Študentska svetovalnica

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 28. Sep. 2013 15:25

Nujno rabim nasvet. Prejšnji teden sem se vpisala na izobraževanje odraslih (zaradi statusa dijaka), sedaj pa mi je fakulteta odobrila prošnjo za podaljšanje statusa študenta. Na faks se moram vpisati najkasneje v ponedeljek.

Se moram najprej izpisati iz IO, kako gre to? Ali lahko imam oba statusa? Bodo na fakulteti videli, da sem že vpisana na IO?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Sep. 2013 16:35

Brez problema imaš lahko oba statusa, ker se ne izključujeta, ker je to izobraževanje za dve različni stopnji. Ne bi pa mogla bit vpisana na dva faksa skupaj, recimo (razen vzporedno, za kar je poseben postopek vpisa).
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Sep. 2013 21:39

^^Jp. Lahko si na oba faksa vpisana.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 17. Nov. 2013 17:51

Aam, a lahko Zoisovo štipendijo dobiš npr po 1., 2. letniku faksa, če maš zadost visoko povprečje ?
Zaradi vzporednega študija me zanima, ker sem se hotla vpisat, zdej letos so brezplačno ukinli, drugo leto pa menda nameravajo zoisovim štipendistom omogočit-..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Nov. 2013 17:58

Lahko zaprosiš za Zoisovo kadar hočeš, je pa precej visoko povprečje, da jo sploh dobiš (nad 9,5) in potem 8,5 da obdržiš.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 17. Nov. 2013 18:55

Hvala :) Saj vem da je visoko povp., mogla bi pa probat..
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
ČuriMuri
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 18. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a ČuriMuri » 18. Dec. 2013 17:10

Čau! Imam nekaj vprašanj za vas, če mi bo lahko katera pomagala :) Trenutno sem študentka drugega letnika socialnega dela. Študij uspešno zdelujem, me pa ful vleče da bi si drugo leto vzela nekakšen pozen GAP year, malo delala in šla potem s tem denarjem po svetu. Zanima me, kako je potem z mojim pavziranjem. Letos nameravam letnik narediti, samo se potem ne bi vpisala v tretji letnik. Ali se lahko prijavim na višjo šolo (da bi obdržala status) že v 1. roku, da ne bi potem imela težav z vpisom v drugem roku? Kako pa je s srednjo šolo? Ima katera lastno izkušnjo s čim podobnim, kakšen nasvet zame? Trenutno je to še samo ideja, bi pa fuul rada eno leto izkoristila malo za bluzit, kasneje tega ne bom mogla narediti :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Dec. 2013 17:16

Jaz sem to naredila pred četrtim letnikom (istega faksa). To sem izvedla čisto preprosto tako, da nisem naredila enega izpita :) Namenoma, da se razumemo. Tako da sem potem ponavljala letnik in obdržala status.
Drugo so pa ti fiktivni vpisi, ki jim na vsak način poskušajo stopit na prste. Ena varijanta je srednja šola, jih imaš polno in ponavadi vsi vedo, zakaj gre, ko se prideš vpisat. Baje bojo to v kratkem spremenili, ampak to obljubljajo že par let.
Lahko se vpišeš tudi na višjo šolo, vpisni roki so nekje marca, kot za visokošolske programe in se tvoje obiskovanje faksa ne izključuje s statusom na višji šoli, torej se lahko kamot vpišeš. Imaš pa potem še en ali dva roka ali jeseni, če je še kaj fraj, ter ko je že panika, privat šole, ki ti vpis za status mastno zaračunajo.

Samo en off topic nasvet: meni se je bilo po temu fraj letu izredno težko vrnit v predavalnico... Pazi, da ne izgubiš stika s faksom! Pa brez skrbi, bluziš lahko malo tudi po končanem faksu, službe itak ne boš dobila :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Dec. 2013 20:27

^^samo na Ptuj se ne vpiši :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Dec. 2013 15:19

^^ JAP, se učim na the hard way :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Dec. 2013 21:05

Pocasi se bom mogla odlocit glede magisterskega studija pa imam par vprasanj.
Razmisljala sem o celotnem studiju v tujini, studiju v Ljubljani, kjer bi sla za 1 leto preko bilateralne pogodbe v tujino ali pa double degree. Kaj mislite, da je najboljsa vrjanta?
Don't worry, be happy!!
Wilma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 26. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Wilma » 28. Dec. 2013 18:23

...
Zadnjič spremenil Wilma, dne 24. Sep. 2015 13:45, skupaj popravljeno 1 krat.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 28. Dec. 2013 19:01

Sicer ne vem za ziher, lahko pa probaš kakšen naravoslovni faks, npr. matematiko., ker tam menda ne preverjajo prisotnosti sproti .
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Wilma
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 26. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Wilma » 28. Dec. 2013 19:10

...
Zadnjič spremenil Wilma, dne 24. Sep. 2015 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Dec. 2013 20:23

Kaj pa izobraževanje za odrasle oz kako se že temu reče? Vpis je zastonj, potem si pa plačuješ sam izpite in predavanja če si zainteresiran. V praksi večina izkorišča samo zaradi statusa.
(da ne bo kdo narobe razumel - sem pa zelo proti tovrstnemu izkoriščanju, ker se mi zdi nefer in ponižujoče do študentov, ki svoj status potrebujejo zato da dejansko študirajo in ne da lahko na napotnico za 4 ure nadomeščajo blagajničarko v lidlu :rolleyes: )
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov