Študij: Medicina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 09. Jun. 2012 16:41

Glede predznanja - na MF MB je fizika naravnana tako, da ne potrebuješ nekega blaznega znanja, ne rabiš biti genij za fiziko. Jaz sem imela fiziko samo prva 3 leta gimnazije in sem večino stvari že pozabila do izpita iz fizike na faksu. Je pa to predmet, ki se mu reče BIOfizika, torej je vse nekoliko bolj medicinsko naravnano, kar je dokaj zanimivo tudi za tiste, ki mogoče v srednji sovražijo fiziko. Obravnavali smo teme kot so: ultrazvok (iskanje tumorja), magnetna resonanca, nekaj pa je tudi osnovne fizike - zvok, valovanje, elektroni, razni spektri.

Res ne rabiš nekega blaznega predznanja o fiziki.

Jaz sem imela na maturi še kemijo in moram rečti, da mi je pri izpitu kar prav prišla.

Sicer sem šele nn začetku faksa (prva tretjina) in se mi še sanja ne, kaj bom specializirala. Malo je takih, ki že od začetka vejo, kaj bodo in to željo tudi na koncu izpolnijo. Šele v višjih letnikih (4,5,6) namreč dobiš prave klinične predmete in dejansko vidiš, kako kaj izgleda in kaj ti leži.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 09. Jun. 2012 16:46

men je fizika kr težka :(
ostalo pa je fajn, sicer nisem delala sproti, ker sem vajena vse zadnji čas nardit, ampak vseeno gre lepo :D
mogoče mi je edino malo žal da nisn hodla na predavanje iz fizike pa molekularne biologije :D

drugače pa obvezno hodit na vaje pa seminarje pa bo kul :D
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 10. Jun. 2012 12:57

Fizika, kemija, biologija celice vsaj pri nas niso selektivni predmeti, tako da kar brez panike :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 06. Maj. 2013 23:51

ni glih nekaj sveže pečena novica ampak ja.. oktobra se bo zgodilo :)

http://www.siol.net/novice/lokalne_novi ... store.aspx
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 07. Maj. 2013 1:33

jaz pa razmisljam da bi se vrgla v bolj medicinske vode, ampak imam problem ker ze samo da kri vidim skupaj padam. :D
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 07. Maj. 2013 7:40

kako se boš potem sploh vrgla v medicinske vode?

meni je bila medicina fuul ušeč, sploh kakšna dermatologija in tako, pa sem se premislila, ker ni šaans da vidim mrtvega človeka, kri še nekako to je pa en velik no go pri meni..
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 07. Maj. 2013 11:50

sej se najdejo tud taki, ki ne marajo pogleda na kri, ampak je res zelo težko shajat potem.

kar se tiče trupel pa jih je enih par skup padlo prvič, ampak to bolj zaradi vonja, ki ga telo ni navajeno in nima veze, komu je to grozno in komu ne, je pa res, da pri naslednjem obisku takih primerov več ni :)
najbolj nadležn je tisti formaldehid, ki ti smradi tam in se ti oči nenormalno solzijo :roll:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Maj. 2013 14:12

Jaz sem čisto pri koncu zdravstvene (konec bo naslednji teden :D ), pa sem se
večkrat srečala in z mrtvimi in s krvjo. To drugo gre skoraj komot, medtem ko zaradi mrtvih (torej obdukcij in srečevanje z njimi na praksi) nisem spala po nekaj dni oz sem se zbujala, tako da je bilo res težko.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 07. Maj. 2013 18:27

meni je to najbolj grozna stvar na tem svetu res, drugače bi pa takoj šla na medicino :)
lat3a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lat3a » 15. Maj. 2014 21:50

Sicer ne študiram medicine, vendar prebiram forum, ap da vam napišem še z moje strani, kajti imam zdelo dobro kolegico, ki študira v MFMB. Torej, če se že odločate za študij, se odločite, za Maribor, velikooo prakse, profesorji fanj pa super, poleg tega pa boste imeli velikovelikoveliko prostega časa...medicinci v Mariboru, žurajo NAJMANJ dvakrat na teden, da ne govorim, razne čage po stanovanjih, kolegica pa se uči max 2h na dan itd... Torej, če si vsaj tolko priden, da imaš v se pogoje za sprejem, je Maribor tvoja najboljša izibra ;)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Maj. 2014 22:15

^ Kot potencialna bodoča pacientka tvoje kolegice in njenih sošolcev ne vem, če sem ravno navdušena nad dejstvom, da se uči max 2 uri na dan :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Maj. 2014 22:19

Jaz si mojo zdravnico zlahka predstavljam, kako pijana žura 2x tedensko in potem daje vzgled in pametuje svojim pacientom in ljudem okrog sebe. Saj pa tvoj poklic ni dejansko povezan s tabo, služba je služba.
No, pa ni. Pa dobro, se tolažim z osipom na fakultetah takšne vrste in z dejstvom, da vsi pač ne pridejo do konca faksa in lahko zaradi tega dejstva mirno dalje delajo kar so pač delali in da je le nekaj takšnih, ki vedo v kaj so se spustili s študijem medicine in da to ni hobi faks.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Maj. 2014 9:58

lat3a napisal/-a:Sicer ne študiram medicine, vendar prebiram forum, ap da vam napišem še z moje strani, kajti imam zdelo dobro kolegico, ki študira v MFMB. Torej, če se že odločate za študij, se odločite, za Maribor, velikooo prakse, profesorji fanj pa super, poleg tega pa boste imeli velikovelikoveliko prostega časa...medicinci v Mariboru, žurajo NAJMANJ dvakrat na teden, da ne govorim, razne čage po stanovanjih, kolegica pa se uči max 2h na dan itd... Torej, če si vsaj tolko priden, da imaš v se pogoje za sprejem, je Maribor tvoja najboljša izibra ;)


Zaradi tvoje kolegice, Mišele in podobnih, bi bilo treba ukinit vse KVAZIuniverze po Sloveniji. Žalostno je, da imajo FDVjevci (kot vsesplošno zaničevana fakulteta) več dela, izkušenj, znanja kot pa "top in elitistični in oh in sploh" medicinci, ki se na ta faks vpišejo zato ker je "dobra plača" in se jih obrača, ko jim pokažeš svojo (že zašito in napol zaceljeno) rano. Zaradi takih "doktorjev" se potem pacienti bojijo k zdravniku, in raje trpijo doma, s čimerkoli jih že mori. Ker se obnašajo kot da so požrli vso pamet sveta, samo zato ker so naredili en faks, in se obnašajo ko tavečji snobi, pa celo sami na sebi ne opazijo največjega anatomskega defekta - imajo rit tam, kjer bi mogla bit glava.

Hvala lepa za mariborske "zdravnike". Se raje zdravim sama.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
lat3a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lat3a » 17. Maj. 2014 15:00

Sarissima, se popolnoma strinjam s tabo!!! Hotela sem samo sporočiti moj pogled na to smer študija v Mariboru.
Sama sem na UniLj, pravo, spim po 5-6h na dan, za dobro oceno se je treba presneto dobro potrudit, priznam, da včasih si prvoščim kakšno žurko, vendar...v primerjavi z njihovim študijem, kjer je povprečna ocena 8, učijo se v primerjavi z nami popolnoma nič, vsaki torek ali sreda, po vseh možnih klubih, kolokviji ter izpiti sestavljeni iz samih starih vprašanj, da ne govorimo o plonkanju, ki je podobno srednji šoli... Govorim seveda z moje perspektive, ker jih poznam res ogromno, ogrooooomno, ki tam študira :)
Na komentar, kako malo se učijo, pa koliko dosti žurajo, se pa vsi le posmejejo, odgovorijo, da služba jim je zagotovljena, denarja, kot si sama omenila, kot dreka, drugo jih pa tako ne briga...
Ampak seveda, ne bom posploševala, nikakor ne!! Samo pravim, da če se odločaš med Lj ali Mb, bi seveda zbrala slednjo, študentski lajf zagotovljen!!
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 17. Maj. 2014 23:07

No, za moje pojme 2 uri učenja na dan niti ni tako malo.. Mislim, da malo preveč poenostavljate tole s študijem medicine v MB, prav tako kot večina ljudi dela s FDVjem.

Študentsko življenje z žuri pa načeloma niti ni slabo. A mislite, da se medicinci pa ne bi smeli izživeti v mladih letih?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov