Študij: Zdravstvena fakulteta

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 31. Jul. 2006 20:57

Angel girl napisal/-a:Glede babištva ti težko svetujem, ker s tem nimam izkušenj. Sam mislim, da je tud dost iskan poklic.


no to mi je všeč, čeprov mi ni glih logičn glede na našo nataliteto...
Uno z uram bom pa že, me ful veseli in komi čakam da dam še tale 4. letnik skoz. :D
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 31. Jul. 2006 23:18

angel girl...ti si rekla da si pršla iz gimnazije pa da si pol mela un tečaj in da so te tm use naučil. pa a si ti je ratal pol normalno ufurat na prakso pa to? k men je to ful čudn....mi smo se to učil 4 leta, mel maturo in use to, oni jih pa misljo use to naučit v enem tečaju...ne štekam res! a ti pol na negi še enkrat use posege pokažejo al se to sami učite in je to sam teorija,predn maš prou prakso na oddelku?
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 22. Sep. 2006 6:04

A mogoče kdo ve,kolk je šolnina za izredni študij? A je res,da je tam okol 800-900 čukov??
Pa še to-iz neuradnih virov sm zvedla,da se u NM naslednje leto odpre visoka šola za zdravstvo. Če ve kdo kej o tem,bi bla kakršnekoli informacije ful vesela . :D
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 22. Sep. 2006 9:44

Yancha napisal/-a:Pa še to-iz neuradnih virov sm zvedla,da se u NM naslednje leto odpre visoka šola za zdravstvo. Če ve kdo kej o tem,bi bla kakršnekoli informacije ful vesela . :D


A res al kaj? Pol bo pa en kup mojih frendov al ful veselih, da grejo lahko tja, al pa ful jeznih, ker ne bojo mogli v Lj. Hehe. :)

Drugače je pa po mojih podatkih šolnina tako visoka zato, ker je ogromno vaj in se pol nabere ogromno izdatkov.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 17. Jan. 2007 15:46

:nixweiss:
Mene babistvo se zmeri zlo veseli, zato vse babice (hehe) napiste kako se pocutte na faxu :oops:
Sm vesela,da je to iskan poklic. Prej me zanimala fizoterapija,ampak po dolgem premisleku sm ugotovila,da raje delam z dojencki kot z odraslimi :roll:
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 17. Jan. 2007 16:49

Babištvo je najbrž fajn poklic, sam ni pa samo otročki pa to. Ubistvu delaš z odraslo osebo, ki bo rodila dojenčka ne. Sicer jst nisem na tej smeri, tko da točno kako je ti ne morem povedat.
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 17. Jan. 2007 20:01

mas prov u bistvu :oops:
Se vidmo na informativnih dnevih :razz:
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 18. Jan. 2007 11:22

babic se v bistvu ne išče (tolk), kot dipl. med. ses.
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 18. Jan. 2007 16:08

Kako je pa kaj s fiziterapevti? Omejitev je sicr tok velka da svaka cast vsakmu k je prsu gor :evil:
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 19. Jan. 2007 10:42

fizioterapevtov in delovnih terapevtov se tudi ne rabi. poglej kak razpis 95% rabjo dipl.med.ses. sem vesela da sem na tej smeri. službica čaka
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 19. Jan. 2007 12:15

Tudi jaz :ja: Sam je pa pol tud tko, da ni nujno da dobiš delo ravno tam kjer ti leži. Ta poklic je lahko tako zelo različen glede na področje kjer si. Tko da upajmo da pristanemo tam, kjer nam bo v veselje delat.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 21. Jan. 2007 10:30

Jaz še vedno razmišljam o babištvu, pa čeprav sem iz gimnazije. Verjetno bom kar to vpisala, ker res nevem kaj drugega me še bolj veseli kot to, pa čeprav nimam dejanske predstave kako točno ta poklic izgleda.
Koliko je poklic dejansko iskan ne vem, ampak baje da jih v Novem Mestu ful manjka - če je kera slučajno iz tam. V Ljubljani je pa polno nekih ginekoloških ustanov, kjer delaš lahko tudi na kakšnih drugih oddelkih - npr. patološka nosečnost, ali pa na oddelku kjer nudijo pomoč ženskam s CR itd. Baje službo 100% dobiš če jo iščeš. Za porodni oddelek je pa tako. Dela se v izmenah po 8 babic naenkrat, so tri izmene in ena rezerve, tako da je to vsega skupaj le 32 babic (govorim za Ljubljano) in se morš baje kr potrudt da prideš notr, oz. morš dolg težit.

Sm se pozanimala pri babici, ki je doštudirala 4 leta nazaj :D :D :D :D če še kero kej zanima lohka vpraša, sem pola novic hehehe
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 21. Jan. 2007 10:32

Aja, a katera ve, a bi me z gimnazijo sprejeli v kakem kliničnem centru al pa kakršnikoli takšni ustanovi za počitniško delo, da vsaj malo vidim kako to zgleda..... sej postle znam postiljat :D ????
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 21. Jan. 2007 16:43

¤MiSsY¤ napisal/-a:Aja, a katera ve, a bi me z gimnazijo sprejeli v kakem kliničnem centru al pa kakršnikoli takšni ustanovi za počitniško delo, da vsaj malo vidim kako to zgleda..... sej postle znam postiljat :D ????


ni slaba ideja,ceprav dvomim...Mislim,da majo pa tuki velko prednost tisti iz zdravstvene :blume: kar je u bistvu dost pricakovano
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 21. Jan. 2007 18:29

¤MiSsY¤ napisal/-a:Aja, a katera ve, a bi me z gimnazijo sprejeli v kakem kliničnem centru al pa kakršnikoli takšni ustanovi za počitniško delo, da vsaj malo vidim kako to zgleda..... sej postle znam postiljat :D ????

To pa močno dvomim da bi vzeli kr enga brez šole. Še za strežnico morš kej met pomoje.
A ti bi sam postle postiljala al kaj? No da ti povem, tud za postle postiljat morš met eno znanje k se ga pa naučiš ravno v zdr šoli. Pa še marsikaj drugega tud.
Probi se pozanimat, al pa recimo kaj jst vem da greš vsaj pogledat kao varianta odprta vrata ne, delala pa pomoje ne boš.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov