Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 22. Nov. 2011 15:09

Je še kdo iz CSD Vič-Rudnik, ki ni dobil odločbe? :/
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 22. Nov. 2011 17:34

Cintia napisal/-a:Študentke, ste že dobile odločbo za Zoisovo štipendijo? :)


Neeee :( pa kako se lahko štipendijo nakazuje sredi leta (baje da bodo sele januarja prve stipendije nakazane),zakaj je potem ne nakazejo kr junija za celo leto nazaj :mad:
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 22. Nov. 2011 17:46

o odločbi še ni ne duha ne sluha, tudi ostale kolegice, ki jo imajo, še niso dobile :?
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 14. Dec. 2011 20:20

dobila odločbo: 255€, sestra: 340€. s tem da imam za 1,8 ocene višje povprečje. take so sedaj razlike med novimi in starimi štipendisti.
komentirat nimam kaj,mi gre na bruhanje.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 14. Dec. 2011 21:09

kako pa to, da ima tako visoko?

sem mislila, da je razlika predvsem v primeru, ko kdo tam napiše, da se vozi v šolo (ker ti kilometri prinašajo precejšnje denarce), ker drugače pač dobimo vsi osnovno, tistih slabih 85 eu za bivanje in koliko je pač dodatek za uspeh. aja, pa za študente to govorim, ne vem, kako je po novem za dijake
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 14. Dec. 2011 21:13

lia7bibi

A po tem novem zakonu o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev?
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 14. Dec. 2011 21:40

Kolk časa ma sestra že štipendijo? ;)
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 15. Dec. 2011 0:38

Dodatek na letnik je lih prblizn za ksno kavo ali dve, tko da to, kok casa mas stipendijo nima prou dost vpliva.

Razlika je predvsem med stipendisti po starem sistemu in tistimi po novem, vsaj pri Zoisovi, kjer jo izplacujeta razlicni instituciji... Novi stipendisti majo precej strozje pogoje (potrebno je visje povprecje), zneski stipendij in dodatkov za prevoz so pa zanje nizji. Ze osnovna stipendija se razlikuje, potem so pa se velike razlike pri dodatkih za prevoz in povprecje.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 15. Dec. 2011 18:45

aha razumem. sem mislila, da so na prehodu iz sš na faks večino ljudi preusmerili na javne sklade

hja, upam, da čim prej pride ta štipendija
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 17. Dec. 2011 9:01

sestra je stari Zoisov štipendist,dobi vsaj 15€ za prehod v višji letnik. in ja glede na to da je sedaj že 6.leto na faksu in dobiva štipendijo že 6.leto se tega dodatka kar nabere.poleg tega imajo stari štipendisti 5 razredov povprečja in praktično vsako leto napredujejo v višjega (tko je blo pr njej).jz nimam kam napredovat,kr mamo samo 2 razreda in za pridobite moraš bit itak v najvišjem.tud na bivanje dobiva sigurno več kot jz,k dobim za bivanje tistih 85€,nekdo ki se vozi iz 40km oddaljenega kraja pa 100€ :roll:
v glavnem sramota je ta,da če ni denarja (kar naj bi bil razlog za našo nizko štipendijo),naj potem vsi dobivamo enako,ne pa da so novim štipendistom še znižal štip. (moja sošolka bo dobila nekaj eurov manj),starim pa zvišal (moji sestri za konkretnih 30€).fuj in tako pravičnost
:x
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Dec. 2011 9:04

Sej stari štipendisti itak izginjajo (verjetno je sestra na medicini, da jo toliko let že prejema). Kmal jih ne bo več, tak da ne bo več za primerjat :P Men se zdi tud 255€ čisto solidna štipendija, glede na to kako nizke nekateri prejemajo :wink:
Zadnjič spremenil *mala*, dne 17. Dec. 2011 9:06, skupaj popravljeno 1 krat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 17. Dec. 2011 9:05

Shimmie_ napisal/-a:lia7bibi

A po tem novem zakonu o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev?


ja jz dobivam štipendijo iz Javnega sklada za razvoj kadrov....,sestra pa iz Zavoda za zaposlovanje.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 17. Dec. 2011 20:39

lia7bibi napisal/-a:sestra je stari Zoisov štipendist,dobi vsaj 15€ za prehod v višji letnik. in ja glede na to da je sedaj že 6.leto na faksu in dobiva štipendijo že 6.leto se tega dodatka kar nabere.


Nc se ne nabere kr tko, sam zato k nardis letnik :D Js sm bla tut do letos stari Zoisov stipendist in nism mela vsako leto 15€ dodatka za letnik. Tok je dobila za vse letnike skp, sigurno. Tut v odlocbi pise dodatek za letnik X€, ampak to pomen za vse letnike skp dodatno k osnovni, usako leto je lih za ene dve kave, vrjem (al pa poglej pogoje) ;)

Je pa res, da je precejsnja razlika pri dodatku za povprecje in prevoz. Sam pa kaj - kljub temu, da je oboje Zoisova, lohk recemo, da gre za razlicni stipendiji, ker jo izplacuje razlicn subjekt in so razlicni pogoji, pac umes so presaltal, sej stari bojo u kratkem zginl.

Ne vem kaj se mate eni tok za prtozvat, k da se vm dogaja ne vem kasna krivica - js sm bla usazga evrcka k je kr tko padu z neba u obliki stipendije vesela ;)
Live. Love. Surf.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 17. Dec. 2011 22:19

no men te eurčki ne delujejo kot padeni z neba,sem na faksu kjer je svinjsko težko pridobiti štipendijo in glede na to da sm imela samo 4 številčne ocene sem morala imet skoraj same 10,da sem jo letos pridobila.do sedaj sem itak dobivala žepnino in če bi vnaprej vedla da bo moja štipend.samo 50€ višja kot žepnina,se sigurno! ne bi tolk učila,imela tolk neprespanih noči,uničenih živcev in bla skos na trnih al bo tista 10 padla al ne (namreč med 9 in 10 je zelooo tanka meja,9 pa več ni prinašala štipend.).
ne bom trdila iz česa in kako ima sestra tko visoko štipendijo,dejstvo je da živiva v isti hiši in sem jz prekleto več garala za ta denar kot ona.posledično mi je padla vsa motivacija za nadaljnje učenje,ker mi je v bistvu nekak vseeno al jo zgubim al ne,za 50€ manj na mesec ne bom umrla.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Dec. 2011 15:11

Ja, nimamo vsi sreče, da bi dobivali lahko od doma 200€ žepnine/na mesec. In meni je ogromno pomenil teh 200-250€ štipendije (pa sem isto stara štipendistka in nisem mela slabo povprečje), da sem si lahko marsikaj privoščila, kar si drugače nebi in mi tud doma nebi mogli omogočiti.
Če bi pa v srednji prejemala staro štipendijo, bi imela milejše pogoje za pridobitev na faksu :wink:

Sicer bi si pa višino štipendije lahko že prej preračunala (ali izvedela višino od koga drugega) in videla, da se ne splača :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]