Študij: Anglistika in amerikanistika na FF

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 05. Feb. 2013 11:44

Najprej: urniki na FF so taki, kot so. Predavanja so večinoma kar čez cel dan, če imaš posebej smolo, so vmes povsem nekonstruktivne luknje, prekratke, da bi dejansko kam šla in predolge, da bi kar tako sedela na faksu.

Sicer ti pa za zraven lahko priporočam primerjalno književnost - predavanja so neobvezna, kombinacija je pa precej pogosta. :)

Se mi zdi pa malo neresen ta pristop: ''Ne bi rada cele dneve ZAPRAVLJALA na faksu!'' Zakaj greš pa potem študirat?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 05. Feb. 2013 11:44

Najprej: urniki na FF so taki, kot so. Predavanja so večinoma kar čez cel dan, če imaš posebej smolo, so vmes povsem nekonstruktivne luknje, prekratke, da bi dejansko kam šla in predolge, da bi kar tako sedela na faksu.

Sicer ti pa za zraven lahko priporočam primerjalno književnost - predavanja so neobvezna, kombinacija je pa precej pogosta. :)

Se mi zdi pa malo neresen ta pristop: ''Ne bi rada cele dneve ZAPRAVLJALA na faksu!'' Zakaj greš pa potem študirat?
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 05. Feb. 2013 12:40

*Abby** napisal/-a:Se mi zdi pa malo neresen ta pristop: ''Ne bi rada cele dneve ZAPRAVLJALA na faksu!'' Zakaj greš pa potem študirat?


Ni bilo ravno tako dobesedno mišljeno ampak pač. Predavanja pri anglistiki potekajo večinoma cele dneve od 8h do 6h zvečer, medtem ko pri drugih predmetih ne. Problem je, da me večina teh predmetov ne zanima, me angleščina še najbolj. Težko se je odločit, ker me skrbi, kako bom kombinirala predavanja..
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 05. Feb. 2013 21:25

Glej nekaj od tega je vaj, kjer si samo ena od skupin torej ti vsaj en drug termin odpade, če ne dva. potem je pa tu še stvar posameznega profesorja, kolikokrat tolerira, da manjkaš... ne boš cele dneve na faksu :D ne skrbi... je pa po drugi strani veliko sprotnega dela... podcenjevanje jezikov je res katastrofalno, ker delaš ogromno, cenjen pa nisi najbolj :D sploh za angleščino.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 10. Feb. 2013 16:31

katy. napisal/-a:Glej nekaj od tega je vaj, kjer si samo ena od skupin torej ti vsaj en drug termin odpade, če ne dva. potem je pa tu še stvar posameznega profesorja, kolikokrat tolerira, da manjkaš... ne boš cele dneve na faksu :D ne skrbi... je pa po drugi strani veliko sprotnega dela... podcenjevanje jezikov je res katastrofalno, ker delaš ogromno, cenjen pa nisi najbolj :D sploh za angleščino.


a to sigurno? ker pri španščini naprimer piše spodaj pod imenom predmeta vaje A, B, C kakorkoli. Pri angleščini pa tega nikjer ni in sem posledično bila mnjenja, da so to vse predavanja, čeprav se mi je zdelo malce čudno.
+ skrbi me da se bom naveličala angleščine, čeprav jo imam rada. To mi je zadnjič ena rekla, naj ne grem na angleščino če mi ni res zelo všeč. Koliko je resnice v tem? :)
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 18. Feb. 2013 11:31

Jaz razmišljam o dvopredmetnem študiju (angleščina-slovenščina) na FF v Mariboru. In sicer me zanimajo izkušnje tistih ki ste tam.
Zanima me,če je študij zahteven,sploh pri angleščini,kjer predavanja potekajo v angleščini in ali moraš angleščino res res v nulo OBVLADATI,da lahko narediš študij?
Ali je v primeru,da ne obvladaš angleščine v nulo bolje potem iti študirat le slovenščino?


Hvala za odgovore! :)
bina111
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a bina111 » 19. Mar. 2013 18:47

Morda je sicer katera že napisala odgovor na moje uprašanje ampak ga bom useeno postavila :D in sicer moja sestra ki je stara 17 let se pravi gre čez 2 leti na faks rrazmišlja o študiju angleščine pa me je uprašala če kaj vem kako izgleda no pa predvsem to KAJ LAHKO S KONČANIM ŠTUDIJEM POSTANEŠ OZ KAKŠEN POKLIC DOBIŠ? Tako da če kera ve bi prosila če pove, vem da si lahko verjetno učitleljica profesorica morda turistična vodička? ampak več pa jaz res nevem tako da prosim za pomoč :)
bina111
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 7. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a bina111 » 19. Mar. 2013 18:50

pa še eno uprašanje: kaj je razliko med enopredmetno in dvopredmetno? :)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 19. Mar. 2013 18:55

bina111 napisal/-a:pa še eno uprašanje: kaj je razliko med enopredmetno in dvopredmetno? :)


enopredmetno študiraš samo angleščino, dvopredmetno študiraš še en predmet zraven, tistega ki ga izbereš, se pravi imaš potem 2 poklica. :)

za več informacij o anglistiki sami ter možnostih zaposlitve pa napiši v google predstavitveni zbornik anglistika.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 22. Apr. 2013 11:24

Torej, je tukaj kakšna bodoča študentka anglistike? :)
Uporabniški avatar
TajaTanita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 4. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a TajaTanita » 09. Jan. 2014 16:22

Zanima me, če kdo ve, ali se angleški jezik in književnost (dvopredmetno v Mariboru) da študirati tudi izredno ob redni zaposlitvi?
Zadnjič spremenil TajaTanita, dne 06. Feb. 2014 16:50, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Jan. 2014 17:09

po mojem je najlažje, da kontaktiraš referat oz. tajništvo oddelka in se zmeniš za sestanek.
niina94
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a niina94 » 27. Jan. 2014 13:35

Pozdravljeni!

Zelo rada bi študirala enopredmetno angleščino v Ljubljani, tako da je prva stvar ki me zanima, če kdo tam že študira in da mi na hitro napiše kako in kaj poteka faks, zanima pa me tudi če kdo študira to smer in je iz Maribora, saj me zanima, kako se ustalit v Lj. Najverjetneje nebi bila sprejeta v študentski dom, ker ne ustrezam zahtevam, tako da me zanima kako je s stanovanji. Zavedam se, da so draga in da moram gledati še na ostale stroške. Lepo prosim za odgovore :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 27. Jan. 2014 14:30

Daj prošnjo za študenta. Letos so prišli noter skoraj vsi, ki so dali prošnjo, nima veze če maš visok socialni statas. Čeprav boš čakala nekaj mescev mogoče, se ti splača. Tudi povprečje ocen, matura.. ti kar točk prinesejo.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
niina94
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a niina94 » 28. Jan. 2014 11:34

Bom probala. Hvala :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov