Voznik začetnik

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 24. Apr. 2007 8:21

pozdravček

mene ena stvar že kr neki časa "muči", zanima me namreč, koliko časa po opravljenemu vozniškemu izpitu si še voznik začetnik???
eni pravijo da dve leti, drugi tri, sej ne vem več. kao da je zdej z novim letom nov zakon in da si začetnik 3 leta, ne glede na to, če si izpit naredu predn je bil sprejet.
ve kdo kaj o temu??je res al folk govori tisto kar sliši v oštariji??
naj me kdo razsvetli :lol:
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 24. Apr. 2007 8:55

Odvisno je od tega, kdaj narediš izpit... Jaz sem ga naredila po starem zakonu in sem bila voznica začetnica 2 leti (pa zdaj nisem več, izpita pa nimam še 3 leta), moj brat pa po novem zakonu in je voznik začetnik do dopolnjenega 21. leta starosti (naredil pa je izpit kak mesec po 18. rd, tako da bo voznik začetnik nekaj manj kot 3 leta)
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 24. Apr. 2007 10:16

A pol če ga nardiš pri 20ih, si voznik začetnik samo eno leto? :eek: Kokr js vem, je še vedno 3 leta od takrat ko si naredu izpit. Vsaj tko so men rekli v avto šoli. :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Apr. 2007 10:19

Kdo vse je voznik začetnik?

*

Vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti.
*

Voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini.
*

Voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

vir

tri leta od dne opravljenega vozniškega izpita, si pa voznik začetnik tudi na zavarovalnicah in na področju registracij, se pravi da plačuješ dražjo registracijo oziroma zavarovanje, kot pa če nisi voznik začetnik...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 24. Apr. 2007 10:39

ja ... in nima to veze, kdaj si delal izpit ... voznik začetnik si 3leta pri zavarovalnici ... in te tudi vprašajo, ko registriraš avto, koliko časa imaš izpit ;) ... vem, ker imam letost 3leta in sem bila do letos voznik začetnik ;)
baje, da pa si za policijo voznik začetnik 2leti ... pomeni, da lahko konzumiraš alkohol (čeprav NIKOLI ne pij in vozi!!!) ... ampak, če pa imaš nesrečo in imaš v krvi več kot 0,0 promila, ti pa zavarovalnica ne krije nič. Ni treba, da si ti kriv, ker za zavarovalnico si kriv, če imaš alkohol v krvi, medtem ko pa za policaje nisi. (ampak me ne držat za jezik, tako sem jaz slišala)

drugače se pa v tej temi razpravlja o temu ;)
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 24. Apr. 2007 10:47

jap tako je kot je napisala bejbi. sam jeba je v primeru da se kaj zgodi pa pol zavarovalnica ne pokriva.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Apr. 2007 10:47

ja lih to se je kolegu zgodil..popil je en tavelk pir na prazen želodec, pa se je potem na poti domov zaletel, ubistvu je en prletu vanga in je bil un tadrug kriv za vse..avto-golf 4 ful spedenan in vse, pa totalka in zavarovalnca ni hotla krit, ker je bil voznik začetnik in je napihal, nevem skor nč, ampak je :roll: da ne omenjam vsega joka in stoka za tistim avtom pol...
zavarovalnca pa itak sam da keširaš...men je to blesavo da morjo začetniki tolk plačvat :? pa ponavad ker si še kšn študent al pa kej... :?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 24. Apr. 2007 15:07

o 3
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 24. Apr. 2007 15:46

zakaj pa ti poteče izpit? prvič slišim...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 24. Apr. 2007 18:22

Meni tudi poteče leta 2008 (delala sem ga aprila 2006, torej pred letom), do takrat pa sem tudi voznik začetnik. Ne vem zakaj je zdaj tako, da treba po novo vozniško - kolegica je recimo delala 2 leti pred mano, pa ji vozniško velja do 2064 (al nekje tu). :D Drugače pa me prav veseli, da dobim naslednje leto novo vozniško, ker moja trenutna slika je prav za bruhat. :D
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 24. Apr. 2007 18:27

Pomoje dobis novo kniznco zato,da ti notr ne piše več,da si voznik začetnik :)
Uporabniški avatar
pikovita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 14. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikovita » 24. Apr. 2007 18:28

mogoče ji poteče ker nosi očala, pa mora na tri leta it zdravniškega delat?

no kukrkol, jst sm pa lih obratno slišala....d si za policaje 3 leta in za zavarovalnico 2 leti....ker je moj tip sprašval če bi zame avto zavarval, kao tud za začetnike, pa sta z agentko pršla do tega d mam še slabo leto, ko ne bom več začetnik (torej izpit mam pa eno leto pa še mall)in se skor ne splača....pa tud ena kolegica je mela isto sam dve leti za zavarovalnico....
ma mi ni nč več jasno :eek:
...ples je izziv, iskanje sebe v prostranstvih, hlastanje po lepoti giba, pospeševanje ritma, borba s časom in svoboda v absolutnem...
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 24. Apr. 2007 18:30

Jst mam tud očala in imam pregled na vsakih 5 let.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 24. Apr. 2007 18:38

Ja za zavarovalnico mislim da si tud tako kot za policaje... vsaj moj stari se je pr novmu avtu zanimal al ga ma za registrirat še za začetnika pa so rekli da ni treba...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 24. Apr. 2007 18:49

~NIA~ napisal/-a:3 leta si za zavarovalnico, za policaje pa 2 leti al neki tazga.. uglavnem js vem da nesmem jit več kot 10km/h čez omejitev (kr to baje še tolerirajo), da morm met 0,0 v krvi in da morm bit prpeta :) in tko bo do 21.rojstnega dne, ko mi poteče vozniško in dobim novga ~ takrat vem da nebom več začetnica. Jst sm ispit nardila pr 18ih in vem da sm 3 leta (do 21) nevem pa kako je če ga nardiš pr 20, al si samo 1 leto al prow tko 3


Par popravkov:
- ne smeš iti več kot 5% dovoljene hitrosti in ne 10km/h
- vedno boš mogla biti pripeta

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov