Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Wilma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 26. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Wilma » 28. Dec. 2013 21:56

Ja, saj sem tudi jaz načeloma proti temu, a ker stanje v naši državi ravno ni sijajno in ne dobim redne zaposlitve (razen za določen čas brez podaljšanja, trenutno pa sem brezposelna), je to edina opcija, da nekaj delam in hkrati tudi vidim malo več sveta.
Drugače pa dvomim, da se lahko vpišem v izobraževanje odraslih, ker tam mislim da ne dobiš status študenta, pač pa status dijaka, ali ne? Jaz rabim nujno status študenta.
andrej85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a andrej85 » 04. Jan. 2014 5:23

Odlicna in povna izivov igra, ki vam prinese tudi kak evro. :)
http://www.marketglory.com/strategygame/Zhwako
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jan. 2014 13:39

Slika
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 12. Jan. 2014 20:49

Imam velik problem nikakor se ne morem zbrati pri učenju mislim vse gre mimo mojih možganov. hodim v 1. letnik res ne vem več kaj naj naredim :(
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 13. Jan. 2014 17:46

Nehaj mislit na stvari na katere misliš na se posvetu učenju

Stestiraj tudi tole zadevo meni malo pomaga, resno! :) Mej zraven prižgano pa se uči, priporočam uporabo slušalk.
http://www.youtube.com/watch?v=3AKLiYeaHgk


Rukni tudi kak energy drinko, ki tudi pomaga pri koncentraciji :ja:
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 13. Jan. 2014 17:53

trust napisal/-a:Nehaj mislit na stvari na katere misliš na se posvetu učenju

Stestiraj tudi tole zadevo meni malo pomaga, resno! :) Mej zraven prižgano pa se uči, priporočam uporabo slušalk.
http://www.youtube.com/watch?v=3AKLiYeaHgk


Rukni tudi kak energy drinko, ki tudi pomaga pri koncentraciji :ja:

energy drink pa tale muska, ja, zmagovalna kombinacije.. :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Jan. 2014 18:49

Poštimaj prehrano. Maščobne kisline DHA ful vplivajo na kognitivne procese v možganih, tak da jih vnesi v prehrano. Vitamine B kompleksa takisto. Glukoza - primarni vir futra za možgane, lahk jo kupiš v lekarni in si nardiš napitek, da ne bo izgvorov o čokoladi pa nuteli na žlico (češ da redi al karkol :P).

Fajn se naspi, vsako noč. Če ti to povzroča probleme, si nabavi melatonin pa ga parkrat vzami, da se naspiš, da se možgani fajn spočijejo. Bodi fajn hidrirana, dodaj v svoj vsakdan izdatne količine vitamina C.

Ko pa maš to vse poštimano.... Se vsedi za mizo, v pojslo z zapiski karkoli.... in se prepričaj, da te snov, ki jo moraš obdelat ful zanima. Ampak res, lagat se morš saba seb sto na uro. In šele takrat se začne pa štorija s taurinom, kofeinom inu gvarano. ;) Pa viel glück pri učenju! ;)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Jan. 2014 18:51

Joj jaz imam tudi težave, da se zberem pri učenju. Meni je tudi taka muska fajn za zraven, samo jaz boljše da nimam prižganega compa, ko se učim, ker pol samo na netu visim. :D

V glavnem moj nasvet je...odstrani comp, tv, telefon...v glavnem vse kar te lahko zmoti!
Uporabniški avatar
Aliee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 31. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Aliee » 19. Jan. 2014 16:23

Najlepša hvala vseem malo se mi je dvignila motivacija, ker sem naredila prvi izpit :))
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Jan. 2014 16:48

^^Čestitke! :) Ja pri meni je tudi večja motivacija, ko naredim kakšen izpit. Tako, da le pogumno naprej!
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 19. Jan. 2014 20:02

joj jaz če bi tako poslušala bi mogla stalno na wc hodit... :D
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 20. Jan. 2014 11:21

NOVO:

Zanima me, če ima kdo že izkušnje s tole stranjo:

http://www.studentska-vadba.si/

Oblubljajo vso vadbo za 2,5€ na obisk, pa me zanima, če je kdo tu že član te strani, glede na to da na vadbi samo pokažeš svojo študentsko izkaznico?) in ali zadeva dejansko deluje. Ker sliši se super lepo ampak sem malo skeptična, predvsem glede načina plačila, članstva in podobno, bi bila zelo vesela kakršnegakoli nasveta :) :)
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 20. Jan. 2014 11:38

^^Jaz sem lani prek njih obiskovala fitnes v Tivoliju, bla pa sem tut na aerobiki ene dvakrat. Super zadeva. Plačevala sem prek monete. Ko sem se prijavila sem bila vedno na seznamu. Če kdaj nisem uspela iti, kljub prijavi, sem jim pisala in so mi vrnili obisk, da mi ni šel v nič. Na koncu leta mi je ostal še kredit, ki so mi ga tudi nakazali...tak da, kar se mene tiče, zadeva super deluje :)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 20. Jan. 2014 12:06

Aha, sepravi, ko se prijaviš plačaš članarino, plus kredite , za ktere mi ni točno jasno zakaj jih maš plus vsakič na vadbi 2,5 evra ali kako??
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 20. Jan. 2014 12:52

Ne ne, plačaš članarino pa ta kredit od katerega ti odbijajo 2,5 evrov vsakič, ko se prijaviš na kaj. Če sem odjaviš dokler se da, ti to takoj vrnejo, drugače se lahko zmeniš. Ko prideš tja, nič ne plačaš, sam študentsko pokažeš, oni pa te odkljukajo na seznamu. Vsaj lani je tak blo :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov