Vpis za status 2014/15 - da ali ne?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Hypnotica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Hypnotica » 07. Avg. 2014 13:39

@elektrobum
Banda izkoriscevalska, res?
Ne sodi drugih tako grdo, ce ne razumes njihove situacije.
Sama imam 2 poklica, iscem zaposlitev tudi v vseh drugih poklicih, pa REDNE ZAPOSLITVE enostavno NI! Sem bila 1 leto na borzi, in kaj sem dobila? NIC, ne denarne pomoci, ne pomoci pri iskanju zaposlitve, ne skuzbe, ne zdravstvenega zavorovanja in nicesar!
Hvala bogu se lahko zahvalim starsem, da me niso vrgli iz bajte, da so me vzdrzevali in mi placevali zdravstveno zavarovanje.
Pa sem poslala vec kot 500 prosenj verjetno, na vse mozne kraje, vse mozne poklice, dobila pa morda 10 odogovrov, kot so: hvala, ne potrebujemo, ne zaposlujemo, imate previsoko izobrazbo, ne izpolnjujete pogojev itd.

In ti si banda izkoriscevalska, ko imas najverjetneje velikoooo sreco, da si v teh casih dobil sluzbo-redno zaposlitev, ali pa si kak iz visoke druzbe, z polno vezami pa so te nekam porinli ;)

In sama pravim, NE ODOBRAVAM studentskega dela, pa vendar, kaj mi drugega preostane?
Boljse da se zaperem v bajto, cakam na bolse case in izkoriscam starsa z minimalnimi placami, da me prezivljata? No bravo, tvoj nacin razmisljanja je res pameten.

Sem pa samo prosila za nasvet, kaj narediti v tem primeru, ce ga nimas pa raje bodi tiho.

@_patchouli_
Hvala za podporo. So se ljudje, ki razumejo, da je veliko lazje dobiti sluzbo kot student, kot pa redno zaposlitev.
Sama sem v sluzbi zadovoljna, z vsemi nadrejenimi se dobro razumem, pridna, ampak vem da, ce ne bom imela statusa, bodo rekli adijo in poiskali novo studentko - razumljivo, saj jih stane dosti manj. V danasnjih casih pa vsak gleda samo se na to, da bo cim ceneje prisel skozi.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Avg. 2014 14:07

^^ :respekt: :respekt:
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 10. Avg. 2014 19:15

Če se te zaradi poteka statusa znebijo, se lahko naredi še kaj druga kot jamra čez sistem, recimo tožba na ugotovitev delovnega razmerja. Se je tudi o tem že pisalo npr. tukaj.
Vsak raj ima svojo kačo.
Hypnotica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 1. 8. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Hypnotica » 11. Avg. 2014 13:18

@s0nckic4

Kot sem ze napisala, v mojem primeru to ne pride v postev. Saj delam ponavadi 4x v tednu, po 8ur. Torej to ni polni delovni cas, tako da nimam kaj narediti. In koliko spremljam studentska dela, juh je vecina taksnih za nekaj casa, pocitniska dela, dela po potrebi itd. :/
Manja Ahec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 18. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Manja Ahec » 18. Sep. 2015 15:27

Za kakršnokoli pomoč in informacije glede pridobitve statusa pišite na mail: manja.ahec@gmail.com
Ellona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 21. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ellona » 28. Avg. 2016 19:56

izbrisano
Zadnjič spremenil Ellona, dne 02. Sep. 2016 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Ellona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 21. 9. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Ellona » 29. Avg. 2016 16:20

...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]