študentski dom

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 14. Okt. 2006 12:39

ona je v lublan...mestni log
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 14. Okt. 2006 12:49

To, da lahko nekdo prespi pri tebi 3x na mesec pa itak velja v Lj za vse domove, se mi zdi. Verjetno tudi za MB.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 15. Okt. 2006 11:13

NOVO VPRAŠANJE

Drugo leto nameravam it v študentski dom v lj in me zanima kakšne so kaj cene pa kdaj je rok da se prijaviš tam?A ve kdo?
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 15. Okt. 2006 12:32

vsi mamo namen tja it. sem se težko not pride. moja sestra je za v dom čakala 3 leta skup pa je dobila pol. plačuje 13000+1500 za net na mesec in ma res veliko sobo, v apartmaju so 3 sobe, wc kopalnica in vse je tko lepo, nč kej staro, razbito. res je zadovoljna.
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 15. Okt. 2006 15:05

za tekoče leto se prijaviš do 10. avgusta (približno - vsaj letos je bilo tako)

kako prideš notri je odvisno od samih točk, ki jih zbereš (razdalja, zdravstvene težave....itd.)

nekdo čaka več mesecev, nekdo pride takoj notri - veliko je tega kolikor se pač znajdeš in ustrezno napišeš (mnogi močno pretiravajo - vendar jim to potem tudi pomaga) :roll:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Okt. 2006 15:16

Sam mislim, da morajo biti razna "nalaganja" tud dokazana z dokazili- zdr. spričevalo, dokazilo o socialni ogroženosti, potrdilo oslabih avt. povezavah..kr tako pa mislim, da ne upoštevajo lih vsega.
tinna19
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 24. 7. 2005
Kraj: krško

Neprebrana objavaNapisal/-a tinna19 » 15. Okt. 2006 17:47

že, vendar, če poznaš zdravnika v večini primerov to ni problem. poznam ljudi, ki so prišli notri, pa niso imeli dejanskih težav - potrdilo zdravnika se pa ne spravjo ravno spodbijat.

v SŠ sm mela tudi jaz potrdilo za opravičilo od telovadbe (ker je bila popoldne - 2 uri po koncu pouka - in se mi ni dalo čakat), pa sem bila vsa leta aktivna športnica v klubu - na prof. nivoju. pač :loldev:
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 23. Jan. 2007 21:37

mene tud nekej znima..
moj fant je dobil odločbo za u dom že oktobra ampak je takrat ni izkoristil. sedaj pa sem dobila odločbo jst..tko d grem pač u dom-mislite da je mogoče, da bi tudi njega sprejeli "za nazaj"?
in potem naprej..je mogoče da bi bila skpaj v sobi? (ok..to je že kompliciranje :) )
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Jan. 2007 21:46

Ajej, ta je pa močna, nisem še slišala, da kdo ne bi izkoristil odločbe za v dom, če s tem misliš, da se ni niti zglasil v sprejemni pisarni in se uradno tam prijavil, vzel ključe in to??
Pa saj potem itak ni treba, da si tam, sam to bi pa pomoje moral narest, ker je na njegovo mesto verjetno po preteku tistih nekaj dni, ko ga ni bilo tja, prišel naslednji s seznama...
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 23. Jan. 2007 21:48

Njega zdaj več mislim da ne bi sprejeli v dom, ker se ni takrat tam javo oz. je ni sprejel ko bi mogel.
Drugače pa je možno, da sta skupaj v sobi seveda če bi fant takrat izkoristil... sam bi mogla prošnjo napisat al tam pač povedat, da hočeta bit skupaj... pa pol bi mogla nekaj še podpisat, da se kao oba strinjata da bosta v isti sobi (ker sta pač fant pa dekle)... tako je bilo nam povedano tam.
Yada, yada, yada...
Sae
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 20. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Sae » 24. Jan. 2007 0:48

uf ni izkoristu odločbe.. ka pa je naredu, pač ni šel tisti dan al je spremenil v subvencijo?

pomoje "za nazaj" ni šanse, da ga sprejmejo, ker npr. da ne obvestiš, da se ne boš vselil, je dost neodgovorno. za subvencijo sm pa zihr, da je ne morš spremenit nazaj v štud.dom. tak da na naslednjem razpisu, sam kaj veš, če recimo jih ni obvestil, majo kje to zapisan in ma kake črne pike... tud za to sm že slišala od nekoga. sam ne vem, če je res.

drugače naj se pa pozanima kar v pisarni za štud.domove. lahk tud mail pošlje, tak je še lažje.
"A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort" - Herm Albrite
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 24. Jan. 2007 10:27

js bi tud bla z mojim v študentu. samo verjetno bo imel doma prevelik dohodek pa ne bo sprejet :( :( se da kaj naredit glede tega?
pa kolk sob je v apartmaju oz. se lahko napiše s kom želiš stanovat?
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 24. Jan. 2007 14:29

on je takrat odločbo za študentski spremenil v subvencijo.. tko da ubistvu zdej bi jo mogu nekako "spremenit nazaj".. a je to možno?
pa glede na to da so študentski dokaj polni..je vrjetno bol težko da bi bla ena soba cela prazna in da bi kr pršla skupi vanjo...kolk časa prbližno morš potem čakat da te iz enga doma v druzga premestijo al pa iz sobe v sobo-da nsi pol s tistim k hočeš pač?
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Jan. 2007 17:32

Lahko najdeš nekoga, ki je pripravljen menjati s tabo. :)
Ali pa če imaš srečo, kot sem jo imela jaz, da je bila moja cimra že skoraj na koncu študija in ko se je izselila, je moja prijateljica dala prošnjo, da se preseli k meni iz druge sobe in so ji potem tudi odobrili.
Sae
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 20. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Sae » 25. Jan. 2007 17:26

la rožica napisal/-a:on je takrat odločbo za študentski spremenil v subvencijo.. tko da ubistvu zdej bi jo mogu nekako "spremenit nazaj".. a je to možno?


kokr jst vem lahko iz študentskega doma spremeniš v subvencijo, a nazaj ni šanse, ker si se odpovedal pravici do bivanja v štud.domu. do naslednjega razpisa seveda.

dj jim pošlji mail z vprašanji. studentski.domovi@siol.net
"A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort" - Herm Albrite

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov