Voznik začetnik

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 24. Apr. 2007 19:19

~NIA~ napisal/-a:uglavnem js vem da nesmem jit več kot 10km/h čez omejitev (kr to baje še tolerirajo), da morm met 0,0 v krvi in da morm bit prpeta :)

tle ni fora, kolk več se pelješ, kolkr preveč se pelješ, tolk pik ti gre..smo šle s kolegico par ni nazaj nekam, pa je na radar prletela, 16 km preveč, pa bi blu tu 30000 bivših sit, in 1 kazenska pika, sam je dobila samo opozorilo :D Tko da ti kr tko ne bod vzel izpita, je pa res, da lahku kar kmal prideš do 8 kazenskih pik.

Začetnik si do 21 leta, oziroma 3 leta po opravljenem izpitu. na izpitu mamo začetniki napisano oznako 220, kar pomen začetnik in po 3 letih mormo po novo vozniško. tle je fora da dnar poberejo od nas :roll: Kar pa se tiče očal bi pa prou rada vedla kej več, če mormo kej na preglede hodit...jst sm se rahlo zaj***la. k sm šla na zdravniškega, sem pozabila rečt da leče nosm večinoma časa(misla sm, da avtomatsko napiše), tko da sem šele pol pogruntala da morm z očali vozit, k sm šla po izpit :D Tko da zdej delam veeeeeeeliko napako, vozm z lečami, očala mam pa zmerej pri sebi, če me kje policajčki ustavjo, da jih na hitrco dam na nos :D Moram tu it popravt, mnde se ne bom cel cajt "lagala" policajem :D
Uporabniški avatar
cebelcca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelcca » 24. Apr. 2007 19:23

Za očala rabš hodt redno na preglede, glede na dioptrijo. Jst mam naprimer manjšo, in mi je na zdravniškem napisala da rabm pregled vsakih 10 let, tko da morm po 10 letih tud vozniško zamenjat. Mi pa ni jasno, kuk lahko izvejo če sm res bla na pregledu :?
Sure I can accept that we're going nowhere, but one last time let's go there...
Karja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 263
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Karja » 24. Apr. 2007 20:11

voznik začetnik si do 21. leta oz. dve leti po izpitu, če nardiš izpit kasnej
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 24. Apr. 2007 21:06

Točno tko je : po zakonu si voznik začetnik 2 leti, pri zavorovalnici pa to šteje (po novem zakonu) 3 leta! :D to je sranje od sranja..sploh za začetnike(glede zavarovalnice) :evil:
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 25. Apr. 2007 4:42

Jaz sem naredila izpit marca 2005 pa sem si šla še isti dan kot sem naredila izpit registrirat avto.In prvo registracijo sem plačala za pol leta ker je še bil avto registriran in sem plačala normalno 120 % zavarovanje. Naslednjo registracijo isto zoper 120% potem naslednjo pa mi je zavarovalniška agentka upoštevala 120 % samo še do marca (registracijo sem imela septembra lani) od marca pa do septembra pa nisem rabla še tistih 20% zraven plačat. Tak da jz sem bla pri zavarovalnici voznik začetnik samo 2 leti.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 25. Apr. 2007 6:32

it
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 25. Apr. 2007 7:43

Hihi, js sicer ne vem, kak zakon gre, ampak v pondelk praznujem 3 leta izpita, tko da mi je usen :)

Itak pa nikol ne grem niti s promilom alkohola v krvi za volan. Raj ne.
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 25. Apr. 2007 13:30

jaz zdaj ravno delam izpit in mi je včeraj inštruktor razložil kak to gre :)
če delaš izpit pri 18 letih, si začetnik do 21. leta, če pa delaš kasneje pa si začetnik 2 leti od opravljenega izpita.
podobno je tudi pri h in a kategoriji, če delaš do 18. leta si začetnik do 21. leta, če pa ga delaš kasneje pa si začetnik 2 leti.
za ostale kategorije pa žal nevem
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 25. Apr. 2007 14:09

eeeee zdej mi je pa dokaj jasno, ja, zakaj se na izpitu datum veljavnosti dokumenta ujema z datumom roj.dneva :lol:
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 25. Apr. 2007 18:29

Pri zavarovalnici si za njih "začetni voznik" 3 leta. Po zakonu pa itk dve leti..Pač tm se en let več dnar vn "Molzejo" :evil: sploh če nimas svojga avta pa furas drug avto
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 03. Maj. 2007 13:39

men so tko rekl, da za policiste si voznik začetnik 2 leti (pač te razne omejitve alkohola, še bolj stroge kazni itd), za zavarovalnico si pa 3 leta, tko da morš met avto zavarovan za voznika začetnika 3 leta

tko to je čist na kratko napisano
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 03. Maj. 2007 17:02

joj nia pa dej pošteki ti zakaj smo se nad tvojo vožnjo zgražal, jao :roll:

Drugače pa komaj čakam da ne več voznica začetnica...So kar strožji zakoni za nas(kar je sicer prav :wink: ).
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 03. Maj. 2007 20:17

A če te policaj ustavi (kontrola ipd.) in vid, da avto ni registriran za mladega voznika, a je to kazen? Mislm a se kej plača za to? Ker js nimam avta registriranga za mladega voznika. Pa me je dons en prepričeval, da dobim kazen za to, če me policaj ustavi.?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Maj. 2007 20:27

Ne, ni kazni za to, ker to zavarovanje za mladega voznika ni obvezno.
Če imaš srečo in ne povzročiš kake nesreče.
Takrat je pa jeba, ker v primeru, da je kriv ta mladi voznik in da nima tega zavarovanja, potem zavarovalnica ne krije vse škode in moraš delno sam krit, tudi komu drugemu, če je še kdo udeležen, se mi zdi.
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 03. Maj. 2007 20:42

^^mislim da moraš potem tretjino pokrit sam (tuje škode, za tvojo jim je itak vseen, če si ti kriv :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron