnejši obrok dneva, večerja pa ne jem. vmes pa skos nekej grickam, čeprov vem, da to ni dobr ...
Uporabniški avatar
Zoey
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 7. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zoey » 03. Jul. 2007 17:37

Ko sem doma vedno nekaj iščem,tko da mam več majhnih obrokov skoz dan,razen zajtrk ponavadi prespim;nikoli pa ne jem pozno zvečer... :D
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 03. Jul. 2007 18:36

Pri meni je zajtrk obvezen del dneva. ne glede na to kdaj ustanem jem zajtrk. Ali jem kosmiče, kos kruha z kakšnim namazom, paštetko,.. če sem v službi dopoldne, jem okoli 11h maico, ponavadi je to kakšen sendvič :? ni sicer zdravo vem,..ko pridem domov pa obvezno topel obrok z veliko solate. Za večerjo če jem pojem kakšen jogurt, sladoled,... Če delam popoldne jem zjutraj zajtrk, potem topel obrok ala malico, potem v službi sadje, jogurt,.pač nekaj lahkega, vmes pade tudi kakšen cukr :oops: , zvečer odvisno kdaj pridem domov mogoče juho ali pa jogurt,...
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Leann
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leann » 03. Jul. 2007 22:57

:eek:
(ne buljim zato, ker si privoščiš topel obrok, ampak zato, ker to storiš le občasno)
:eek:[/quote]

Hm ja, razlog: E.D.- eating disorder
I know there's no forgiveness for the things I've said and done; at least I know what I am and I'm not the only one
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 04. Jul. 2007 16:13

Jz sem se odločila, da se bom potrudila imeti 6 manjših obrokov na dan
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 04. Jul. 2007 18:08

Jaz ne vem kateri bi izbrala za najobilnejši obrok dneva...Dala sem sicer kosilo, ampak če mene vprašate je vse nekako podobno...

Zajtrk mam med tednom ob 8-9 (če sem v službi ali na faksu)....Če je vikend pozneje, okrog pol desetih. Jem kako žemljico z namazom, marmelado,pašteto...ali pa dam notri pičančje prsi....Najraje mam maslene štručke. Dostikrat jem kosmiče z jogurtom.
Potem imam do kosila ene dve malici. Ena je običajno kos sadja (nektarina npr) druga pa odvisno...če sem lačna pojem kak puding,skutko, drugače pa spijem kakav.
Kosilo jem res malo no...Krožnik juhe, potem krompirja za eno navadno žlico če je,pa minimalno mesa če je zraven (1/3 zrezka) pa dosti solate.
Potem malica...Kaj pa vem, spet kos sadja al pa kako sranje...Pest čipsa recimo...Včasih sploh nič,odvisno kje sem...Včasih na hrano kar pozabim.
Večerjam pa podobno kot zajtrk. Kos kruha/žemlja z tistim kar mi prvo pride pod roke.

Jem ko sem lačna in nikoli se ne bašem. Sladkarij in peciv ne jem, razen če kdo ponudi malo, ali če je kaka prilika.

Redim se pa ob taki "go with the flow" hrani tud ne. Sem mela že začetno fazo anoreksije lani,pa obsedenost s šoprtom potem,pa zdravim prehranjevanjem...Ko sem dobila fanta se nisem več mela časa ukvarjat s sabo in zadnji mesec jem kar mi paše (sam pač ne veliko sladkega,mastnega pa itak ne jem).Ne gledam več na to da zvečer ne bi jedla OH...Skratka...Jem kar mi pride pod roke/zapaše :) And I feel great!
Uporabniški avatar
*nAughTykA*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *nAughTykA* » 04. Jul. 2007 19:35

Js za zajtrk jem ponavadi jogurt s kosmiči, za malico sadje, za kosilo zdle poleti večinoma zelenjavo pripravljeno na različne načine, za večerjo pa spet sadje...
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 02. Mar. 2009 15:48

Če se le da jem trikrat na dan. Zajtr je skoraj obvezen, nekje od 8.00 - 10.00 moram nekaj pojesti, če ne mi je slabo. Če sem doma pojem malo več, če sem na faksu le sendvič. Kosilo je ponavadi največje, večerja pa odvisno kdaj je bilo kosilo. Učasih, če je kosilo pozno, okrog 16.00, potem ne večerjam.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov