Študentska izmenjava

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 15. Feb. 2010 19:54

^^ am vprašanje je blo postavljeno pred skoraj enim letom, tako da dvomim, da uporabnica še vedno vneto čekira to temo :D

@dorothea
glede nemčije.. jaz tudi nameravam it tja, če mi uide japonska :D
sta pa ravnokar v nemčiji dve moji dobri prijateljici, tako da kr dost vem o tem (če se nebo katera z osebnimi izkušnjami javla).. ampak na vprašanje 'Kako je nasploh z izmenjavami?' pa nevem točno, kaj naj odgovorim :D
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 15. Feb. 2010 20:25

Loool, sploh nisem opazila. my bad ^^ but u never know haha
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 24. Feb. 2010 23:47

živjo !
ko sem gledala kakšne kriterije imajo pri izbiri sem opazila da 40% šteje jezik države kamor potuješ, in glede na to da si želim na norveško, bom očitno imela tukaj dost visok procent, ampak kako pa to preverjajo? dvomim da imamo v slo. veliko norveško govorečih ljudi haha ....ali imajo pač tam teste in podobno ...ker za angleščino mi je jasno da preverjajo verjetno s kratkim intervjujem pa mogoče pisno ...samo za norsk/bokmal mi pa ni jasno kako...

tiste ki ste bile v skandinaviji , a znate jezik ???

za stroške smo se pa že mal pozanimali in so res ogromni, tako da že sedaj nekaj varčujem, nekaj bo pa štipendije, pa še doma bodo malo prispevali-namesto za stanovanje v lj. pač nekaj za študenca v oslu :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 25. Feb. 2010 17:08

Jaz grem v Rovaniemi pa ne znam finsko niti me ni nihče vprašal, če znam, niti ni treba znat.

Saj španci, portugalci, latvijci, ki hodijo v Slovenijo, tudi ne znajo slovensko :wink:

Zdaj, to je predvsem odvisno od partnerske univerze, kamor greš in lahko si oni izmislijo, da pač morš obvladat določen nivo jezika. Zato se jaz tudi nism odločla za Anglijo, ker tolk dobr angleško pa spet ne znam, pa da bom jz devala 300€ za nek certifikat, pa da me bo pol še en profesor tam jebu zato, kr sn se zmotla v jeziku, mojega strokovnega znanja pa sploh ne bo hotu čut...naj si vtaknejo nekam.

Ok, svoj gnev sem izlila :D

Ammm, glede skandinavije - a si že kaj gledala na njihovi strani, saj pa te mate verjetno v angleščini pouk, ne? Na "moji" univerzi je celo zelooo velika izbira predmetov, katere lahko poslušam in opravljam v angleščini. Finci pač :flower:

V Oslo greš? Ker semester? Kaj pa študiraš?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 25. Feb. 2010 23:43

ubistvi sem še na tem da se prijavim, za prvi semester v tretjem letniku, se pravi poletje 2011 , univerza je zasebna in začne semester že 15.avgusta in do 15 decembra :)) malo drugače kot pri nas.
Na izbiro majo vse predmete v norveščini, angleščini ali nemščini, kar je meni zelo zelo zelo všeč :)

ja univerza je v oslu, študiram pa ekonomijo
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 26. Feb. 2010 15:39

lammy napisal/-a:Js trenutno študiram v ZDA (Miami). What would you like to know? :D



Za kolko časa si šla tja?
Sploh nism vedla, da se da it v ZDA.. sm misnla, da je vse bolj znotraj EU.
Če bi mela dovolj visoko povprečje in pogoje za it kam bi definitivno šla v Amsterdam. Tudi ZDA se ne bi branla. :)
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 26. Feb. 2010 17:22

V bistvu je to odvisno od tega s katerimi šolami sodeluje vaš fax, ni nujno, da so na izbiro tudi ZDA. :)
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 27. Feb. 2010 0:58

a se lahko rapišete mal tisti, ki ste že bli na izmenjavi?
predvsem me zanimajo zahtevnosti programov, izpitov drugod - španija, belgija, irska, nizozemska.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 27. Feb. 2010 15:11

^^ Meni je že marsikdo, k je bil na izmenjavi reku, da gledajo ful skozi prste kar se tiče izpitou. Je pa res, da ti mariskaterega izpita na koncu ne priznajo.
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 28. Feb. 2010 14:04

pa baje da majo na jugu (španija, portugalska, italija,....) pri izpitih bolj izbirni tip vprašanj-da obkrožuješ a,b,c.

na severu so skoraj vsi izpiti esejskega tipa ( na tej univerzi ki mene zanima profesorji pričakujejo da v 3.urah-kolikor trajajo povprečni izpiti- študenti napišejo 8-10 strani !!! predmeti pa so večinoma vredni 12 točk)
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 28. Feb. 2010 19:38

kako pa moram napisat motivycijsko pismo? tako uradno za naagovorom in vse al kr lepo preprosto?
ima kdo mogoče kak primer prosim? hvala za odgovor, časa imam še nekaj urc pred oddajo in me dajejo prav živčki :)
christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 01. Mar. 2010 21:40

če bi ktera mela kako motivacijsko pismo se priporočam da mi ga pošlje na mail [ava.carolina@yahoo.de] , ker mene to tudi še čaka, in se mi niti sanja ne kak more to zgledat :D :oops:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Mar. 2010 22:47

Jaz sem napisala na kratko malo o sebi, zakaj si želim na izmenjavo in kaj mi bo to prineslo v zvezi s šolanjem, zakaj sem si izbrala ravno to destinacijo, ki sem si jo, itd...pač mal nabluziš, kak boš predstavljala našo državo v tujini itd... :)
S tem, da jz tud nism mela pojma, kak naj napišem to motivacijsko pismo. Mi mormo še življenjepis priložit.

CC, jaz tudi še ne vem, kak bom zvozla te esejske zadeve...ka s to ja nor, še neke seminarske bom mogla delat! Vidim, da bom kr jebala ježa gori, ja...
Pa sj mi niti ni cilj it feštat al pa kaj takega, temveč predvsem si mal dušco in misli preluftat...

Jaz sem si vzela take predmete, da ne bom mela problemov s priznavanjem. Ker res ne mislim nekaj delat, da se mi pol ne bo priznalo.

Vanessa...ja, v Sloveniji gledajo skoz prste, ja, ko so čist srečni, da sam pride kdo. Pa mogoč še kje, tk bolj na socialnih zadevah, hehe :razz:

V GB na Kingston university al pa v Rotterdamu pa glih ne verjamem, da bi ti kaj olajševali zadeve...prav tako v skandinavskih državah...ker sem že slišala, da folk ni naredo in so potem mogli vračat štipendijo.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 02. Mar. 2010 8:00

Jst sm tut motivacijsko pismo zelo osebno napisala, razen tega da je bilo v lepi pravilni slovenščini, je bilo napisano na isti način kot da bi se kaki prijateljci "izlila".
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Mar. 2010 14:13

Sam neki...a motivacijsko pismo bi mogli tud v angleščini dat al samo v slovenščini?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov