Alkohol

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kolikokrat posežete po alkoholu?

Vsak dan.
0
Brez glasov
1-2krat na teden.
9
17%
3-5krat na teden.
1
2%
Nekajkrat na mesec.
25
47%
Nekajkrat na leto, samo ob posebnih priložnostih.
18
34%
Nikoli.
0
Brez glasov
Skupaj glasov : 53

IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 29. Dec. 2006 22:15

Slovenija je v porabi alkohola visoko na lestvici Evropskih držav. Povprečni prebivalec Slovenije starejši od 16 let letno popije približno 15 litrov čistega alkohola kar znaša okoli 150 litrov vina.

Kakšne izkušnje imate z alkoholom vi?

Se vam zdi da smo Slovenci prepogosto preveč vinjeni?
Raziskave so pokazale da je to tudi pomemben razlog, da smo v številu prometnih nesreč ravno tako visoko. Včasih zato umirajo ljudje , ki niso nič spili, pijani pa preživijo.

Posegamo po alkoholu zaradi notranje stiske ali zgolj taradi želje po bolj sproščenem vzdušju na zabavi..ali preprosto zato da se počutimo v družbi ql?

Kako visoko nas pomagate dvigati vi?
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 30. Dec. 2006 8:53

Jst preveč izkušenj z alkoholom nimam. Tko sm pa tja na kakšnih žurkah kei spijem...ponavad ni kakih posledic, sam se je pa ž nardil d sm mela pol mucka.Drgač se mi pa zdi d ga slovenci v povprečju kr dost pijemo.Tko rekoč vse taka praznike, rojstva, smrti zalijemo :D
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 30. Dec. 2006 11:07

Men alkohol sploh ne paše. Šele zdej sm ugotovila, da ko smo vn hodil dve, tri leta nazaj, da sem očitno pila zato, ker so tudi drugi. In za vedno se mi je zagravžal vonj vodke in rumenga fruca skup :?
Če včasih odprem kašno pivo kje, al pa naročim, samo če kupim piksno pol nekak ne spijem do konca. Alkohol mi res ne leži no, mrbit kašne breezer varijante, pa bandidos light lemon, ostalo pa no-go.
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 30. Dec. 2006 12:30

urszika napisal/-a:Men alkohol sploh ne paše. Šele zdej sm ugotovila, da ko smo vn hodil dve, tri leta nazaj, da sem očitno pila zato, ker so tudi drugi.


Jaz isto. Po žganem me je itak skor vedno želodec bolel. Tak da sem zdaj kr na sokecu vedno. Mogoče tu pa tam kak kozarček, drugač pa ... ne več. Pa ne ker bi se mi alkohol zameril, ker bi mela slabe izkušnje (bruhanje, črpanje, karkoli), ampak mi enostavno ne paše več.


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 30. Dec. 2006 13:33

Sj men tud žgane ne pašajo.fuj brezveze. Če že pol pijem cvičk:)
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 30. Dec. 2006 15:05

To je čist odvisno, pač pridejo obdobja k ni nobenga alkohola na vidiku, al pa pridejo obdobja kot so nov let pa to, pol je pa treba it kej nazdravt, tko da vinčk zakon..sam use v zmernih količinah :)
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 30. Dec. 2006 15:08

Jst bom pa rekla da alkohol pijem nekajkrat na mesec, pač ko gremo vn. Pa tut kaki rojstni dnevi pogosto padejo. Zdej pa učasih je to 1× na mesec, učasih pa 4×. Čist odvisno. Mi pa drugač bolj pašejo žgane pijače kot recimo vino. Čeprav tut vino pijem, ampak če izbiram pol so žgane. Pa pivo si tut kdaj pa kdaj prvoščim :)
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 30. Dec. 2006 15:30

Veseli december je bil letos zelo "vesel" ;)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 30. Dec. 2006 16:18

Zvoncica napisal/-a:Veseli december je bil letos zelo "vesel" ;)
,

Jap, jest tut kdaj spijem kej, sam učer je blo pa pretiravanje, sm se šele zdele zbudila in tale post pišem s taaaakmu glavobolam :cry:
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 30. Dec. 2006 16:27

Nekajkrat na mesec, včasih več, včasih manj. Odvisno od priložnosti. Pa tudi, ko pijem alkohol, se vedno kontroliram, nikoli ne spijem toliko, da ne bi vedela kaj se je dogajalo, pa tudi telo ma svojo mejo. Ko je dovolj, je dovolj in takrat me nihče ne prepriča v to, da bi spila še kak kozarček več. V bistvu itak nimaš nič od tega, kvečjemu slabost in glavobol.

Ko pijem, vedno vmes (če je le možnost) tudi kaj pojem, ker mi takrat alkohol ne more do živega, pijem pa ponavadi kakšen bandidos, žganje v kombinaciji z brezalkoholno pijačo, vino pa bolj redko, ker mi ne paše preveč (razen kuhano), sploh pa takoj pogruntam slabo vino, ki ga definitivno dobiš prej kot dobrega. :D
wildest dream
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: vsepovsod

Neprebrana objavaNapisal/-a wildest dream » 30. Dec. 2006 17:16

Js spijem tak včasih kej, če je kaka žurka. Da bi bla res pijana se zgodi sam parkrat na leto. da bi bla pa res preveč, se je pa zgodil mogoče dvakrat v življenju, ko smo bli še mladi in neumni :) Se je pa v tem času leta res težk izognat kakemu kozarčku šampanjčka al pa kuhanemu vinu.
Mi je pa neki ful zanimivo pri nas Slovencih: kadar je kak obisk, takoj brez kakih vprašanj vino al pa pivo na mizo in se ne pusti, da bi bil kozarec prazen, tud če se ve, da bo treba z avtom domov... :roll: tak da se mi zdi, da je tole pitje res neka naša folklora...
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 30. Dec. 2006 17:59

Pijemo vedno, ko gremo ven zvečer čez vikend in to, ni pohvalno, da sicer vedno več in počasi bi blo treba razmišljat o zmanjšanju količine pijače. Decembra pa je tak skoz tako, da se vedno nekaj pije. Pa če si s Štajerske, ne moreš, da ne bi :wink:

Sem pa full proti vožnji pod vplivom alkohola, če se pije se pije, pa daš raje za taksi ma vsaj veš, da si živ. Ne vem, kaj bi nardila, če bi se zbudila nekega dne, zmačkana na kirurgiji, paralizirana pa še koga bi imela na vesti. Zaradi frdamanega alkohola. :?
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 30. Dec. 2006 19:16

Včasih ko sm ga non stop žurala smo ga pač tud temu primerno spili, zdej je to drugač. Kadar gremo ven pač takrat se kej spije, kar se mi zdi super. Mal bolj se sprostiš, smejiš itd. Sicer pa ja rojstni dnevi in podobne zadeve.
Za moje pojme je alkohol čist super zadeva v pametnih in normalnih količinah. Razumem da ga mladina pije pač to je neka zabava in tko, bolj je žalostno ko ga eni ponavadi straješi cele dneve pijejo, delajo neumnosti sebi in svojim okol. To je pa ena velika žalost.
Uporabniški avatar
Dejko#1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 24. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dejko#1 » 30. Dec. 2006 19:20

Zvoncica napisal/-a:Veseli december je bil letos zelo "vesel" ;)



To bo sigurno držalo. :D
Sam ga pa še ni konec......
Uporabniški avatar
*Srček
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 19. 6. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *Srček » 30. Dec. 2006 21:09

Jah, stara 21 let pa ne pijem...mam veseli december tut brez tega, pa januar, maj, marec...čis useen :D
Kaži da me nisi voleo,kaži da si mi odoleo,kaži bilo šta al naivno, još niko me nije preboleo..

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov