Študij: Zdravstvena fakulteta

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Palčica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Palčica_ » 15. Feb. 2007 21:25

Pozdravljeni!
Mene pa zanima srednja zdravstvena šola. Upam, da ne boste jezni ker bom kar tu postavila vprašanje. Zaključila sem srednjo šolo in trenutno delam v računovodstvu. S tem poklicem sploh nisem zadovoljna zato bi se rada že kar nekaj časa prekvalificirala. Sem se že pozanimala in bi mi splošne izpite kot so slovenščina, matematika.... priznali in bi opravila le ostale, ki mi manjkajo. Zanima me kako je kaj na tej šoli.
Trenutno pa opravljam 80 uri tečaj za bolničarja in mi je zelo všeč.
Kdor ljubi, lahko okusi vse sladkosti življenja!
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 16. Feb. 2007 10:09

Te lahko vprašam, zakaj se ne vpišeš direkt na Visoko šolo za zdravstvo?
Uporabniški avatar
Palčica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Palčica_ » 16. Feb. 2007 18:23

Če sem prav obveščena bi morala imeti opravljeno maturo, na žalost pa imam le zaključne izpite. :(
Kdor ljubi, lahko okusi vse sladkosti življenja!
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 17. Feb. 2007 15:15

Pozanimi se kako je s tem, jst ti predlagam da probaš pridt direkt na Visoko šolo, ker sama Srednja je za moje pojme izgublanje časa + profil srednje medicinske sestre je v slabem stanju trenutno. Iščejo več diplomiranih, boljše delo je, boljša plača itd.
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 17. Feb. 2007 15:41

Kje pa so ti tečaji? A se jih da delat čez celo leto?
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 18. Feb. 2007 19:33

Tečaj bolničarja misliš kot za delo strežnice?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Feb. 2007 21:54

mislm, da na visoko šolo ne moreš it zdej, samo če maš zaključne izpite...mogoče pa maturitetni tečaj in potem visoka šola....

Aja, a katera ve, a bi me z gimnazijo sprejeli v kakem kliničnem centru al pa kakršnikoli takšni ustanovi za počitniško delo, da vsaj malo vidim kako to zgleda..... sej postle znam postiljat


sicer je že nekej časa nazaj do tegale odgovora, ampak sem se mogla kar mal obregnit...postiljat bolniške postle je pa nekej khm.. ne preveč lahkega...vsaj jst sem se v šolo ful lovila, sploh ker so hotl da je vse do milimetra natančno...in upam, da klinični in ostale bolnice res en sprejemajo študentov, ki niso v šoli zdravstva :? ..obstaja samo prostovoljno delo, ampak to ne delaš nič drugega kot samo dviguješ moralno podporo bolnikom in svojcem, pa še to ponavadi ne kakšnim pretirano bolnim...jst sm delala kot prostovoljka in sem se samo pogovarjala, igrala z otroci, ali pa tudi kakšnemu pomagala kakšno snov boljše razumet iz šole...sicer fajn delo, ampak je zastonj, pa od tebe zahteva veliko veliko energije...
pa tud same postle postiljat ni kar tko, ker rabiš zlo dober želodec, velik potrpežljivosti, razumevanja itd....lahko rečem da je delo v zdravstvu eno izmed težjih del, sploh na psihičnem področju...
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 19. Feb. 2007 2:08

Palčica_ napisal/-a:Če sem prav obveščena bi morala imeti opravljeno maturo, na žalost pa imam le zaključne izpite. :(

od kdaj pa to? jaz sem hodla na srednjo zdravstveno in sem imela poklicno maturo pa sem vseeno sprejeta na visoko zdravstveno!in tudi 2 punci iz velenja sem imela v skupini, ki sta naredle srednjo ekonomsko v velenju, in sta bile sprejete z poklicno maturo...sicer pa, če si iz druge smeri, ne iz zdravstva imaš nekakšne tečaje med poletjem, preden se začne študijsko leto..tam se učiš med drugim postiljat in na hitro predelaš prakso in teorijo zdravstvene nege srednje šole..kaj točno delajo ne vem, ampak majo med drugim vaje v kabinetu, nekaj pa je teorije..mislim pa da ni neki bau bau...razen če imaš ti zaključne izpite 3 letne šole?
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 19. Feb. 2007 9:26

Angel girl napisal/-a:Tečaj bolničarja misliš kot za delo strežnice?


A to mene sprašuješ? Jaz mislim ta tečaj za nezdravstvenike, da te sprejmejo na zdravstveno nego.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 19. Feb. 2007 13:00

Aja to ni isto, bolničar pomeni da si ubistvu strežnik. To kar ti govoriš je pa najbrž diferencialni tečaj za tiste, ki niso bili na srednji zdravstveni šoli.
Jaz sem ga opravljala v okviru faxa, kje pa ti to delaš?
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 19. Feb. 2007 13:11

Jaz tega še ne delam, pa bom najbrž tudi na šoli to delala, če se slučajno ne da tega naredit že kar zdaj.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Feb. 2007 13:35

BaUcYkA napisal/-a:
Palčica_ napisal/-a:Če sem prav obveščena bi morala imeti opravljeno maturo, na žalost pa imam le zaključne izpite. :(

od kdaj pa to? jaz sem hodla na srednjo zdravstveno in sem imela poklicno maturo pa sem vseeno sprejeta na visoko zdravstveno!in tudi 2 punci iz velenja sem imela v skupini, ki sta naredle srednjo ekonomsko v velenju, in sta bile sprejete z poklicno maturo...sicer pa, če si iz druge smeri, ne iz zdravstva imaš nekakšne tečaje med poletjem, preden se začne študijsko leto..tam se učiš med drugim postiljat in na hitro predelaš prakso in teorijo zdravstvene nege srednje šole..kaj točno delajo ne vem, ampak majo med drugim vaje v kabinetu, nekaj pa je teorije..mislim pa da ni neki bau bau...razen če imaš ti zaključne izpite 3 letne šole?


zaključni izpiti so iz tiletne poklicne sredje šole...potem je poklicna matura iz srednjih šol, in prava matura iz gimnazije...s poklicno maturo greš lahko na visoko, z zaključnimi izpiti pa ne!
Uporabniški avatar
Palčica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Palčica_ » 19. Feb. 2007 19:46

Končala sem srednjo šolo se pravi štiriletno (5 stopnja) in v mojih časih davnega 1996 :D smo imeli maturo in zaključne izpite. Če vas sedaj prav razumem se lahko vpišem na visoko tudi z zaključnimi izpiti?????
Ne vem se mi zdi vse preveč na izi.
Kdor ljubi, lahko okusi vse sladkosti življenja!
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 19. Feb. 2007 20:19

Če si končala katerikoli štiriletni program pred 1. 6. 1996 se lahko vpišeš kamorkoli, če jaz to prav razumem magari tud na medicino, samo so malo drugačni kriteriji za vpis. Poglej si na http://www.vpis.uni-lj.si/vpis/razpis_kazalo.htm
Uporabniški avatar
Palčica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 10. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Palčica_ » 19. Feb. 2007 21:02

Najlepša hvala za odgovor. Si bom vzela čas in si prebrala.
Kdor ljubi, lahko okusi vse sladkosti življenja!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov