Voznik začetnik

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ashly5
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 2. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashly5 » 29. Feb. 2008 20:10

Jst sm voznik začetnik na žalost in to tri leta ker sem izpit naredila med 18 in 22 letom...če pa izpit narediš po 22 letih si pa voznik začetnik dve leti.

Vsi s ceste k jst vozm,k vozniki začetniki smo opasnii :)
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 01. Mar. 2008 11:28

Jst sm tud voznica začetnica, aprila bo eno leto. In morm rečt, da me zaenkrat ne moti pridevnik "začetnica", ker nekak nimam posebne želje probat vozit pijana itd.
the Queen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a the Queen » 01. Mar. 2008 12:55

Če ti polagaš izpit za avto pri 18-tih pol si začetnik 3 leta torej do 21 let.
Če pa ti polagaš izpit 18+ pol si pa začetnik 2 leti.To velja,če te ustavijo policaji.
Glede zavarovalnice si pa v vsakem primeru začetnik 3 leta.
Sam jaz sploh ne štekam te fore :roll:
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 02. Mar. 2008 22:04

pikovita napisal/-a:.ker je moj tip sprašval če bi zame avto zavarval, kao tud za začetnike, pa sta z agentko pršla do tega d mam še slabo leto, ko ne bom več začetnik (torej izpit mam pa eno leto pa še mall)in se skor ne splača....:eek:


Moja mama je zame doplačevala na zavarovalnici 3 leta za mladega šoferja, (brat sebi za svoj avto prav tako 3 leta).

Skor se ne splača...se ne strinjam s tem, ker če se ti v tem času zgodi prometna nesreča, neboš dobila nič od zavarovalnice, ker si mladi šofer.


Za policijo si tudi mlad šofer 3 leta, če narediš izpit pri 18ih letih.

A vas niso nič naučili v avtošoli (res da se zakoni spreminjajo, sam tak hitro pa spet ne)!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 03. Mar. 2008 11:35

the Queen napisal/-a:Če ti polagaš izpit za avto pri 18-tih pol si začetnik 3 leta torej do 21 let.
Če pa ti polagaš izpit 18+ pol si pa začetnik 2 leti.To velja,če te ustavijo policaji.
Glede zavarovalnice si pa v vsakem primeru začetnik 3 leta.
Sam jaz sploh ne štekam te fore :roll:


ja je ena fora - denar! č bi zavarovalnce lohk bi bil za njih vsak voznik začetnik
the Queen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a the Queen » 03. Mar. 2008 12:46

Ashly5 napisal/-a:Jst sm voznik začetnik na žalost in to tri leta ker sem izpit naredila med 18 in 22 letom...če pa izpit narediš po 22 letih si pa voznik začetnik dve leti.

Vsi s ceste k jst vozm,k vozniki začetniki smo opasnii :)

Vidim,da nekaterim še vedno ni jasno kdo je voznik začetnik :roll:

Sicer mi je pa status začetnika po zakonu potekel lani in zdaj čez dobrih 10 dni mi bo pa potekel še za zavarovalnico :jump:
Sharona05
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Sharona05 » 25. Mar. 2008 15:37

ok, bom pa še jaz pristavila svoj piskrček, ker se zlo mešate s temi začetniki in zavarovalnico.
če delaš izpit pri 18 letih - si voznik začetnik za policijo do 21. leta in prav tako za zavarovalnico
če delaš izpit pri npr. 19 - si voznik začetnik za policijo do 21. leta in do 22 za zavarovalnico
če delaš pr 20. si začetnik za policijo do 22. leta, za zavarovalnico do 23. leta itd itd

kar se pa stroškov pri zavarovalnici tiče - če ni sklenjeno AO zavarovanje za mladega voznika (kar velja za zavarovalnico, za policijo voznik začetnik), ti zavarovalnica v primeru, da si sam povzročil prometno nesrečo brez tega zavarovanja, krije do 80% škode, ostalo pa sam!

lp

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov