Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ladyy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 9. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ladyy* » 21. Sep. 2011 19:38

Meni je danes soseda nekaj na hitro rekla, da baje pride nov zakon glede teh štipendij in ti v primeru če letnika ne zdelaš ni potrebno vračat državne štipendije, ampak ti jo v prihodnje ne bodo več odobrili. Sama bi sicer (prvič) zaprosila za državno, vendar malo cvikam če ne zdelam da bom mogla vračat, pa me zanima če mogoče veste ali je na tem kaj resnice?
Love me now or love me never, but if you love me, love me forever *
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 22. Sep. 2011 8:51

Saj ti tudi po sedanjem zakonu ni treba vračat štipendije, če ne narediš letnika. Zdaj je tako, da če ponavljaš letnik, se ti štipendija zamrzne, ko pa napreduješ v višji letnik jo lahko dobiš nazaj.

Po 1. januarju 2012 se pa štipendije do 18. leta ukinjajo. kakšni bojo pa pogoji po novem zakonu pa tudi jaz ne vem.
Uporabniški avatar
Ladyy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 9. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ladyy* » 22. Sep. 2011 10:32

No, tega sploh nisem vedela, ker so vsi govorili da je potrebno vračat pa raje nisem pošiljala vloge. Hvala
Love me now or love me never, but if you love me, love me forever *
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 22. Sep. 2011 12:11

Vračat jo je treba, če ne dokončaš študija, pa mislim, da še v primeru, če prevečkrat zaporedoma pavziraš, ampak za to zadnje nisem čist prepričana.

Najbolje, da pokličeš/se oglasiš na bližnjem centru za socialno delo, pa ti bojo tam vse točno povedali.
Twixie20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 16. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Twixie20 » 22. Sep. 2011 17:13

Živjo, mene pa zanima če katera ve, kdaj naj bi bile letos odločbe za štipendijo?
" Fashion fades, style is eternal." (Yves Saint Laurent)
matic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 24. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a matic » 24. Sep. 2011 9:19

matic napisal/-a:ima mogoče tu krkino štipendijo? Kolikšna je?

a res ni nikogar?
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 24. Sep. 2011 9:30

Zakaj pa ne pokličeš tja in vprašaš? Jaz sem slišala, da je okoli 400 evrov, ampak samo slišala :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
matic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 24. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a matic » 24. Sep. 2011 10:47

rokerca napisal/-a:Zakaj pa ne pokličeš tja in vprašaš? Jaz sem slišala, da je okoli 400 evrov, ampak samo slišala :)

imam itak kmalu razgovor. Me je pa samo zanimalo če je tu kdo ki jo je dobil da bi malo razložil kako poteka ...
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 24. Sep. 2011 13:58

rokerca napisal/-a:Zakaj pa ne pokličeš tja in vprašaš? Jaz sem slišala, da je okoli 400 evrov, ampak samo slišala :)


ja skoraj 400€ je pri povprečju ) 9,8 :wink:
višja je od zoisove,ampak je močno odvisna od povrečja,medtem ko imaš lahko zoisovo zelo visoko že na račun velike oddaljenosti od kraja študija.
Uporabniški avatar
Cote de Pablo*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 26. 2. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cote de Pablo* » 27. Sep. 2011 16:01

A je mozn pr zoisovi štipendiji, da imas prejsnje leto dodatek na druzino to leto pa ne??
:)
miš^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 6. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a miš^ » 24. Okt. 2011 21:40

Twixie20 napisal/-a:Živjo, mene pa zanima če katera ve, kdaj naj bi bile letos odločbe za štipendijo?

Tudi mene to zanima... letos sem prvič oddala vlogo, pa še vedno nič :huh:
Twixie20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 16. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Twixie20 » 25. Okt. 2011 5:08

miš^ napisal/-a:
Twixie20 napisal/-a:Živjo, mene pa zanima če katera ve, kdaj naj bi bile letos odločbe za štipendijo?

Tudi mene to zanima... letos sem prvič oddala vlogo, pa še vedno nič :huh:


Jaz je ful dolg nism dobla, potem pa je mami ene 3x klicala tam na socialno, pa j rekla da za nas študente še ni, potem ji je pa mami rekla kako je pa moja kolegica že dobila, je pa ostala brez besed in nasledni dan je bil poštar na vratih:)
" Fashion fades, style is eternal." (Yves Saint Laurent)
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 25. Okt. 2011 20:57

včasih zna kar trajati, preden dobiš odločbo, jaz sem jo lani komaj nekje v drugi polovici novembra, ampak do zdaj je še vedno prišla, tako da kar brez panike :)
miš^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 6. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a miš^ » 26. Okt. 2011 18:21

Zaenkrat sem še dijakinja in mi smo imeli tudi prej rok za oddajo vlog. Sem nekje prebrala da dobimo odločbe v roku 60 dni, kar pa se počasi izteka... Nič, še malo počakam, potem pa hop na telefon :)

Dodajam, če morda še koga zanima: O Zoisovih štipendijah za dijake višjih letnikov ter študente 1. letnikov dodiplomskega študija bo odločeno v mesecu novembru 2011. VIR
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 03. Nov. 2011 12:02

Tiste študentke, ki ste že dobile odločbe, koliko mate štipendije? Vem, da je odvisn od oddaljenosti in še sto drugih stari ampak me trenutno zanima samo višina?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov