s kakšno plačo bi bil/a zadovoljen/a?

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 15. Feb. 2007 16:08

jaz bi bla z 1000€ zadovoljna, čeprav vem, da to za delodajalce ni malo (če prištejemo prispevke...). no, prvo pa slpoh upam, da najdem službo (še prej pa, da naredim diplomo :D )
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 15. Feb. 2007 20:12

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 14:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 15. Feb. 2007 20:43

*SweetGirl* na katerem planetu ti živiš???

Kaj če bi ti mal primerjala svoje poste. Najprej si na prejšni strani napisala svoj željeni delavnik, ki je sestavljen iz 5 delovnih dni na teden, vikendi naj bi bili fraj, dopust bi imela 3-5x letno :lach: (just shoot me)... potem pa še razne privilegije za zimske, prvomajske, poletne (2x), jesenske in novoletne dopuste :lach: Mesečna plača bi pa zgledala nekje blizu 3.000 € (kot si pa prvi strani napisala).

Draga moja, za tako visoko plačo se boš morala marsikateremu dopustu odreči in predelat kar nekaj vikendov. Privatno življenje pa za nekaj časa pustit ob strani.

Sej ne rečem, da je 2700 € nerealna plača... Jst konkretno zaslužim zelo blizu te cifre, vendar moj delavnik ni niti približno sestavljen kot tvoj (in mislim, da nikoli ne bo). Pa nehite že bluzit o tem, da izobrazba sploh ni pomemba... jst svojga poklica ne bi mogel opravljat, če ne bi mel tako stopnjo izobrazbe kot jo imam, pa čeprav furam lastno podjetje. Nekatere stvari enostavno ne moreš brez izobrazbe doseči.

Skratka, wake up women!
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 15. Feb. 2007 21:52

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 14:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 15. Feb. 2007 22:22

Kaj se tok razburjate, ce nimate nic pametnega za povedati? Vprasanje je bilo, kaksna placa bi bila zame idealna in sem na to vprasanje tudi odgovorila. Zakaj se tok ne ubadate z vprasanjem, kot je npr. kaknsa postava je za vas idealna, tam pa nihce ne trapa, da je treba hodit v fitnes, telovadit, manj jest, se odrekat ipd.....
To je zame super cifra, je mogoca in dosegljiva. Moj ideal. In pika.
mali mehurček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 1. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mali mehurček » 15. Feb. 2007 23:20

*SweetGirl* napisal/-a:^^Dragi moj ne rabim se nič zbudit.. pač imam za vzor svoje starše, ki delata 5x na teden od 8-16h (in NITI 1 vikend v letu tak btw), na dopust gremo 3-5x letno (pa ne v prikolico v izolo-samo primer)...

kaj si naj zdaj postavim nižje cilje, da bo tebi všeč al kako?

Sej pravim, da si to ŽELIM (če ne razumeš pomena te besede, kar je razvidno iz tvojega posta, morda ne bi bila slaba investicija pr tvoji "skoraj 2700€" plači, nakup SSKJ-a), da bi lahko živela tako dobro kot zdaj... in nisem nikjer napisala, da si to želim pri 22, ampak v nekem razumnem času...

In tudi nisem rekla, da je izobrazba nepomembna (potem verjetno ne bi študirala), definitvno jo moraš imet .. jaz sem rekla, da dohodkov ne gre primerjat glede na izobrazbo!!!

Ti je potrebno še kaj morda razložit ali tokrat razumeš?


No,meni se tudi zdi 2700 evrov kar realna plača, če človek zaseda kak zelo visok položaj. Kaj pa študiraš? Predvidevam,da kakšno ekonomijo...
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 16. Feb. 2007 8:00

Jst si pa želim plačo tja od 1000€ pa do 1500€.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Feb. 2007 9:56

Ja, tule je vprašanje, s kakšno plačo bi bili zadovoljni. Tudi meni gre na živce to "postavljanje na realna tla".
Sploh pa ni res, da je to premosorazmerno z vloženim delom, še manj z izobrazbo. Obstaja veliko ljudi, ki delajo trikrat več od mene, pa imajo pol manjšo plačo. In obstajajo ljudje, ki delajo še manj in imajo večjo. Da o izobrazbi ne govorimo.
Jaz sem svoje povedala, par postov nazaj. Imam pa v bistvu že zdaj možnost priti do svoje sanjske plače 2000€, ampak nočem vložiti toliko časa in energije v to. Potem ne bi imela niti časa tega denarja zapravit ... Se raje zadovoljim z manj in uživam življenje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 16. Feb. 2007 10:55

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 16. Feb. 2007 12:52

*SweetGirl* napisal/-a:mali mehurček: pravo

sofia83 napisal/-a:Iz postov na tem forumu se bi pa dal komot nardit profil enga povprečnega Slovenčka :wink: Kaj vas briga, kakšne želje in predstave ima nekdo? Zakaj čutite potrebo, da morate nekoga "postavit na realna tla", oz. celo demotivirat? A je res v naši mentaliteti sprejemljivo samo povprečje?


Bravo Sofie.. i agree :gut:



js tut!

to j samo neprivoscljivost...ce enmu uspe se potrudimo na vse nacine da ga zatremo, skritiziramo uglavnem unicimo ja?
ze pr zeljah nas postavlate na realna tla.. :oops: ...nevem zakaj si ne bi clovek neki vec zelel in se trudil, delal na tem, ne pa da je zadovoljen s prvim ki mu je dano...
sej smo si razlicni.
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 16. Feb. 2007 14:06

Moja želja je tud imet 2000€ plače, neto da ne bo pomote. Samo žal se zavedam da je zelo malo delovnih mest kjer ti res dajo tako plačo. Dejte si mal pogledat oglase za zaposlitve kjer so plače napisane zraven.
Pa vsakemu privoščim da sanja o visoki plači, tud jest.
...Naj bo vsak do sebe plemenit
Čist in brez okov
...
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 16. Feb. 2007 15:17

Glede na to, da sm bl lene sorte pa da mi ni lih cilj študirat tm do nevem kašne stopnje (sedma stopnja bo kr zadostovala), bi bla zadovolna z naprimr 700 - 900 EU.
Vidm pa kolk mal pomeni ta dnar in kolk to, da imaš dobre odnose z ostalimi na delovnem mestu. Moj tip ima 6. stopnjo in res z veseljem hodi na delo. In to sam zato k se dobro štekaj s sodelovci. Moja mama pa ima 8.stopnjo in tolkokrat mi reče d bi rajš vidla d ji dajo pou manj plače pa d bi blo bolše vzdušje, kukr pa tistih 1500 ki jih zasluži. Tko da-kaj ti pomaga nevem kašna plača če si ves depresiven tistih 8ur na dan! Rajš mam mal manj (pač ne bom zapravlala za traparije) pa da se mam fajn.
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 16. Feb. 2007 17:48

*SweetGirl* napisal/-a:^^Dragi moj ne rabim se nič zbudit.. pač imam za vzor svoje starše, ki delata 5x na teden od 8-16h (in NITI 1 vikend v letu tak btw), na dopust gremo 3-5x letno (pa ne v prikolico v izolo-samo primer)...

Take službe se je včasih dal dobit, pa še takrat si mogu met srečo al pa koga pojahat(poznam primere). Tole zveni bedno ampak je velikokrat tako bilo. Dandanes je to zelo težko. Tisti, ki imajo take plače ponavadi delajo cele dneve... Ni več prostih vikendov in dopustov ne vem kolkrat na leto.
Dejstvo je, da boste marsikateri razočarani nad svojimi plačami, zato pa toliko ljudi beži v tujino.
Uporabniški avatar
Smejkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 559
Na forumu od: 28. 4. 2005
Kraj: MaLo Tu, MaLo Tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Smejkica » 16. Feb. 2007 17:57

*SweetGirl*, čist btw, kje pa pol delata oziroma s katero stroko se ukvarjata tvojedva? No, če hočeš povedat, pač sem firbec, ker mata res sanjsko službo, glede na delovnik in vse. :)
Moja Sladka Si Razvada, Kot Pred Spanjem Čokolada.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Feb. 2007 18:04

Najverjetneje državna služba ... :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov