Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 06. Avg. 2011 15:52

Podkomisija za štipendiranje pri Komisiji Vlade RS za administrativne zadeve in imenovanja je v Uradnem listu RS, št. 81/2010, ki je izšel v petek 15. oktobra 2010, objavila javna natečaja za podelitev kadrovskih štipendij Vlade RS za šolsko leto 2010/2011. Za vse informacije glede podeljevanja kadrovskih štipendij Vlade RS lahko pokličete na telefone: 01 478 16 58, 01 478 16 57, ali 01 478 16 79 ali pošljete vprašanja na e-naslov: gp.mju(at)gov.si. Rok za prijavo je 15. 11. 2010.

VIR

Evo tukaj imaš, kdaj je bil lani razpis.

Vem da je en moj kolega šel podpisat pogodbo šele enkrat aprila, ali celo maja, kar je ful pozno.
Jaz čakam na razpis, ker za mojo smer ni vsako leto oziroma kdaj razpišejo za 1. bolonjsko stopnjo, kdaj za 2. ali pa kar za obe.

Tearjerker, koliko pa si dobila potlej višjo kadrovsko v primerjavi z državno, če si podpisala seveda :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Avg. 2011 11:00

Kadrovska je bila nekje 15-20€ višja od državne. Pa tu govorimo o vsotah kar precej pod 200€. Nisem podpisala nato iz dveh sledečih razlogov: a) ker mi je bilo delovno mesto tako, za katerega ne bi duše prodala, kaj šele da bi se za sto pa še nekaj evrov mesečno :evil: (tega seveda nisem vedela ko sem se prijavila, ampak sem zvedela kasneje ko so očitno delali ožji izbor kandidatov in so me vprašali, če bi delala na tem delovnem mestu, pa sem rekla da NE, tako da mi ni bilo niti jasno potem, zakaj so me izbrali, glede na to, da vem da se je prijavilo na to štišendijo 15 mojih sošolcev takrat, izrbranih pa nas je bilo 5) in b) ker bi si zaprla s tem možnosti za nadaljni študij, takoj po dodiplomcu.

Jaz sem bila takrat razočarana, sploh ker sem od drugih slišala same pozitivne stvari od višine štipendij naprej, do možnosti opravljanja prakse in potem zaposlitve.... Men je kr marn vzelo tam, sem bila edina, ki nisem podpisala. Mogoče bom je*ala ježa čez 2 meseca, ampak ne obžalujem svoje odločitve...

Je pa res ja, da odločbe pridejo zelo zelo pozno.
tinki.binki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tinki.binki » 16. Avg. 2011 16:19

Hej. Če mogoče kdo kaj ve o tej situaciji:

Zanima me nekaj glede pridobitve Zoisove štipendije. Lani sem opravila poklicno maturo z 21imi točkami (od 23ih), letos pa sem naredila dodatni (peti, gimnazijski) predmet z odlično oceno (5).

Zanima me, ali s takim uspehom poklicne mature in dodatnega predmeta skupaj, izpolnjujem pogoje za pridobitev Zoisove štipendije.



Lp
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 16. Avg. 2011 19:36

lani je bil en od kriterijev za pridobitev zoisove 30 ali več pik na maturi (en kriterij še je s povprečno oceno, en pa glede posebnih dosežkov), se pa to vsako leto na novo določa glede na to, koliko ljudi se prijavi in kako so pisali maturi, je pa ponavadi kar precej visoko
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 21. Avg. 2011 20:41

Ne moreš kandidirati za štipendijo na podlagi uspeha na maturi, ker maš samo 28 točk, lahko pa poskusiš na podlagi povprečja vseh ocen v 4. letniku.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Annabel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Annabel » 27. Avg. 2011 4:20

Hej!
Mene zanima če kdo ve koliko možnosti je, da dobim to leto zoisovo štipendijo, bila sem zlata maturantka( poklicna matura, 22točk) ter imela povprečje v zadnjem letniku 4,63, sicer bi to leto zanjo prvič zaprosila...Vsa 4 leta sem pa dobivala državno štipendijo in sedaj sem res v veliki dilemi, saj če mi zoisove ne odobrijo ostanem tudi brez državne:( ...Slišala sem da so ljudem zavrnili vloge kljub zlati maturi, če je to res sicer ne vem vendar bi bila zelo hvaležna če ima kdorkoli kakšne informacije.
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 28. Avg. 2011 19:38

sem na prehodu iz srednje šole na faks,...torej za zoisovo oddam do 10.10.?
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 29. Avg. 2011 8:01

Ja.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 31. Avg. 2011 20:58

rok za Zoisovo je 7.oktober 2011 za študente (za dijake pa še prej).
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 01. Sep. 2011 7:02

Meni je letos zoisova mirovala, ker nisem dosegla zahtevanega povprečja. Ker ga tudi letos ne bom, a moram pol kaj pošiljat tja, al se mi avtomatsko prekine?
Uporabniški avatar
girl92
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 23. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a girl92 » 01. Sep. 2011 8:04

obrazec za vlogo je na internetu an? pa če morm dat overjeno spričevalo, morm zj na srednjo šolo ga overit in pol od faksa dat potrdilo?
(sem na prehodu iz srednje na faks..)
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 01. Sep. 2011 8:23

Obrazec imaš na netu ja.
Mislim pa, da če si letos zaključila srednjo šolo in greš takoj na faks, da rabiš samo kopijo spričevala. Razen če v navodilih piše kaj drugače :)
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 01. Sep. 2011 11:37

^^Kopija ponavadi ni dovolj, rabiš overjeno kopijo - overijo ti jo na upravni enoti za malo denarja (vsaj v LJ za Zoisovo so prov zoprni). Poleg tega moraš pa poslat še potrdilo o šolanju s faksa.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 05. Sep. 2011 8:16

Novo

Sestra se bo oktobra redno vpisala v 3. letnik faksa. Prej je sicer pavzirala/bila v tujini/imela opravičljive razloge za nedokončanje študija. Letos bo vložila tudi prošnjo za državno štipendijo. Glede na to, da je stara 27 let me zanima, ali jo moram jaz napisat na svoj obrazec za štipendijo? Mogoče katera ve kako je s tem?
matic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 24. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a matic » 13. Sep. 2011 16:53

ima mogoče tu krkino štipendijo? Kolikšna je?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov