Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Jan. 2015 10:09

Eno mal čudno vprašanje: če prekineš absolventa-se izpišeš iz faksa, zato da bi lahko začel z redno službo, moraš za to leto absolventa vračat štipendijo? :P
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Jan. 2015 11:53

pffff. kliči na zavod kjer te štipendirajo. načeloma se lahko pol podpiše anex, s katerim se zavežeš do kdaj boš faks končal.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Jan. 2015 19:01

Zakaj pa bi v aboslventu sploh prekinila studij? Saj redni studij in redna zaposlitev se ne izkljucujeta.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Jan. 2015 21:00

Gre se za neštudentsko zaposlitev. :D To pa mislim da ne gre..študentski status in ne-študentski job (?).
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 13. Jan. 2015 21:06

"Redni študij

Redni študij je najpogostejša oblika študija. Organiziran je tako oziroma temelji na predpostavki, da naj bi povprečen študent porabil dnevno za študij 8 ur, bodisi v organizirani obliki (na fakulteti) ali kot samostojno delo. Na redni študij se lahko vpiše študent, ki izpolnjuje pogoje za vpis ne glede na starost ali morebitno zaposlitev. Tudi redni študenti so lahko zaposleni, vendar v tem primeru ne morejo koristiti določenih pravice, ki izhajajo iz statusa študenta."

http://www.student.si/preberi-si/aktualno/tudi-podiplomski-studij-je-lahko-reden-ali-izreden.html
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 13. Jan. 2015 21:28

No tega pa nisem vedla. Sklepam pa, da potem ne morem koristit "določenih pravic, ki izhajajo iz statusa študenta"-torej štipendije.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
cauliflower
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 482
Na forumu od: 26. 12. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a cauliflower » 13. Jan. 2015 21:57

Tudi mene zanima, kako je s statusom in zaposlitvijo...

Letos sem bila na razgovoru in že dobila ponudbo za zaposlitev, vendar samo pod pogojem, da se vpišem izredno, saj (po besedah bodočih delodajalcev) ne morem biti hkrati redno zaposlena in študentka. Ker sem bila že redno vpisana, potem službe nisem sprejela, in se nisem več poglabljala v to problematiko.

Me pa še vedno zanima, v čem je catch, če kdo iz glave ve, kako je s tem (sicer se mam pa itak namen v to poglobit čez ene par tednov, ko bo mal več časa, pa potem poročam :D)
I'm just ... happy.
I've never felt that before.
I'm just exactly where I want to be.

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind )
abc99
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a abc99 » 16. Jan. 2015 21:17

Živjo!

Iscem študij digitalnih umetnosti( filma, fotografije, videoprodukcije, dizajna) v Lj in da ni placljiv ter da ni AGRFT. Koncujem gimnazijo in ce kdo ve za tak faks bi mu bil zelo hvalezen!

Lp
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 17. Jan. 2015 10:15

Na Naravoslovno-tehniški fakulteti obstaja študij grafične in medijske tehnike. Poglej, če ti ustreza, pa mogoče še malo njihov druge programe poglej, jih imajo ogromno.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Jan. 2015 11:27

na izbiro imaš IAM
http://iam.si/medijska-produkcija

FERI
http://www.feri.uni-mb.si/podrocje.aspx?id=259

in še en kup zasebnih programov.
marni
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 27. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a marni » 20. Jan. 2015 15:40

Živjo! Mam en problem kar se tiče FDV-ja pa bi res rabla čimveč feedbacka. Že celo gim. sem odločena da grem študirat na FDV smer Analiza Politik in Javna Uprava (APJU) zdaj pa me je zadel manjši infarkt ker sem v brošuri o vpisu na fax ki smo jo dobili v šoli opazila, da te smeri več ni in jo je zamenjala Študije Demokracije in Upravljanja :? na spletni strani FDVja sta obe smeri gor, ampak do predmetnika te nove ni dostopa in me je strah it na neko novo larifari smer in bit poskusni zajček.. grem za ziher na informativne (bla sem tudi lani) ampak če se izkaže da so smer spremenili kaj naj naredim? Ma kera podobne izkušnje (iz katerega koli faxa) :/
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 20. Jan. 2015 20:39

Poskusni zajček bit ni nujno vedno slabo (ajde, večinoma ja, ampak mogoče maš pa srečo :D ).

Šalo na stran, preštudiraj predmetnik nove smeri, lahko so samo delali reakreditacijo in so malo popravili ime programa, predmeti pa so ostali večinoma isti (poglej stare in nove učne načrte, stare in nove profesorje).

Če ti nov program pač ne sede, poglej, če imajo kaj podobnega kje drugje (Maribor, Nova Gorica, zasebni zavodi). Premisli o alternativah, ki si jih imela sedaj za rezervo (druga, tretja želja).

Na informativnih jih zasuj z vprašanji (prej si jih doma pripravi, kar sproti, ko boš gledala predmetnik, ipd.)

Kot info pa še tole: tudi če ostane ime programa isto, so ga lahko spremenili zaradi reakreditacije. Ime ne zagotavlja vsebine, treba je pogledat predmetnike in učne načrte :wink:

Pa veliko sreče pri iskanju :)
marni
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 27. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a marni » 20. Jan. 2015 21:13

Hvala! Kaj pa storit v primeru da predmetnik ne bo dostopen do informativnih ali celo vpisa (je to sploh mogoče?)
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 21. Jan. 2015 20:20

Če bodo v program vpisovali že letos (in torej začnejo oktobra), bi moral bit predmetnik na informativnih po mojem mnenju že dostopen. Mogoče ga ne bo na netu, vprašaj na informativnih (oz zateži, pripravljenega morajo zagotovo met, ne vem pa, kdaj ga morajo dat v javnost).

Bistven nasvet, ki si ga velja zapomnit, če te zanima (bilo)kaj, vprašaj. In sprašuj, dokler ne dobiš zadovoljivega odgovora. Oni so tam, da odgovarjajo na vprašanja, pa čeprav se včasih zdi, da bi bili raje vse kje drugje. Splača se vprašat tudi študente, kako so zadovoljni, če oni kaj vedo o novem programu (predvsem če najdeš kakšnega predstavnika študentskega sveta, ti bo zagotovo znal vsaj povedat, koga vprašaj oz kam poglej). Profesorji bodo na informativnih itak hvalili programe, faks, itd. Pri študentih načeloma (ne pa vedno) dobiš malček bolj realno sliko. Kar pomeni, da bi morala bit na koncu sposobna sprejet neko dobro odločitev.
marni
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 27. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a marni » 21. Jan. 2015 22:24

Hvala :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov