Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 03. Nov. 2011 18:56

Jst mam nekaj čez 240€, ampak vedi,da je fuul dejavnikov,ki vplivajo na višino.
Zadnjič spremenil Shimmie_, dne 04. Nov. 2011 8:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Nov. 2011 19:04

Jz mam 161..
It was forever..but it didnt last long..
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 03. Nov. 2011 20:04

Js mam 320.Sem stara štipendistka, če to kaj pomen.
Twixie20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 16. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Twixie20 » 04. Nov. 2011 7:35

Js mam 181.
" Fashion fades, style is eternal." (Yves Saint Laurent)
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 04. Nov. 2011 15:22

Shimmie_ napisal/-a:Vračat jo je treba, če ne dokončaš študija, pa mislim, da še v primeru, če prevečkrat zaporedoma pavziraš, ampak za to zadnje nisem čist prepričana.

Najbolje, da pokličeš/se oglasiš na bližnjem centru za socialno delo, pa ti bojo tam vse točno povedali.

Vračat jo moreš, če pavziraš in v tem času ne opraviš študijskih obveznosti. Če jih, pa ti samo zamrzne. Tako je za državno štipendijo, pri Zoisovi menda ni tako strogo določeno, so malo drugače zastavljeni pogoji, kolikor mi je znano. :wink:
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 06. Nov. 2011 23:22

Hvala vsem za info o višini štipendij...A je katera že kdaj vračala štipendijo? Ker moram napisat prošnjo, če mi odobrijo odplačevanje po obrokih pa ne vem, če so kakšna pravila kako napisat ipd.?
Uporabniški avatar
Next.road
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 30. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Next.road » 08. Nov. 2011 21:43

Ok, jaz za letos še nisem dobila odločbe. Sem pa klicala dol (nekaj vmes, ker so se mi spremenili pogoji,...) in je že imela vse izračunano, torej mi res ni jasno zakaj ne morejo poslat.

Pa dobro. Bom počakala do 12.11 (ker ponavadi - ko sem bla v SŠ so ble štipendije nakazane ok. 10. v mesecu).

Zanima me, če je katera že dobila denar nakazan. ... 1. štipendijo, ki jo dobimo bo itak za oktober ne? No, ker pri meni je že res finančna kriza.


Pa še to: moja sestra (4.letnik SŠ, stari štipendist) je dobila odločbo že kake 3 tedne nazaj, denarja pa še nobenega! ...

Ne vem no, ... ampak malo me skrbi : a je možno, da se spomnijo, da '' kao ni denarja'' al pa kaj takega ... pri taki vladi nikol ne veš kaj pričakovat. :roll:
Life's journey is not to come at the grave in a well preserved body but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting: '' Holly shit, what a ride!
Uporabniški avatar
lovefrance
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lovefrance » 09. Nov. 2011 10:02

Brez skrbi, odločbo ti bojo poslali v vsakem primeru, če dobiš štipendijo ali če je ne. In kolikor vem, še niso odposlali vseh odločb, torej še je upanje. :)
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 09. Nov. 2011 13:08

Js sm vedno dobivala redno nakazano zoisovo - na faksu prvo okrog 25. novembra za oktober, potem pa okrog 10. za pretekli mesec. Odločbo so mi pa poslal šele nekje konec novembra, začetek decembra, kar je pa baje odvisno tudi od posamezne enote, ki jih pošilja.
Live. Love. Surf.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 10. Nov. 2011 21:40

Je kdo že dobil nakazano državno? A se kaj ve kako bo zdaj, ko bo dražji LPP, a bodo kaj zvišali drugo koledarsko leto štipendijo, al lahko povišanje pričakujem šele drugo leto oktobra, al pa sploh ne? :) Moja mesečna bo kar 37€ po novem :mad: , tako da bi mi teh 20€ ful manjkalo...
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 11. Nov. 2011 9:01

Pomoje, da se ti ne bo zvišala, ker je dodatek za prevoz vezan na število kilometrov od doma do SŠ/faksa. V tem primeru so km isti, cena prevoza pa bo višja.

A se ne bo mesečna dijaška/študentska vozovnica zvišala iz 17 na 20€?

Aja, sem pa jaz štipendijo že dobila nakazano, tudi odločbo že imam doma. Pa sem se letos vpisala na 2. stopnjo in sem mislila, da bo kaj zamika, pa ga na srečo ni bilo.
Je pa od centra do centra odvisno kdaj pošiljajo vloge, koliko vlog morajo pregledat. Je pa odvisno tudi, kdaj si oddala vlogo. Vem, da sem jaz eno leto dobila odločbo šele decembra, prvo nakazilo pa januarja :/ Ampak to je bilo že pred leti :)
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 12. Nov. 2011 2:22

Shimmie_ napisal/-a:Pomoje, da se ti ne bo zvišala, ker je dodatek za prevoz vezan na število kilometrov od doma do SŠ/faksa. V tem primeru so km isti, cena prevoza pa bo višja.

A se ne bo mesečna dijaška/študentska vozovnica zvišala iz 17 na 20€?



Ampak nekoč smo imeli primestni promet, ki je bil dražji in sem tudi imela višjo štipendijo. Potem so "potegnili" mestni avtobus do nas in je tudi štipendija padla. Tako da če se bo sedaj mestni avtobus podražil bi blo nekako fer da povišajo, če so prej znižali? :roll:

Ja, na 20€ v 1. coni (lj občina), na 37.€ v 2. coni (bližnje občine), na 47€ v 3. coni (oddaljene občine ala grosuplje, medvode). S tem da to spet ni fer (kaj pa sploh je), ker je moj kraj centru ljubljane pravzaprav bližji kot raznorazne obskurne vasi v Sostru in ne porabi toliko bencina ne časa.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 12. Nov. 2011 10:38

Kaaaj, take podražitve bodo? Še dobro, da ne rabim trole in se do faksa sprehodim.

Ko je imel štipendije še zavod za zaposlovanje se tud jaz spomnim, da je bilo na obrazcu več možnosti glede prevoza - vlak, medkrajevni in pa prikrajevni promet se mi zdi. Jaz bi se na tvojem mestu pozanimala na centru za socialno delo, če se mogoče da kaj uredit.. Ker recimo it 17€ na 37€ niti ni tako malo :/
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 13. Nov. 2011 15:43

Jeeeej :D tut js sm koooončno dobila republiško štipendijo..sicer šele sedaj ko sem absolventka.
Me samo zanima ali tem novim ponavadi kasneje nakažejo? Kakšne mate izkušnje?
..worrying is dreaming in the wrong direction..
Uporabniški avatar
Cintia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 18. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cintia » 14. Nov. 2011 22:49

Študentke, ste že dobile odločbo za Zoisovo štipendijo? :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov