Štipendija #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 29. Jan. 2011 13:35

Obeh naenkrat ne moreš prejemati :D, lahko pa zaprosiš za obe, ampak pazi na roke, ker je moja sestra lani najprej zaprosila za Zoisovo na magisteriju in ko je čez mesece izvedela, da ji je malo zmanjkalo do povprečja, ki ga zahteva Zoisova na podiplomskem študiju, ni mogla več zaprosit za državno, ker je zamudila rok. Namreč, če zaprosiš za državno štipendijo prvič, je vseeno kdaj v letu pošlješ vlogo. Če pa si jo že kdaj prejemal, pa moraš slediti rokom. :wink:
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 31. Jan. 2011 0:25

A veste, da js še zmeraj nisem dobila odločbe za zoisovo za letos. :gruebel:
Vsakič, ko jih kontaktiram, mi zagotavljajo, da je postopek pošiljanja še v poteku in da bo že. Al js bi denar! O.o (da mal potožim)
Because I can.
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a aderyn » 01. Jul. 2011 19:53

Živjo!
Imam eno vprašanje in upam, da mi bo katera znala pomagati.
Vsa leta srednje šole in v 1.letniku faksa sem prejemala državno štipendijo, vendar je letos (2.letnik) nisem prejela, ker smo presegli cenzus za prb. 10%. Kot sem računala, je v naslednjem letu (3.letnik) niti ne dobim, vsaj po starem sistemu ne.

Zdaj pa me zanima naslednja stvar - glede na to, da nov zakon o štipendiranju začne veljati s 1.1.2012, lahko dam šele januarja vlogo? Ali bom obravnavana kot "nov štipendist" in lahko vložim vlogo kadarkoli, glede na to, da naslednje leto že drugo leto ne bom več prejemala štipendije?

Po novem sistemu imam namreč precej več možnosti, da jo spet dobim.

Hvala za odgovore, upam da je vprašanje razumljivo :)
There are no shortcuts to any place worth going.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 02. Jul. 2011 10:48

Mene pa zanima, če slučajno katera ve, kako je z zoisovo štipendijo, če si pogojno vpisan v naslednji letnik. Meni bo po vsej verjetnosti manjkal 1 izpit in brez tega izpita bom mela povprečje nad 8,5; vpisala pa se bom pogojno (če bo šlo vse po načrtih). A potem v naslednjem letniku dobivam štipendijo normalno naprej ali jo izgubim zaradi tega pogojnega vpisa? Nekaj sem slišala tudi, da lahko tako kot pri pogojnem vpisu, tudi pri štipendiji navajaš razloge za kaj bi ti morali prošnjo odobriti (bolezen, slabe socialne razmere ipd.), mogoče ve kdo, če to drži?

Pa še nekaj, kako je s štipendijo, če ponavljaš letnik?
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 02. Jul. 2011 14:41

če ponavljaš letnik, je nimaš, ampak ti jo za eno leto zamrznejo in jo dobiš nazaj, če imaš potem povprečje

mislim, da če se pogojno vpišeš, jo obdržiš, saj tebi faks da normalno potrdilo o vpisu, kjer nič ne piše, da si pogojno vpisan, ali pač?
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 02. Jul. 2011 18:09

Ja, pri pogojnem vpisu jo obdržiš, pri ponavljanju ti jo pa zmrznejo.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 02. Jul. 2011 22:53

Hvala :)
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Elle.*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 25. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Elle.* » 21. Jul. 2011 12:02

aderyn napisal/-a:Živjo!
Imam eno vprašanje in upam, da mi bo katera znala pomagati.
Vsa leta srednje šole in v 1.letniku faksa sem prejemala državno štipendijo, vendar je letos (2.letnik) nisem prejela, ker smo presegli cenzus za prb. 10%. Kot sem računala, je v naslednjem letu (3.letnik) niti ne dobim, vsaj po starem sistemu ne.

Zdaj pa me zanima naslednja stvar - glede na to, da nov zakon o štipendiranju začne veljati s 1.1.2012, lahko dam šele januarja vlogo? Ali bom obravnavana kot "nov štipendist" in lahko vložim vlogo kadarkoli, glede na to, da naslednje leto že drugo leto ne bom več prejemala štipendije?

Po novem sistemu imam namreč precej več možnosti, da jo spet dobim.

Hvala za odgovore, upam da je vprašanje razumljivo :)


Vlogo za državno moraš dat že pred začetkom šolskega leta, kot ponavadi. Pol se ti z januarjem kao zamrzne (sam mislim, da jo januarja še dobiš, ker se baje dobiva za nazaj), odmrzne se pa ti z unim mescom, ko boš dopolnila 18. Ne vem pa točno, al jo boš dobila še isti mesec ali šele naslednji. V glavnem, pol ti ni treba dat še enkrat vloge. Upam, da si razumela, če ne, pa kr povej :D
Inside every blonde is a blonder blonde waiting to get out.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 21. Jul. 2011 12:19

Mene pa zanima, kak je če diplomiraš sredi meseca? A dobiš za tiste pol meseca še nakazno štipendijo al kak? Al dobiš nakazano še celo, sam jo potem naprej ne dobivaš več, ker pač itak ne moreš oddat vloge?
mavrica123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 26. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mavrica123 » 26. Jul. 2011 18:45

Hej!
Mene pa zanima, če kdo mogoče ve a je višina zoisove štipendije odvisna od tega ali si zlati maturant?
Vem, da je to pogoj za pridobitev, nikjer pa ne piše, če vpliva tudi na višino.
Hvala že vnaprej za odgovor!
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 28. Jul. 2011 14:00

Do sedaj to, da si bil zlati maturant, ni vplivalo na višino štipendije, dobil si lahko le dodatek na uspeh.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
nixi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a nixi » 28. Jul. 2011 23:20

A mogoče katera ve, če je razpis za Kadrovske štipendije za leto 2011/12 že zunaj (da pač vidiš katera podjetja rabijo študente, katero smer izobrazbe bodo štipendirali...)?
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 29. Jul. 2011 8:01

Mislim, da še ni zunaj. Lansko leto je razpis prišel ven šele 15. oktobra.

A letos imaš lahko dve štipendiji hkrati? Ker jaz imam državno in če bo pri kadrovskih razpis za mojo smer se bom prijavila. Kako je potem z obema štipendijama?
nixi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 23. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a nixi » 29. Jul. 2011 13:05

Kaj? ..tak pozno je biv..js sm misnla da je bil mal prej. A ni biv? Si zihr?
Drgač pa ja, js bi tut tak nrdila, da na vse se prjavš pa je.
Nazadnje je pa itaQ tako, da nobene ne dobimo :/
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 31. Jul. 2011 14:41

Shimmie_ napisal/-a:Mislim, da še ni zunaj. Lansko leto je razpis prišel ven šele 15. oktobra.

A letos imaš lahko dve štipendiji hkrati? Ker jaz imam državno in če bo pri kadrovskih razpis za mojo smer se bom prijavila. Kako je potem z obema štipendijama?


Vzameš kiro ti bolj ustreza, dveh ne moreš met in ne verjamem da bo to kdajkoli kmalu prišlo v poštev. Ko sem se jaz dve leti nazaj prijavila za kadrovsko sem jo dobila, ampak sem odločbo dobila šele nekje januarja, vmes sem pa prejemala državno, ker sem dala not pač obe vlogi. Ko sem dobila še kadrovsko sem šla taj na uno glupo ministrstvo kjer greš podpisat pogodbo (februarja), pa jih je bilo kar precej v isti situaciji, razložili pa so da lahko kamot vseen podpišeš za kadrovsko, moraš pa vrnit državno/zoisovo za vse mesece nazaj kar si jo prejemal (v mojem primeru bi blo to od oktobra do januarja, pač za tisto študijsko leto), za vse te mesece od začetka študijskega leta ter do podpisa pogodke (okt-feb) pa bi oni nakazali štipendijo za nazaj v enkratnem znesku. Tak da glede tega ni nobenga problema če ugotoviš da ti kadrovska bolj ustreza kot zoisova/državna.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron